Fórum - Téma


Ka * veliký odběr proudu


Fórum Technický koutek Ka * veliký odběr proudu
2014-10-28 07:33:13

Uzamčené auto bere z akumulátoru 60 mA. Odběr "nespadne" při žádné vytažené pojištěnce. Kromě těch, co jsou na plusovém pólu akumulátoru - nejdou "vyrvat". Ví někdo, jak se tyhle pojistky vyndávají? Případně máte nekdo nějaký typ na příčinu vysokého odběru? Altík to nedělá, ten jsem měnil a odběr zůstal stejný.

2014-10-28 09:04:57

lsimunek: Trvalé připojení má například paměť v rádiu, paměť řídicí jednotky motoru a nebo podle výbavy třeba i bezdrátový centrál. Některé z těchto obvodů mají jenom vnitřní pojistku (třeba paměť nastavení rádia). Běžně se tento celkový odběr pohybuje do cca 20-30 mA. Tvůj odběr 60 mA ještě není tak veliký, ale můžeš zkontrolovat odběr toho rádia jeho odpojením od konektorů.

2014-10-28 12:18:05

petrdepo:

Rádio to není, měl jsem ho odpojený od kabeláže a odběr byl pořád stejný. Nicméně, přišel jsem na to, kterým vodičem "odtéká" při vypnutým zapalování 40 mA. Je to "na tvrdo" na plusové svorce akumulátoru připojený samostatný vodič, který mizí ve svazku kabelů elektroinstalace k LPG; plyn tam nechal namontovat předchozí majitel, tak že netuším, jestli ten vodič tam byl od výroby nebo má skutečně souvislost s LPG. StreetKa se pohybuje po silnicich tak málo, že to nemám s kým porovnat.

Tak že, otázka zní, jestli je součástí elektroinstalace k LPG nějaký komponent, který by nutně musel být trvale pod napětím - i při vypnutým zapalování. Protože řešením by mohlo být připojit zmíněný vodič na plus vypínané spínací skříňkou.

Těch 60 mA sice není moc, ale stačí to na to, aby to vycuclo baterku po desetidenním období, kdy auto nejezdí. Je otravný pořád ji odpojovat, pokud je na obzoru nějaká delší odstávka.

EDIT:

Tak ten vodič s velikým odběrem je skutečně od elektoinstalace LPG, tak že se s problémem přesouvám do příslušného vlákna.

2014-10-29 07:57:15

lsimunek: Zkus se informovat na tomto odkazu: 1-lpg.cz/texty/prins-lpg-systems/. Bohužel nelze vložit začátek odkazu (www.). Tam tento systém montují a proto by o něm měli vědět vše.


Odpovědět