Fórum - Téma


Jak jsem dopadl s výměnou ložiska v servisu


Fórum Pokec všeobecný Jak jsem dopadl s výměnou ložiska v servisu
2013-11-01 19:41:12

Zdravím posílám jeden bohužel můj příběh.Ložisko na předním kole u řidiče už bylo k nevydržení tak jsem ho dal do servisu.Ostatní si dělám s kamarádem na voze sám,ale tohle "na koleni" člověk neudělá.No hned jak jsem vyjel řikám to nějak divnějš brzdí..no nic říkám si tak jak to měli venku tak si to sedne.Týden na to měníme s kolegou brzdovku+ovzdušňováky a kolega říká : Ty vole poď se podívat co ti v servisu udělali.No a byl nedotaženej ojetej spodní šroub co drží třmen.Takže spodní půlka se odchlípá.Volám do sevisu bohužel až po týdnu s tím že se domluvím na konec týdne že mi to teda omrkne.A žasnu přátelé prý to oni neudělali,třmen nesundavali a do toho ojetýho imbusu mi prej vyrazil hvězdičku aby to šlo povolit a miohl si to dodělat sám.Kontroluji vyražení-těžko říct spíš parodie no a ještě k tomu mi po týhle "kontrole" ohli ten plech co de kolmo k zemi pod prahem ( to jsem měl jak nové jelikož auto je po kompletnim vyvařením) naštěstí práh to vydržel to bych se asi už neudržel..Člověl by to hodil za hlavu ten kousíček plechu kdyby to alespoň opravily.Takže to nejdůležitější lžou s tím že tento šroub vůbec nepovolily dle mého mechanika museli a i já vidím v knize Jak na Ford Transit,že to prostě snad ani jinak nejde.Proč to píšu,snad proto že do servisu snad už nikdy nic a jsem zvědavý na vaše reakce popravdě jsem pěkně nas...V pondělí vytisknu stránky z té knihy a jdu na ně zas !!

Ford Transit V / VE 83

2013-11-01 19:49:48

Kašli na ně a vyděláš na tom. Zkus si propočítat, kolik tě stojí nervování a zjistíš, že stačí si myslet, že můžeš věřit jen sobě.

Před cestou do Francie jsem si nechal ve "značkovém" servisu vyměnit prachovku u řidící tyče. Po cestě vpředu něco stále klepalo. V Německu jsem to už nevydržel, slyšel jsem to vpravo a tam sundal kolo a nic jsem neviděl. Se strachem jsem dojel ve Francii k moři a zajel do značkového servisu - tam zjistili, že nebylo dotaženo levé přední kolo. Stálo to dost peněz. Myslel jsem, že se doma chytnou za nos, ale omyl. Nic jsem nevyhádal - nemá to cenu.

2013-11-01 20:22:47

fasi: Perfektní zkušenost, jak se říká, co si člověk neudělá, to nemá. Co to bylo za servis? Ať všichni ví, kam ne-e.

2013-11-01 20:55:16

Také se snažím dělat vše sám. Teď jsem měl ovšem také na koleně neřešitelný problém. Prostě to přestalo brzdit. Kapalina nikde. Nevěděl jsem, jestli někde něco neteče a tak. Také jsem to musel dát do servisu. Hlavní brzdový válec odešel. Chtěl jsem tam dát starší, ale dávaly se tam různé. Jsou asi 4 druhy. Mechanik mi řekl, že to takhle nepozná, který objednat, že objedná všechny čtyři, ten správný tam narve a zbytek jim vrátí... Bez něho bych tápal. Doufám, že vše dobře dopadne a můj milášek opět bezbečně podrandí.

hof  
2013-11-01 21:10:59

cutter: ahoj, zaujalo mě jaks napsal: že mechanik objedná pro sichr všechny čtyři možný verze hlavního brzdovýho válce, napere tam tam správnej a ostatní vrátí ....... prozkoumali jste pořádně ten původní hlavní válec? Je to divný, právě Ford si speciálně zakládá na tom, že na každym sebemenším dílu má vyražený oválný logo Ford a číslo dílu, podle něhož se můžeš dopátrat náhrady ...... nebo to nebyl origo díl?

2013-11-01 21:20:08

hof: Abych pravdu řekl, tak jsem to nezkoumal. Dal jsem mu to tam, ať na to přijde. Přišel na válec a řekl mi, že to takhle nepozná. Ale docela mu věřím. Byl ochoten i namontovat mi tam i starší, nebo levnější, když si ho někde seženu. Ale že za něj samozřejmě neručí a dělá to nerad. Je to ale šikovný kuliferda. Už mi několikrát dělal věci na SUBARU.

2013-11-01 22:56:25

bowen:

Byla to Škodovka v Kosmonosích, navíc firemní servis, ne Ford. Prostě nedoiáhli levé kolo, já to klapání slyčel vpravo.

2013-11-01 23:03:28

kutil1: Ta moje reakce byla na Fasiho, nedotažené kolo není takový průs*r.

2013-11-02 08:34:27

Týče Servis Rakovník starý majitel už je rád,že je rád a vše tam dělá jeden lotr...spíš jsem čekal komentáře typu: opravdu lžou ten třmen musí dolu atd...jinak dík sem nasr*nej v noci mne budily nervy...otázka fakt prudit dála nebo si to udělat sám ale předpokládam že nebude jen žvýklej imbus,ale bude to někde ruplé v závitu ještě...

2013-11-02 08:51:27

fasi: Udělat si rozvahu - kolik Kč bys dal za to, aby jsi spal klidně a nebudily tě nervy? Mě osobně peníze za nepovedenou opravu nestojí za to, abych se nervoval, neboť nervování startuje závažné nemoci, jejich název ani nechci psát.

Radil bych dát to do jiného servisu opravit, zaplatit. Pak účet poslat doporučeně původní opravně s požadavkem proplacení s dovětkem, že je to poslední pokus mimosoudního vyrovnání. A tímto dopisem to ukončit a nechat být. Zdraví především.

2013-11-02 09:51:14

kutil1: Asi máš pravdu nenervovat se holt dám 700 za opravnou sadu třmenu (což mne nezabije) udělám s kamarádem a budu mít klid,jen prostě nechápu o co mu jde nechtít vyměnit šroub já jsem takový,že i když mám v tomto případě právo na reklamaci opravy tak bych jim stejnak nějakej financ šoupnul.Proč jsem hlavně v presu to ložisko měla bejt taková letoštní "finálová" oprava před TK co mne čeká v listopadu.


Odpovědět