Fórum - Téma


Jak vyčistit chladící soustavu?


Fórum Technický koutek Jak vyčistit chladící soustavu?
2012-08-23 17:40:13

Zdravím všechny co mají zkušenost s vyčištěním nebo spřípravky na čistění chladící soustavy tím spíše chladiče...zanesené od humusu -vodní kámen,usazeniny atd...hledal jsem tu všude možně ale ten vyhledávač mě nacházel to co jsem nechtěl a nebo to neřeší co požaduji.

Takže problém můj je : Mám mondeo mkII 2,0i 96kw a chci vyčistit chladící soustavu =jak na to? aby nedošlo k poškození chladiče.

Mám nový termostat,vodní pumpu a těsnění...ale chladící kapalina v provozu 2roky a je podle mne dost zakalená,auto se uchladí ale při pojíždkách ve městě leze teplota až skoro k červenému políčku, při normál jízdě např. dálnice, je ručička v normálu a v polovině..podle stylu a stupně provozu se dost ručička teploměru pohybuje od normálu k hranici varu.

Proto chci bezpečně celý systém vyčistit a potřebuji doporučit funkční přípravek, pak kde to přesně vše vypustím ( jinak to vemu přes hadici u chladiče dole.) a jaký je postup co dělat pokud použiji ten čistič nějaký... potřebuji to s popisem po lopatě jak se říká...protože to bude i dobrý návod i pro ostatní uživatelé

Předem díky všem co odpoví na daný problém = Jak vyčistit správně chladící soustavu od humusu-vodní kámen-rez atd.

2012-08-23 21:03:30

to wincor: http://www.olejshop.cz/ad...ic-chladice-300ml-li3320/ ... mě pomohl...

2012-08-26 09:15:52

Tak jsem vyčistil celý systém chladící,přípravkem,který mi poradil jeden z členů a postup byl takový .

Sundáním krycího deklu spodní části motoru,ten menší kus..(sundavá se pokud tam je,já ho tam mám.) ten větší díl se nemusí sundavat=zbytečné.

Pak se sundá držák chladiče na straně spolujezdce, (vedle něj je klakson,motorek ostřikovačů.) drží ho 2 šroubky M6...držák se sundavá z důvodu lepší přístupnosti k vypouštěcímu šroubu,který je plastový. Povolíme a vypustíme ten humus co tam je. Samozřejmě ,že je zapnutý přepínač teplého vzduchu na plno a otevřena nádržka. Měl by se vyndat i termostat,kvůli zanešení ale to jsem nedělal.

Pak se uzavře vypustní šroub a napustí čistou vodou a doplní se čističem ten jsem si připravil dle návodu : vezmeme 2-3 tablety do myčky a necháme rozpustit v horké vodě v hrnku třeba.

Pak nalijeme s vodou do chladícího systému ,uzavřeme a jezdíme do ohřátí na provozní teplotu nebo necháme 30min cca nastartováno...prostě at se to promíchá,ohřeje a uvolní ten bordel co tam je a navíc se zbavíme mastnoty co je uvnitř...necháme vychladnout vypustíme stejným způsobem jak na začátku . Celý postup můžem opakovat dokud nejde čistá voda ven...Já provedl jen 1x a bylo to Po vyčištění tímto způsobem,jsem dal chladící kapalinu v poměru s nemrznoucí směsí a hotovo..

Chladí to,topí to, nepřehřívá se už a kupodivu je čistá kapalina bez kalu a jiného zbarvení... jo mám zelenou chladící směs...to co tam dáte je na vás lidi

Musim poděkovat za dobrý nápad od : Jirka_Focus s tou tabletou, na co kupovat drahá čistidla,chemii apod. když si můžeme pomoci s tím co máme doma v kuchyni


Odpovědět