Fórum - Téma


Jakého volit poslance?


Fórum Pokec všeobecný Jakého volit poslance?1  2

2012-12-11 16:13:15

Ivan169: tak to to řešíme podobně

2012-12-11 16:14:59

Dr.Rivira:

Damián  
Zdeněk
2012-12-11 16:42:44

Také mi to vadí, ale být vámi, tak to nedělám, protože řidič před vámi vyhodnotil situaci jako sníženou viditelnost (i když třeba pro vás je viditelnost výborná) a rozsvítil zadní světla do mlhy, což mu nařizuje vyhláška. Pokud by se stala nehoda z důvodu oslnění dálkovými světly a byl na to svědek, tak to u soudu odnesete s plnou parádou

2012-12-11 16:55:33

Dr.Riviera

Nebo vzteky šlápne na brzdu, a budeš rád když to zmákneš ubrzdit.V horším případě budeš svítit kapesní baterkou, a v nejhorším si to podrandíš na odtahovce

2012-12-11 18:04:40

Tomenzino: ne každej je pirát jako ty a vzteky dupá na brzdu Párkrát na něj zablikám, pokud to nepomůže v nejbližší možný situaci ho předejdu a rozsvítím mu mlhovky taky ať vidí jaký to je Protože není horší sitauce z hlediska viditelnost, než když jedeš v noci, prší, nebo sněží, bordel ti lítá na sklo stěčrače skoro nestíhaj a blbec před tebou má rozsvícenou mlhovku, byť po mlze ani památky to pak vidíš jedno velký Spíš než s dupánim na brzdu jsem se setkal s tím, že po mém zablikání dotyčný mlhovku vypnul a ještě se výstražnejma omluvil

2012-12-12 15:07:23

Dr.Riviera

Tak to se mi ještě nestalo, aby někdo uznal a omluvil se.

Jinak dle vyhlášky můžeš za hustého deště použít zadní mlhovky. Ale nee přední, což je třeba u Mondea nemožné

Leo
Leo
2012-12-15 22:41:09

Kluci, dobrý téma, já už dávno slyšel, ale ve vyhlášce nenašel, že při jízdě z mlhovkama předníma mužeš jet maximálně jen nějakou rychlostí, třeba to pravda jen vedle v německu. Už nevim. Zná někdo pravdu?

To by vlastně bylo řešení. Např, třeba nad 80km/h by se mlhovka přední a tim i zadní nesměla použít. Protože když jedu víc jak 80 km/h tak prostě nejni pořádná mlha ani hustý déšť a tudíž nejní duvod se oslňovat. Řešení maximálně jednoduché a lehce ověřitelné tachometr máme všichni. A u nově vyráběných vozů, by mlhovky po překročení této rychlosti automaticky zhasly.

2012-12-16 08:45:05

Leo,

to automatické zhasínání by muselo být závislé na svícení hlavních světel, protože jak asi víš, mlhovky mohou svítit i jen s obrysovými světly. Je to proto, že když svítí oboje, tak je vidět v noci při mlze (kvůli "bílé zdi od hlavních světel") na kratší vzdálenost, než když svítí samotné mlhovky, které mlhu "podsvítí". Těsně nad vozovkou je nejřidší a proto jsou mlhovky montovány nízko.

Jinak ale řada řidičů a řidiček vůbec neví, že když se na ně zabliká, že u nich může být něco špatně a maximálně si říkají "zase radar nebo poldové". To je jedna stránka věci. Druhá stránka věci je naznaloast vyhlášky a nevšímavost policie, která by měla takové řidiče napomenout.

Jinak nedávno jsme to s kamarádem počítali a za 1 hodinu jsme napočítali 15% řidičů a 45% řidiček nemělo zapnuté žádné osvětlení auta.

To napovídá také něco o tom, jak se informují o změnách ve vyhláškách. Než aby si koupili výtisk nové vyhlášky, tak radějí zaplatí větší částku za pokutu..

Leo
Leo
2012-12-16 22:37:16

Petře, to já vim. A vypnout mlhovky přední automaticky když jedeš bez tlumenejch je samozřejmě blbost.

Mě šlo v zásadě jen o to zneužívání jak ho omezit. Na samotný přední mlhovky nikdo v noci stejně rychle nemuže jet když mu svítí jen pár metrů před auto. A když někdo na ně svítí přes den misto deních světel mi nevadí, protože je to lepší než by mě prosvecoval Xenonem.

2012-12-17 16:42:38

Tak jsem se taky chtěl malinko rozepsat zahřát klávesnici na provozní teplotu a končím protože zde již bylo vše co jsem měl na modrém srdci řečeno

Leo
Leo
2013-01-10 23:00:47

Všem: hm ja myslel, že for´dáků co jim cestou vadí halda nesmyslných předpisů budou stovky. No nic moc a těch pár lidí co souhlasí a jsou obtěžováni nejvíce svítiči zadních mlhovek, vlastně stačí nasadit sluneční brýle.

No, snad kdyby ještě někoho něco napadlo.

Dr.Riviera, 2012-12-11 15:46:27 napsal:

Mě teda víc než LED světla vadí idioti s neustále rozsvícenýma mlhovkama jak předníma, tak o zadních raději ani nemluvě. S tím ale neudělá nikdy nikdo nic, poněvadž to je lidská blbost .. .. ..

2013-01-11 15:10:01

Doktore : tak já jsem u Tebe idiot,jooo. Já prostě jezdím na přední mlhovky a obrysovky. A nevadí mi to ani u jiných,asi nemám tak citlivé oči.Víc mi vadí lidé co jezdí na denní osvícení v šeru nebo ve tmě.Denní osvícení je dle mého názoru novodobá hloupost.Zvlášť v naší zemi,kde ho 90% lidí neumí používat.

2013-01-11 19:06:55

Leo,

nevím jaké kdo má přední mlhovky, ale já jsem míval kdysi na moskviči i na Oltcitu obdélníkové reflektory do mlhy z bývalé NDR se žárovkami H3, a ty svítily v tenkém pruhu nad vozovkou (na výšku v úhlu paprsku cca 5 stupňů a do šířky v úhlu cca 30 stupňů) a intenzita světla byla taková, že dosvítily nejméně do vzdálenosti cca 40m pokud nebyla mlha (srovnatelné s potkávacími světly) a za mlhy cca 20-30m. Ale za mlhy při potkávacích světlech bylo vidět jen na 10-20m. Pochopitelně podle hustoty mlhy.

Mlhovky, které mám na Fiestě originál z výroby, zdaleka nemají tak dobrý světelný paprsek a mám dojem, že se málokteré mohou těmto obdélníkovým mlhovkám rovnat. Kdyby to bylo vzhledově přijatelné (abych si ne......vil vzhled auta), tak bych si je na auto namontoval místo původních (z výroby). Místo původních bych si namontoval denní svícení kruhové se 4 LED diodami. Já si totiž myslím, že když je auto přeplácané vším možným, že už to ztrácí půvab.

2013-01-12 07:40:38

Správné mlhovky mají podsvědcovat mlhu, tudíž svítit jen ntěsně nad vozoku, a neměli by oslňovat protijrdoucí auta.Už jsem kupoval 3krát mlhovku,

a je vždy seřízena, aby svítila nízko pod mlhu.Pokud je to jinak, někdo se do toho hold šťoural a oslňuje.

Leo
Leo
2013-01-21 22:23:44

Dostal se mi do rukou český návod vozu Fort Transit 2007 a tam se píše: ,, Zadní mlhovku používejte pouze v mlze a do max rychlosti 50km/h. Nesmí se použít v dešti a hustém sněžení!,,

Tak tohle je dokonalé, to nám v tom silničním zákoně chybí.

Leo
Leo
2013-03-17 21:08:54

Mlhovky jsme asi pořešili.

Tak další politické téma sil.zákona které hýbalo pol. scénou i v německu a rakousku a tam nakonec dopatdlo tak jak dopadlo a není z toho povinnost. Je dennní svícení. Nechci se bavit o zbytečných denních světlech. Ale o tom, jestli svítit či nesvítit.

Muj názor je, že svítit a částečně tedy upoutávat pozornost či dokonce oslňovat protijedoucí a tím odsunout reakci na chodce a neosvětlené cyklisty kteří nemají , karoserii ani pytle je více než sobecký. Nesvítit zase nebezpečné.

Asi ideální by tedy bylo svítit jen parkovačkami, vozidlo zvýrazní ale nikdy neoslní. (A tím by ubyla i typicky česká radost sprznit svého miláčka nějakými denními švětly, nebo jimi šetřit náklady na palivo či často praskajicí H7 nebo na poruchách Xenonových světlach.

2013-03-17 22:06:30

Leo:

Já bych nesvítil vůbec. Nic moc to nevyřešilo,mrtvých neubilo,bourá se stejně, a všichni mají akorád světla vysvícené,

a teď nevidí nikdo v noci přes slepé paraboly. Dříve se nesvítilo, a nikomu to nevadilo.

Hlavně že semafory v noci svítí tak, že když projedeš pod ním, pět vteřin nevidíš nic jak tě oslní

Leo
Leo
2013-05-26 23:56:16

Tome jestli máš pravdu netuším, statistiky mluví jinak, ale já osobně raději nesvítím (nucen zákonem jezdím na parkovačky v kterých mám silnější žárovky).

Strácím nějak chuť vymejšlet rozumná řešení. Tak to téma na neurčito přeruším. Co mě k tomu vede?

Cca v roce 2009 přeregistrační poplatky na likvidaci budoucího autovraku mi sebraly 50% peněz co jsem vydělal v autobazaru.

1.5.2013 Začal platit zákon, že všichni co děláme vnitrostátní dopravu do 9 osob jsme taxikáři. A to nebudu.

Další nový zákon říká, že od 1.1.2014 nebudou moci uzavírat pojištění osoby co nemají maturitu. Takže nebudu moci uzavírat pojistky a přijdu o kmen. Maturita se dělá 2 roky a ono to platí už za půl. Do Plzně na počkání si ji kuli tomu dělat nepojedu. Pomalu začíná zbývat jediné. A k tomu přidávám jednu fotku.

Leo
Leo
2013-10-13 01:04:54

Tak opět před volbami. Te´t nechci vkládact nějakému poslanci do ůst naše motoristické názory. Ale téma podobné tak pochopíte proč to píšu sem. Je to téměř půl roku, od nesmyslné šikany která nám dopravcům vznikla transformací autodopravy osobní v taxislužbu a kterou nikdy nestrávím. Po jednání s haldou deníků, týdeníků ... jsem nedosáhl aby vyšel jediný článek. Dobře si vzpomínám na jednání s ministerstvem dopravy, kde jsem byl přesvěčován, že to tak chce evropská unie. Jediní kdo pro tenhle nesmysl v poslanecké sněmovně nehlasovali byla strana VV, byť nejsem přívržencem patří ji pořád můj dík. Pár dní před dalšími volbami po prostudování většiny progrmů volebních stran, mám hlavně jako motorista a člověk co celý život dělá kolem aut jasno. Našel jsem stranu, která chce zrušit obecní policii, změnit poviné ručení aut na ručení na řidiče. A vystoupit z EU. Kdysi jsem byl pro ale změnil jsem názor. Jejich další program neuvádím, to sem nepatří. www.svobodni.cz


Odpovědět

1  2