Fórum - Téma


Kavárna - pokec o všem možném


Fórum Pokec všeobecný Kavárna - pokec o všem možném1  2  3  4  5 ......... 47

Damián  
Zdeněk
2010-02-10 08:59:33

Henry Ford

Výběr z citátů zakladatele slavné firmy Ford. Bez komentáře, ať si každý vybere.


Myšlení je nejtěžší práce, jaká existuje. To je pravděpodobně důvod, proč tak málo lidí myslí.

Není hanbou čestný neúspěch, ale strach z neúspěchu.

Změň, co změnit můžeš, ostatní nech být.

Překážky jsou ony obávané věci, které spatříte, když odvrátíte pohled od svého cíle.

Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu 20 nebo 80. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý.

Je nejlepší v životě zůstat mladý.

Nic na světě není tak těžké, rozdělíte-li si to na malé práce.

Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu.

Nikdy nebude vynalezen systém, který by zcela odstranil nutnost pracovat.

Podnik, který nepřináší nic jiného než peníze, je ubohý podnik.

Nech člověka vyrábět něco lépe a prodávat levněji, než to bylo vyráběno a prodáváno vždy před tím a nech jej, aby se pro to rozhodl, a peníze přijdou.

Láska je přivyknutím k nedostatkům jiného pohlaví, umocněné touhou po vzájemném splynutí.

Opravdu ideální manžel je muž, který zachází se svou manželkou přesně tak jako se svým novým vozem.

2010-02-10 13:59:04

To Damián: pěkné, opět trefa do černého.

2010-02-10 15:12:21

Indiáne moc rád tobě i pro ty co to zajímá přiblížím okolnosti ohledně III. srazu .

Začnu od začátku vrátím se k 3.10.09, kdy jsme já,Pavel a Franta seděli v Hamrech u stolu a nezastírám ten fakt, že se Pavel zmínil o tom, že se pokusí zjistit nějaké info a možnosti konání srazu na nějaké ploše či letišti.Teď je možné, že se budu mýlit, ale mám za to, že mluvil o letišti v Milovicí, také padla řeč o tom, že by jsme to asi zdarma neměli.To jest celá „domluva“.

Osobně jsem nebyl proti, dokonce jsem byl mylně přesvědčen o tom, že letiště je přesně to po čem většina členů na příští sraz touží.

Krátce po srazu 6.10 vzniklo toto téma . http://www.fordclub.eu/ms...php?topic_id=12349&kols=1

Kde se začlo řešit kolik hlavních srazů v roce je zdravé dělat, místa, termíny atd…

Píšu tam dokonce o tom, že si nemyslím, že je dobré dělat srazy na stejném místě.

Debata se v tomto tématu stále točila tak nějak nekonkrétněji.Všimni si ani Pavel se o něčem konkrétním nezmínil psal pořád jen o své představě jak by se měl sraz vypadat.

Pokud se v tématu přesuneš na pátou str. úplně dolu všimneš si že Pavel mimo jiné napsal: „půjdu chvíli bádat a zkoumat možnosti“ to bylo 1.11.09. Do 14.1 2010 nic

Jelikož jsem cítil, že je nejvyšší čas hnout se z místa dovolil jsem si napsat toto : (jak Pavel později řekl : „LuHu se vecpal se svým termínem“


Ahoj

Debata nám tu kapánek utichla .Myslím, že nebude od věci se do toho pusti a dotáhnout do konce naplánování 3.Srazu. Místo zatím nemáme, ale věřím že brzy doladíme.Pojďme zatím určit alespoň přesný termín (to aby si všichni s dostatečným předstihem stihli nahlásit dovolenou) Mluvili jsme tu o polovině května věřím tedy, že se společně shodnem na 14.-16.5. 2010. ok?


Na to Pavel reagoval jen tím jestli je rozumné řešit nejdříve termín než místo.

Nyní se dostávám na to nejdůležitější. Proboha proč do diskuze nebo mě interní poštou nenapsal

Luboši brzdi Mám už něco rozjeté, respektoval bych to a vyčkával - zase nic.

Dále jsem Vložil toto :


Dobrá tedy. Budeme- li brát, že termín " máme daný ".Udělejme v rámci možnosti výběru následující : Navrhujte možná místa pro konání srazu s ohledem na prostory které budeme rozhodně potřebovat (150 aut, možná více ) + prostory k ubytování a stanování řekněme 50:50. Poté by se udělala anketa která by rozhodla o co je vlastně zájem. mikyho poprosím - pomaleji Vím, že tu padli už nějaké návrhy, např. letištní plochy,které by se mě osobně líbily, ale pro ty kteří zrovna nemusí stanování jsme odkázáni na přesouvání po penzionech což musím dát za pravdu Blážovi61 viz : http://www.fordclub.eu/ms...pic_id=12349#message13556. Jedno je asi fakt, potřebujeme místo kde můžem jak stanovat tak mít možnost kamenného ubytování.

---------------------

…..Pavel zase nic , dokonce napsal cituji: „Začal jsem přemýšlet a trochu i oťukávat, něco velmi podobného, tomu co navrhuje janinka a pokud je to tak jednoduché, dal bych přednost jejímu návrhu, před svým.

Poté proběhli ankety které jistě nikdo nepřehlídl 1. http://www.fordclub.eu/vote_detail.php?id=51

2. http://www.fordclub.eu/vote_detail.php?id=52 ze kterých jsem udělal logický závěr a to konání III.srazu v Hamrech.

A dnes ? Čtu, že jsem něco nedodržel, že jsem se s něčím vecpal a podobně, zajímavé je, že s tím Pavel začal až po vyhlášení jemu nevyhovujícím Hamrů.

Damián  
Zdeněk
2010-02-10 15:31:55

Pro FORD666 – s potěšením hledím na to, že citáty slavného Henryho Forda Ti pomohly se zastavit a popřemýšlet.

Myslím,že jsme natolik vzdělaní a rozumní lidé,že si z nich můžeme vzít příklad a začít se aspoň trochu podle nich chovat. Nemáme v každodenním životě svých starostí až nad hlavu.Co by nato asi řekly naši „miláčci“ s modrým oválem, kdyby uměli mluvit. Asi bychom se pochvaly nedočkali.

Damián  
Zdeněk
2010-02-10 15:54:07

Dovoluji si tímto pozvat do kavárny všechny dámy a poprosím je o přínos svého pohledu.

Všichni to dobře známe, jak je někde více lidí stejného pohlaví pohromadě nedělá to dobrotu.

Jen směle do toho.

2010-02-10 16:10:13

To Damián: to jsi mě špatně pochopil, tyto citáty mě provázejí už nějakou řádku let a snažím se, alespoň některými se řídit.

Ale tou trefou jsem myslel, že diskuse typu citáty, se do kávárny určitě hodí.

Tvou invektivu přehlédnu, jsi ovlivněn a já nemám důvud, Tě házet do jednoho pytle.

2010-02-10 16:23:54

To:Indian

Abych byl ještě úplný vrátím se k tématu ohka v posledním příspěvku jsi správně napsal větu : „to je otázka názoru“ Ano opravdu jsem to téma viděl jako malicherné. Téma ohky jak už jsem psal dostalo dostatečnou dobu na odpověď a věř mi, že kdyby zde někdo ten samý problém vložil znovu určitě bych uznal svoji chybu a řekl si : „ono to asi tak malicherné nebylo“ a nebyl bych proti téma ponechat. Dělám-li zde správce diskuse mám nějaký pohled na věc, a určité postupy.Kdyby jsi zde dělal správce např. ty nebo kdokoliv jiný buď si jist, že svými postupy by ses také nedokázal zavděčit všem.Asi zde existuje domněnka, že správci jen mažou a mažou a buzerují… V editaci příspěvků dělám velké rozdíly například včera zde bylo založeno téma – mlžím jako prase (obrázek dole). Takové tématy jsou zde takřka denní rutinou.Takové téma mažu okamžitě a IP dotyčný obdrží můj čin.(málokdo něco takového vůbec postřehne) Porovnáš- li tento případ a moji reakci na téma ohky – musíš tak jako já vycítit značný rozdíl.Alespoň mě přijde, že takto jsem rozhodl spravedlivě.Další věc je fakt, že jsou témata kterým je potřeba jen výstižněji upravit jejich název tak aby bylo přínosem – opět uvedu příklad ze včerejška – V sekci tuning a úpravy založeno téma : turbínka – zeptám se tě jsi z toho moudrý ? Já nic moc, téma jsem přejmenoval na Turbína přímého sání.Jsem si jist, že takto upravený název tématu je přínosem a lépe popisuje o čem je.Bohužel tyto kroky nikdo nevidí, a zdá se že takto perfektně to zde funguje samo od sebe.Z časti jsem snad právě odpověděl i na Vildovu reakci.

Damián  
Zdeněk
2010-02-10 16:25:26

Pro FORD666 - kde bereš tu jistotu Tvé poslední věty.Už jsem na světě hezkou řádku let a nenechám se nikým a ničím ovlivňovat. A jestli Ti to dělá dobře mě pomlouvat, tak si posluž.

2010-02-10 16:42:55

Vilda tady rozebírá sraz a dění kolem něho, anketu tak jak proběhla, jsem téměře navrhl já.

1.Plánování srazu tak nechávám pouze na koordinátorech srazu - mlhavé,vůbec k ničemu se nezavazující.

2.Ubytování ,v blízkosti plochy pro využití, při jízdních zkouškách našich vozů- jako když několik pojmů spadne do mixéru

3.Ubytování s ohledem na kvalitu a množství jídla a pití - i když se rád nadlábnu,na sraz nejedu kvůli jídlu a o ubytování a činnosti na srazu to stejně nic neříká jako u předchozího.

První bod není má práce.

Druhý a třetí bod, měl být náčrt, toho co chtějí členové, kteří by rádi na sraz přijeli. Možná jsem já udělal chybu, ale v době, kdy se tato anketa tvořila už jsem měl kontaktovány některé majitele pozemků a chtěl jsem rychlou reakci.

To, že tady LuHu rozepsal chronologii, předpříprav srazu, je jako informace pro Indiána a ostatní, určitě zajímavé,

jen tam chybí souvislost s tím, že se do Hamrů nechystám.

hof  
2010-02-10 17:58:11

Ahoj Vildo, napsals:

Co se týká anket,tak mě mrzí,že v době kdy se nějaká anketa na podzim v loni o místě konání začala,tak se jako nevhodná zrušila,

Jenom tě doplním, byla to anketa s jednou prostou otázkou.

zde je kopie –

A jsme tedy u samého jádra ankety, otázka zní:

Má někdo tip na místo srazu v b e z p r o s t ř e d n í, to slovo zopakuju, v bezprostřední blízkosti tohoto geografického středu republiky?

Ale prosím všechny, nepište sem žádný srandičky, ani návrhy na sraz u Ústí nad Labem, nebo u Brna, ani jinde, budu to mazat a v nejhoršim tu anketu celou stornuju, díky za pochopení.

Zadání je zcela jasný, pokusit se seriozně najít vhodný místo pro sraz v okolí obce Čihošť. Pokud se takový místo nepodaří najít, třeba z důvodu, že takový místo prostě v okolí Čihoště neexistuje, rozšíříme okruh pátrání .

A jak ta anketa skončila? Tak to víš sám nejlíp, protože jsi jí přeměnil na lobování za úplně jiný místo a tak jsem se zachoval tak, jak jsem předeslal, anketa byla díky tobě stornována.

zde je kopie:

Pec pod Sněžkou 0 hlasů, 0%

Autor návrhu: Vilda

ještě / už se nehlasuje

Já bych také střed republiky považoval za možné řešení,ale spíš pro jednou.Už jsem na toto založil i téma: http://www.fordclub.eu/ms..._posts.php?topic_id=12349

Už při plánování 2.srazu se mi líbila nabídka na Pec p.Sněžkou a pokud si na takový nával lidí i aut Miki62 troufá,tak by se mi tento návrh také líbil.

Je to sice na severu Čech,ale vykompenzoval bych to plánováním dalšího srazu třeba na jihu Moravy,protože i tam je krásně a na podzim příštího roku,bysme si od tamtuď mohli dovézt nejen zážitky,ale i burčák. http://www.mapy.cz/#mm=ZP...136063707@y=138142007@z=5

3 sraz 0 hlasů, 0%

Autor návrhu: miki62

ještě / už se nehlasuje Není asi důležité kde ale jaký ten sraz bude . Geometricky určit střed a každý rok se tam sejít není asi to pravé ořechové .Ba naopak různá místa , jednou tam a podruhé onde. Bla bla bla .. Podstatné ale asi bude co od srazu očekáváme . co třeba : prasátko na rožeň , gulášek ..... a další mňam mňam mňam , kytara a táborák ??? ........... jo,jo jo už na tom pracuji ..

P.S. - A stejně, jak jsi se zachoval k této anketě, kde jsem dokonce snad prosil pouze o seriózní návrhy, tak takhle stejně se chováš v diskuzi, děláš z toho prostě kaši.......

2010-02-10 21:33:05

Ještě se vrátím Luboši k tvému popisu přípravy srazu pro Indiána, z čeho usuzuješm že o tom moc neví, vše je tu veřejně přístupné a vše mohl sledovat průběžně, tak proč z toho děláš takové rozuzlení. Poslední věta, že jsem nereagoval je mylná, napsal jsem hned potom, co vznikla druhá anketa.

Ale líbí se mi druhý příspěvek, také adresovaný Indiánovi, je hezké, že si do toho nadáš mluvit a stojíš si za svým a víš proč kterou věc děláš, ale nenapadlo tě někdy, že by bylo lepší, aby to věděli ostatní. Například komu, kromě tebe ten dotaz ublížil? A není to jediný případ, koho jste zachránili a před čím, sjednocováním příspěvků? Například v této chvíli v aktivním téma, napsal majda odkaz, na jinou stránku a ty o dva příspěvky dál přidáš odkaz na tu samou stránku, hezké viď? Vzpomínáš si na téma, které jsem nazval "bramboračka", připadal jsem si jako na smetišti a musel jsem uhýbat, aby na mě něco nespadlo. Když jsem reagoval, ohradil jsi se a pak se div, že tě člověk raději toleruje. Nestojím o žádné boje a zvláště, když ty máš vždy pravdu, je těžké s tebou vést oponentní diskusi a neriskovat nekonečný boj. Možná i proto jsem se dlouho držel zpátky a poskytl ti tak argument.

Myslíš si opravdu, že perfektně? Musíš z autora turbínky, dělat hlupáka, jen proto, že ty tomu nerozumíš? Já ty kroky vidím a proto jsem si sedl tady v té kavárně.

2010-02-10 21:49:59

Františku a to je právě to, s těmi anketami, pokud dáme do ankety ohraničený prostor(který jsem mimochodem navrhl) může se nám stát, že nebude o čem hlasovat a naopak, může být více návrhů, které se do prostoru nevejdou.

Pokud jsme trvali na středu, pak jsme měli sami, dát dva až tři návrhy, nebo alespoň jeden a pak už dát jen hlasovat.

Podle mého názoru, je anketa závislá na diskusi a měla by z ní vyplynout. Takže pokud se nepodařila anketa, měla následovat diskuse, z které by vzešly návrhy do ankety. A když už jsem u toho, k čemu jsou takové ty ankety, kde není o čem hlasovat? Není to trošku zvláštní?

2010-02-10 22:06:01

To jsi celý ty : pan Pavel dokonalý, neomylný, ...výborný expert na překrucování ...

Jak jsi správně pochopil : za svými činy i názory si stojím .

A neboj se, žádné nekonečné boje už s tebou vést nebudu

2010-02-10 23:57:53

Tak asi bych měl reagovat i já. Téma ohka, myslím si, že týden je docela velmi krátká doba. Zcela upřímě pro mě velmi, ale velmi krátká u mě týden uplyne než se stihnu otočit a ještě k tomu musím vyřešit hromadu technických záležitostí kolem všech možných staveb, hold jsem stavař a taková je má profese. Takže řekl bych, že právě dostatečná doba je věc, která je tam otázkou názoru. Téma sraz, pochopitelně vysvětlení si cením, protože to tu není častý jev, a popravdě čekal jsem, že mi víc rozuzlíš dohody z hamrů a né to co jsem si mohl přečíst. Zřejmě jsem tyto dohody přecenil a sliboval si od nich mnoho. No nic co se dá dělat. Prostě sraz už je jaký je, i když jistě i ty cítíš, že nevznikl za příliš dobrých okolností. Možná by bylo dobré to příště zkusit řešit dříve nebo jinak. Ale to je jenom na svědomí vedení tohoto clubu. Dál se k tomuto už moc nechci vyjadřovat. Popravdě takovéto dohady mi tu ubírají na síle a já do kaváren chodím na dobrou kávu a příjemný hovor s přáteli. Takže je to už tak jak to je a snad se z toho všeho poučíme a příště dopadne vše lépe.

2010-02-11 10:40:42

Teda vážení musím smutně konstatovat ,že jsem hodně v rozpacích co se tady děje.Vytvořila se kavárna ,kde se lidí mají potkávat a povídat si v klidu ale tady se to zvrhlo v prachobyčejnou hádku kvůli srazům.Osočujete a napadáte jeden druhého až je to hnusné.Mám dojem ,že tohle se rozhodně nemělo jmenovat kavárna ale hádárna.Do nedávna jsem si myslela, že jsme tady jedna parta která se vždy domluví .Když se mi něco nelíbí tak to řeknu ale hned a ne měsíc po.Kde je to Vaše -na sraz pojedu kdykoliv ,kamkoliv.Pokud si pod tím každý představuje místo ,které si sám vybere tak je to těžké.Domnívala jsem se že po zimě každý čeká ,že vyrazí na sraz ,aby se potkal ,popovídal si a případně popil s dalšími členy a přáteli,že se na to všichni těšíte,ale asi jsem se spletla.Je mi z toho smutno.Kde je Vaše soudržnost?

Damián  
Zdeněk
2010-02-11 11:09:48

Pro Janinku : velice děkuji za Tvůj příspěvěk.Tvůj pohled na věc by měl být inspirací pro nás všechny,abychom se zamysleli nad svým konáním.

A i to jsem měl na mysli uvedením citátů Henryho Forda. Ovšem nepovedlo se.

A proč chodíme do kavárny? Odpovězte si sami.

2010-02-11 11:15:00

Třeba mě konkrétně by zajimalo kdo a kde je už tolikrát zmiňované "vedení klubu"? Nemyslím to v žádným případě ironicky.

Jestli to je ten kdo může mazat příspěvky, nebo ten kdo dělá články, ankety atd. a nebo ten kdo jednou za čas nahraje do galerie nějakej zcestnej obrázek nebo kdo?? Nebo to je všech 26 adminů? Taky v uvozovkách! Děkuji za odpověď.

Jen pro zajimavost, sjíždějí se ke mě členové (v mých očích část tvrdého jádra) ze všech koutů a snažíme se tuhle situaci nějak řešit. Interní poštou to vážně nejde.

2010-02-11 11:59:22

Ať už je nějaké vedení nebo není, tak mě je to jedno. Z diskuze vedené tady v kavárně jsem pochopil jedno. A to, že jaký je svět mimo club, takový bude i tady v clubu. Abyste mě správně pochopili. Ve světě venku vidím jak mezi lidmi v posledních několika letech chybí ohleduplnost, pochopení pro druhé a vzájemný respekt. V poslední době se tyto nedostatky začali projevovat i tady. ˇJe to smutné, ale je to tak.

2010-02-11 13:01:34

Jsem tady celkem nový člen,tak nechci se do této diskuse nějak zapojovat protože jsem nebyl na žádném srazu ale nechápu jedno, proč se bránite jet na sraz tam kde jste už byli.

Jsem pořád členem AR a srazy pořádáme pokaždé na stejná místa,protože máme dobré vztahy s bratry ze slovenska tak jezdíme i tam,Košice, Žilina,sposta srazu v česku,každý rok mezinárodní sraz AR v maďarsku a pořád objíždíme stejná místa jde přece oto aby parta těch správných lidí si sedla pokecala něco se vypije jde se na motokáry nebo bouling a je úplně jedno kde to sakra je ne.

Tady jsou místa kde jezdíme

http://cuhan.rajce.idnes.cz

2010-02-11 13:54:32

Indiane účelem mého vysvětlení bylo dát dohromady fakta celého průběhu té celé slavné "dohody" tak aby to dávalo alespoň trochu souvislost, je sice pravda, že mnoho si zde určitě již vyčetl, ale jsem si jist, že u stolu kde ta dohoda proběhla/neproběhla si neseděl. Také jsem chtěl nastínit tu pravdu, že mi ani Pavel interní poštou nenapsal tu mnou zmíněnou větu "Luboši brzdi- mám už něco rozjednané". Ale jsem rád že jsi správně pochopil, že opravdu nebylo co k rozuzlení

Jinak tvůj názor ohledně tématu ohky respektuji a uznávám, že jsem li zde každý den, týdenní lhůtu jakož-to dostačující mohu vnímat zkresleně.Upřímně, tento krok byl ojedinělý. Většinou jsou zde zakládány témata duplicitní o kterých není ohledně mazání co k diskuzi.


janinka

Samá pravda


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 47