Fórum - Téma


Interier+Focus-problém s osvětlením interiéru


Fórum Focus II Interier+Focus-problém s osvětlením interiéru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Focus II  |  Naše vozidla2012-04-29 13:22:14

Zdravím. Potřeboval bych poradit. Nefunguje mi osvětlení interiéru při otevření dveří. Osvětlení má 3 polohy, v jedné je stále vypnuté, uprostřed by mělo zhasnout po určité době po zavření dveří a nebo při nastartování motoru a třetí je stále zapnuté. Když dám vypínač do střední polohy, světlo je stále zapnuté. Ani po nastartování nezhasne Neví někdo na jakém principu funguje to "samozhasnutí" ? Nevím kde hledat problém... Chci osvítit interiér modrými ledkami, ale až bude vše fungovat tak jak má. Předem děkuju za názory.

2012-04-30 22:50:46

Zhasínání vnitřního osvětlení je řízeno logikou: Po uzavření dveří by měla světýlka zhasnout. Toto řídí jednodnotka palubní sítě(BCM- board control modul). Jestliže systém vnitřního osvětlení nefunguje tak jak má, nejspíš je v něm nějaká závada(spínač v zámku dveří, kabeláž, jednotka palubní sítě, atd...)

Chtělo by to proměřit a prověřit diagnostikou.

2012-05-01 11:10:03

Zapomněl jsem napsat že toto dříve fungovalo bez problémů. Auto prošlo opravou po kroupách, takže byl sundaný strop atd. Od té doby to v obou polohách svítí pořád. Myslím si že došlo pouze k zapomenutí zapojení nějakého kabelu. Zajímalo by mne kde je připojen např. spínač od dveří, zkrátka kde mám hledat ten zapomenutý kabel nebo něco podobného. Ten strop se nesundavá zase tak dobře abych šel naslepo Doufám že jsem to vysvětlil nějak srozumitelně

2012-05-01 21:44:59

Jestliže ten strop někdo sundaval, tak bych jako první věc zkontroloval ten přepínač u stropního světla. Jestli někdo nevěděl, jak se to světlo sundavá a zkoušel ho "loupit", mohl ho poškodit.

2012-05-02 09:39:58

To světlo jsem už samozřejmě sundal, původně sem taky hledal závadu hned tam. Ale na nic sem nepřišel, všechno vypadá normálně a bez poškození. To světlo prostě jenom neví, že jsou zavřený dveře, případně nastartovaný motor

2012-05-03 18:28:55

Tak konečně záhada vyřešena Nakonec sem zkusil (což mě mělo napadnout hned) vyndat stejné světlo z kufru a podívat se na něj. Problém byl ve vypínači který byl moc roztažený a "běhal" jinde než měl. Tím pádem byly obě polohy stejné.

A teď bych měl ještě jeden dotaz. Předem říkám že v eletrice se vůbec nevyznám, tak omluvte jestli se budu ptát na blbosti Jak sem psal na začátku, tak chci interiér osvítit modrými LED pásky. Zatím sem ho zkusil pouze přiložit na kontakty, ale chovalo se to jinak než sem čekal. Myslel sem, že bude svítit žárovka i LED pásek. Ovšem LEDky se rozsvítily pouze když zhasla žárovka. Pokud svítila žárovka, tak sem mohl dráty od LEDky přikládat kamkoli a nerozsvítily se. V okamžiku kdy žárovka zhasla, LEDky svítily s dráty přiloženými taktéž kamkoli. Určitě se ještě někoho poptám, ale kdyby mi někdo tady byl schopen srozumitelně vysvětlit kde je chyba, budu rád

2012-05-06 10:54:50

To Cuddles: Já si myslím, že LED dioda potřebuje jednoznačné + a - . Tím že jsi připojil LED paralelně s žárovkou, vznikl díky žárovce v okruhu vlastně takový maly zkrat a LED se díky tomu nerozsvítí. Aby ti svítila žárovka i LED, musel bys je zapojit sériově.

2012-05-30 16:08:45

Už jsou problémy vyřešeny a vše funguje jak má. Děkuji za rady

PS: přikládám fotku jako důkaz, že to opravdu svítí :-D


Odpovědět