Fórum - Téma


Karoserie_Focus I-okna


Fórum Focus I Karoserie_Focus I-okna

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Focus I  |  Naše vozidla


1  2

2013-07-17 21:06:12

Včera během jizdy spadla obě dvě zadní okna do spodní polohy a od té chvíle nejdou zavřít. Nepříjemná záležitost a o to nepříjemnější když jsem dnes zavolal do zančkového servisu Ford kde mi příjemný ženský hlas s lehkým úsměvem oznámil, že stahovače se dodávají jen kompletní včetně elektromotorku s převodovkou za cenu cca 8000kč pro jedno okno + práce. Takže dvě okna s prací bez mála 20 litrů = cena nepřijatelná u vozu z roku 2001 i když jinak je manželčin focus jak ze škatulky. Teda nyní krom těch pokažených zadních oken. Večer jsem to pořešil jen tím, že jsem dal auto do garáže aby do rána otevřená okna nelákala nenechavce a dnes jsem po tom telefonátu do jednoznačně rozhodl - jdeš do toho a jedny dveře začal demontovat tapecírunk což mi s radami z knihy "Jak na to" šlo docela bezva od ruky až do chvíle kdy jsem měl sundávat tlumící hmotu která je tak bytelně přilelena že místy se odlepováním poškodila, ale to se v pohodě slepí samlepícím mirelonem při zpětné montáži. Po trošku problémovém vyháčkování skla se mi podařilo vyndat celou zvedačku . Důvod problémů je, že v knize Jak na to je popsána jen demontáž na předních dvěřích s tím že zadní je podobné ale zadní dveře mají sklo uchyceno úplně jinak než přední. . Chvíli mi trvalo než jsem našel odvahu zatlačit proti sklu a pokusit se vytlačit dvojtý svěrný palastový čep ale nakonec to dobře doppadlo a okno zůstalo celý Po tomto vítězství mne zachvátila žízeň z horka nebo jsem se strachem že to okno prdne orosil ani nechtějte vědět kde ale všechno má svý řešení

Ale zpět k věci. Motorky chodí, ale celý ten lankový zvedací mechanismus je nějaký zasukovaný a hlavní navíjecí kladka mi přijde od lanek poškozená natolik, že když to i nějak spátky sestavím tak se to asi dřív nebo pozděj pos*re znova. Spíš dřív... Murphyho zákon to jistí že to bude fachčit jen do téí chvíle než to všechnio zpátky zadekluju problémy se ale namají řešit ale je třeba jim předcházet a proto Help áci. Pomozte prosím zachránit manželčina mazlíka nebo kurnik ty okna zajistím v zavřený poloze ale 16 litrů za nové stahovačky nedám.

když jsme tohle manželce řekl tak na mne koukala jak na totaldemetkus že prý co je to za auto kterýmu nejdou stahnout zadní okna? To prý jsem nemyslel vážně na to jsem zcela vážně řek že to byl fór (ale já to vážně myslel. ) Ale tomu jejímu že poslední auto který viděla, že nemá stahovací okna byl trabant se fakt nedalo oponovat. teda pokud bych nechtěl být v očích své maželky za idiota

Z toho vyplývá můj dotaz : Nemáte někdo kontakt nebo nejakou možnost kde by se ty stahovačky daly koupit třeba z bouračky nebo vrakoviště? Díky všem za každou pomoc při oživení maminčina miláčka. (Teda samozřejmě si myslím, že na prvním místě jsem já i když nemám žádný okna natož stahovací )

Předem všem díky za jakoukoliv radu a pomoc.

2013-07-17 22:23:41

svhn: Kontakt na vrakárnu v tvém okolí nemám, protože jsi se ve svém profilu neobtěžoval zveřejnit, jestli jsi z Aše, Břeclavi nebo Ostravy. Česká republika je velká.

Jinak, co se týká těch stahovaček, tak většinou bývá problém s tím, že praskne dátek lanka a ten se pak zašmodrchá v bowdenu stahovačky. To mne také potkalo. Jinak náhradní stahovačku jsem sehnal na E-shopu E-cat.cz přesně podle typu vozu a je od výrobce Magnetti Marelli. Sice je malinko hlučnější, ale funguje dobře. U mojí 3-dveřové Fiesty stála 2500.- plus nějaká koruna za montáž (u mne jsem si na to sám netroufal, protože tam byly použity velké trhací nýty a na ty nejsem vybavený).

2013-07-18 07:25:01

petrdepo:

Na jiném DF jsem dostal rychlou nápovědu a pomoc . V tomto jsou rady z diskusních fór nenahraditelné. Vždy se najde někdo kdo už má zkušenost a je ochoten poradit. Tak třeba má informace zase pomůže někomu tady.

Objednal jsem tyto stahovačky

http://www.autodilyaaa.cz...-okna-ford-focus/d-83545/

http://www.autodilyaaa.cz...-okna-ford-focus/d-83546/

Až to přijde podělím o zkušenost písnu pár řádek o kvalitě a i o montáži.

2013-07-18 07:33:10

svhn: Pokud je to tak, tak jsi vyrál. Hlavně, aby z původní stahovačky ten motorek šel přendat do té nové. U mne to bohužel nešlo.

2013-07-19 15:04:38

Tak je to super. Stahovačky pravou i levou jsem včera ráno objednal a dnes v 13:30 byla zásilka doručena. Cena s poštovným 816Kč . Jsou nové z nějaké druhovýroby. Na první pohled vypadají stahovačky OK tak doufám, že to vnitřní ozubení pro motorek s převodovkou tam sedne jak prdelka na hrnec. A pak že život není hezký .

2013-07-20 18:47:11

Hotovo : Stahovačky vyměněny a vše je funkční.

Fotky a pod nima popis postupu je zde

http://svhnford.rajce.idn...ocus_stahovacky_-_vymena/

Třeba můj fotomanuál někomu pomůže.

Tak ten odkaz tady zase nefunguje Tohle fakt nechápu proč toto diskusní forum neumožní dát odkaz ani na rajče kam jsem nasypal fotky z postupu opravy. dal jsem to na jiné forum a tam to jde.

Kdo chcete hledejte na rajčeti Alba od svhnford

2013-07-21 08:21:05

svhn: Odkaz jako takový funguje. Pouze se hlásí jako "vyskakovací okno" a zablokuje ho prohlížeč, když má zapnutou blokaci vyskakovacích oken. Nebo-li se hlásí jako nevyžádaná reklama, podobně jako spam.

2013-07-21 10:31:06

petrdepo: Ok

2014-02-15 06:54:51

Nedávno se mi ozval člověk kterýmu tento návod pomohl a měl ještě otázku jak nastavit dojedzdy závírání oken. Někde je to tu popsáno. Můžete sem někdo dát odkaz na nebo alespon mi pomoct to najít? Prostě udělat to tadfy jako kom pletní téma o opravě a nastavení oken. Díky..

hof  
2014-02-15 09:56:41

svhn: ahoj, postup nastavení el. oken najdeš v Návodu k obsluze ..... viz odkaz, strana 50 až 54 ..... tak snad to bude ono, co hledáš ......

http://www.fordclub.eu/manual_download.php?id=217

2015-07-06 12:46:30

svhn: super popisek i fota. Já koupil před týdnem FoFo hatchback 1.6 béňo (2001). Z mlhovky jsem vylil půlitru vody a prostříknutím WD zprovoznil i patici, takže svítí. L zpětný zrcátko nefungovalo, tak jsem se ho snažil vyndat ven a prohlídnout. Pak jsem se nas.al a manuálně ho dal do pohybu a vida - chodí už i elektricky! Horší to je s oknem PZ dveří. Dal jsem se do rozborky jako ty. Tapecírunk dole (asfalt mám i na sandálech, o tričku se rozepisovat nebudu ), 3 šestihrany, co drží stahovačku, jsem (z důvodu okna v horní poloze) s velkou dávkou násilí taky vyndal. Bohužel okno mi ručně nejde dát dolů a tím pádem "odčepovat". Nevím, jestli mám udělat radikální řez a lanko přeštípnout s tím, že už budu mít připarvenou náhradní stahovačku za pár korun (DÍKY ZA TIP), nebo to zkusit ještě jinou cestou menšího násilí. Nejsem ani slaboproudař, ale když zmáčknu stahování oken, tak v motorku cvaká. Zkoušel jsem i naprogramování okna, jak tady popisujete a nepomáhá.. poradí někdo..? Díky moc předem!

2015-07-06 23:49:51

edson: To okno normálně stáhneš dolů rukama. Jde to dobře, naopak musíš dávat pozor aby nesjelo rychle a neprasklo...

2015-07-07 13:36:40

Jde o to že ty lanka jsou napnutý. Zkoušel jsem to když jsem tam prostrčil ruku. Pokud při otevřených dveřích uchytím okno dlaněma proti sobě, tak mám tu sílu přetlačit i motorek? Známej mi právě držel okno a já se snažil uvolněnou stahovačku sejmout z toho okna. V tom mi bránil právě ten plastovej čep?

Takže zmýlená neplatí - dnes mi vzadu dítě na můj pokyn zkoušelo stahovat okno a šlo to. Ovšem v režimu, kdy mám u mě (myšleno u řidiče ) na ovládání oken červenou kontrolku.. Takže budu hledat problém v ovladači

2016-09-17 14:03:32

Ahoj, potřeboval bych poradit jak je to ze stahováni okýnek... U řidiče s ovládacím panelem mi jdou okna otevřít , ale u spolujezdce spínač nereaguje ... Při demontáži tam jde jen proud osvětlení spínače jinak nic...

2016-09-17 17:52:34

majkl_cz: Problém může být s přívodem +12V v ohebném kabelu ze sloupku do dveří do spínače stahovačky. Při ovládání od řidiče jde napájení jiným vodičem přímo.

2016-09-17 19:39:45

petrdepo: díky, podívám se na to jestli se tam nějak dostanu

2016-09-19 09:45:57

majkl_cz: Elektrické schéma stahování oken u tvé verze Focusu nemám, ale pokud je stejné, jako bylo u mé Fiesty, tak podsvícení tlačítek LED diodou je současně jako přívod +12V pro stahování. V tom případě by byl problém s ovládacími tlačítky. Zkus pravé okno stáhnout od řidiče a pak zvednout u spolujzdce a nebo naopak.

2016-09-20 15:20:01

Doodpovím, co jsem tady načnul loni a zároveň dám možná návod - chyba byla v ovladači u řidiče. Výměna za 300Kč v bazaru

2016-10-25 11:09:24

Ahoj lidičky vím že to tu někde bude nebo bude někdo vědět focus první generace okno u řidiče stáhnout ho stáhnu ale nahoru už nejede nejeden ani motůrek výměna vypínače i motůrku a pořád stejný problém dík za rady

2016-10-25 11:12:42

pulplyn: Okno nejede ani když mu pomůžeš ručně ? Mě se to před časem stalo a nakonec se musela měnit stahovačka, protože měla několik prasklých drátků lanka v bowdenu. Možná by bylo dobré změřit napětí na motůrku, jestli je tlačítko opravdu dobré. To mění i polaritu pro směr točení motorku (neboli napájení motorku nemá žádnou kostru).


Odpovědět

1  2