Fórum - Téma


Karoserie+Transit-problém s odemčením dveří


Fórum Transit V / VE83 Karoserie+Transit-problém s odemčením dveří

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit V / VE83  |  Naše vozidla2008-12-26 20:44:19

Lze skříňového Tranzita (1996) s centrálem bez DO odemknout pouze dveřmi řidiče?

Jinými zámky mi to nejde - ale ono to nejde už ani od dveří řidiče! Přitom při odemykání cítím odpor klíčku a slyším cvakání zámku - ne však cívky! Napětí by mělo být. Tento zámek - u řidiče - je pěkně vyčvachtaný.

Díky za každou radu

2009-01-04 23:30:17

Tak po dnešku si již dokáži částečně odpovědět sám ! Ještě podotýkám, že centrál zamkl vždy vše a od každého zámku, odemknout šlo zevnitř kličkami obojích dveří.

Naskytla se mi příležitost vyzkoušet výměnu samotného zámku LP dveří - tedy toho "nejvyčvachtanějšího". Demontáž tapecírunku chvíli vázla na uvolnění kličky na stahování okna - mrcha drátová ségrovka nebyla vidět! U zámku jsem usekal+odvrtal 4 vetší trhací nýty, které držely krycí plech, pod nímž se skrýval zámek. Jedním šroubem dole drží vodící kolejnička spouštěné okno - snadná demontáž (i montáž). Je třeba vyháknout táhlo od horního mechanizmu zámku k té části zámku pro klíček. Dále jsem demontovat třemi šrouby na boku - hraně dveří celý mechanizmus zámku, který je jakýmsi bovdenem spojen s vnitřní kličkou na otevírání dveří. Ta jde demontovat snadno - jeden šroubek a posunutí směrem od pantů. Teď už jen vyvlíknout mechanizmus z pod venkovní kliky dveří - nic složitého, ani při zpětné montáži. No a teď vám vypadne celý mechanizmus ven, visí jen na kablících, a k zámečku s klíčkem máme pohodlňoučký přístup.

A teď jsem se přesvědčil, že zámek se otáčí z nulové - klidové polohy pouze jedním směrem Jen zamykal, a neodmykal

Na zámku je navlečeno jakési plastové "něco" - snad elektromagnetický snímač polohy, či co to je. Jde to "rozepnout" a dodře sundat. Vytáhl jsem zřetelně viditelnou velkou plechovou "ségrovku" a tím byl zámeček uvolněn - a vysunul jsem jej snadno ven.

Vačky těchto zámků jsou rozlišeny barevně - tento byl černý. A já měl k dispozici nový zámek s klíčkem - ale bílý! Po porovnání jsem došel k závěru, že mám zřejmě zámek do pravých dveří - vačka byla otočena o 180°. Bál jsem se zámeček rozebírat a vačku otáčet. Zkusil jsem zámeček do otvoru ve dveřích - něco málo vadilo, aby dosedl na své místo. Uvnitř dveří, hned za venkovnim plechem je ještě vložen cca 20cm dlouhý černý kus plechu s přesnějším otvorem než v karoserii - ve dveřích. Ten mi dovolil nový zámeček vložit pouze otočený o 180°. Spravil to pilník - odpiloval jsem necelý 1mm čtverečný - a zámeček zaskočil tak jak jsem potřeboval

Vsunul jsem jej do dveří, vložil ten zrádný černý plech, zajistil velkou plechovou ségrovkou, odzkoušel s letmo vloženým mechanizmem - vše se tvářilo funkčně! Zpětné sesazení mechanizmu bylo otázkou cca 10minut, vše jsem vyzkoušel - a hle - ono to funguje

Celá práce mi venku při teplotě kolem nuly trvala asi jeden a půl hodiny. Všechny šroubky kolem tapecírunku jsem nenašrouboval, protože jsem si šel dát druhý grog - a mezi tím na mne padl soumrak.

Tak to byl můj první souboj se závadou na starém Tourneu, které vlastním již druhý týden Ještě jsem zvládl udělat asi 20 fotek při postupné demontáži - i když jen mobilem. Bude-li někdo potřebovat, mohu poradit a poslat nějaký ten obrázek. Nebo kdyby byla nějaká nástěnka, píchnu to na nástěnku!

Fordu zdar! Mirek.

2013-05-30 17:55:12

Nejdou mi odemknout levé přední dveře .. Potřeboval bych opravit odemykání. Zkoušel jsem i 2. klíček a nejde to. Myslím, že je potřeba vyměnit vložku. Rád bych vyměnil z levých dveří, kde nepotřebuji odemykat. Poradí někdo postup, jak to vyměnit? Našel jsem tu na foru postup, ale pro novější model, ne pro můj - ten popis je zde:

http://www.fordclub.eu/fo...u-transit-2000-2006-29638

Měl by někdo postup? Určitě mne bude čekat odvrtání toho krytu zámku.

2013-05-30 20:50:43

kutil1:

Ahoj Cortino, chtěl jsem ti napsat SZ, ale nejde mi to, hlásí mi to, že se mám obrátit na webmastera.

Psal jsem ti, jestli mi můžeš poslat ty další fotky k výměně toho zámku, pomohlo by mi to.

Dík

2013-06-01 11:04:34

Poradil jsem si s tím a mám vložku zámku venku. Buď ji opravím, nebo vyměním. Díky za rady, pomohly mi.

2013-06-20 11:32:29

kutil1:

V první fázi jsem vyměnil levý poškozený zámek (nešlo odemykat) za pravý dobrý. U pravých dveří tedy po výměně fungovalo odemykání, ale nefungovalo zamykání (původní levý zámek otočen) a zamykal jsem při otevřených dveřích páčkou uvnitř.

ALE v této kombinaci šly oboje dveře odemknout jakýmkoliv jiným klíčem od Tranzita.

Tedy jsem koupil novou sadu a vyměnil to. Ten zámeček u spínačky se dokonce povedl vytáhnout a vyměnit bez demontáže pravého přepínače, ten kolík jde zatlačit ohnutým hřebíkem. I když jsem tam neviděl, tak polohu toho kolíku pro zatlačení lze odhadnout pohledem na tu novou nenamontovanou vložku.

Nyní vše funguje OK, jen je zajímavé, že u toho Tranzita jde zamknout jakýmkoliv jiným tranziťáckým klíčkem (vyzkoušel jsem). To je dobré vědět, aby nám někdo jako kanadský žertík nezamkl naše auto s klíči ve spínačce a my byli mimo vůz.

Ještě jednou všem díky za rady, díky nim jsem to opravil.

2014-03-11 20:04:01

Ahoj, nevíte jak odemknu zamek bez klíče? Jestli by to šlo bez poškození zamku bylo by to fajn.

2014-03-12 09:25:39

george_s: Zkus obtelefonovat zámečníky. Ti na to mívají různé přípravky. Také je mívají nějaké značkové servisy FORD. Myslím, že v sekci "Videa" o tom byly také nějaké příspěvky. V každém případě se v tom vyznají zloději.

2014-03-12 18:23:46

Ty zloděje znám jen nepřímo, jeden mi vymlask okenko u transita, a drubý mi ukrat 120cu uplně.


Odpovědět