Fórum - Téma


Fusion+u nového auta nejde zpátečka-normální?


Fórum Technický koutek Fusion+u nového auta nejde zpátečka-normální?
2011-04-22 21:13:07

Zdravím! Je to třetí den, co vlastním zcela nový Ford Fusion. Nicméně sladké opojení opadlo a zůstala příchuť hořkosti...

Je normální, že na nové převodovce nelze zařadit zpátečka? Cca polovina pokusů se podaří až napodruhé, a když už ji tam vrazím, stejně někdy vyskočí (po čemž následuje srdcervoucí zvuk vzájemně se soustružících ozubených kol...

Má s tím někdo zkušenost? Že to třeba musím rozchodit (což mi přijde nesmysné, ale kdoví...?)

Dík

2011-04-22 21:20:35

to amper01: Pokud je to nové, neváhej ani den a reklamuj. Mohli by se vymlouvat, že sis to udělal sám. Rozhodně to není věc, kterou by si měl "rozchodit". Třeba je to jen prkotina v kulise řadící páky, nemusí být chyba v převodovce.

PS: "srdcervoucí zvuk vzájemně se soustružících ozubených kol..." v servisu radši nevspomínej, bude jim stačit, že nejde zařadit a že vyskakuje.

2011-04-24 07:41:50

Po prolezení internetu bych řekl,že chyba je částečně na obou stranách. Já jsem si nepřečetl návod (že před zařazením musím vyčkat několik vteřin se sešlápnutou spojkou) ale zároveň to někdy nejde zařadit ani tak - je nutno kousíček pojet a proces zopakovat...

Do FORDa ale stejně zkusím zavolat, co mi na to řeknou...

2011-04-24 16:33:15

Řekl bych,že tohle není na zavolání ale na osobní návštěvu a reklamaci.Něco je špatně.

2011-04-24 16:42:28

Zavolání proto, že to k onomu salonu nemám nejblíž. Tedy nejprve konzultace...

2011-06-01 21:43:10

Výsledek - proškolení, jaxprávně řadit - porucha trvá... Jsem si pomohl

Další problémy jsem už ani nezmiňoval...

2011-10-31 03:55:57

Zdráv buď, nešťastníku!

Budu mít Fusion 2 roky. Asi po 9ti měsících jsem zjistil, že nevycouvám kopec k příbuzným. Po zařazení zpátečky auto ujelo několik metrů a s pořádnou ránou kvalt vyskočil. Pak už necouvlo do kopce vůbec. Bydlí u nás mechanik od Forda. Tak jsem ho vzal do auta, řídil on, a nevycouval ani k mýmu baráku. Což je taky dokopce. Já tam jezdil celou dobu popředu. Ale kdybych potřeboval vycouvat, jsem v pytli.

Tak jsem jel do servisu v rámci garance na reklamaci. Radili mně, ať to nechám seřídit v sobotu, jako melouch. To jsem odmítl a trval na reklamaci. Dobrá, v rámci reklamace seřídili lanovod? řazení. Domů jsem nevycouval. Reklamoval jsem znovu a oni, že musí cosi vyměnit a k tomu objednat součástky. Tak čekám a nic. Zavolal jsem tedy servis a mám to tam tedy dovézt na opravu. Tu prý musí někdo (asi v Praze) schválit a za pár dní to bude prý hotové.

Já si myslím, že jde o špatný výrobek. Že jde blbě řadit zpátečka je prý běžné. Tyhle Fusiony dělaj v Turecku a není důvod, aby všechny byly stoprocentní, bez závad. Tak uvidím, jak to dopadne a snad dám vědět.

Ještě jsem dostal radu, sehnat v případě sporu soudního znalce. Taky mně bylo naznačeno, že to můžu všechno zaplatit. Takže ochota fuj tajbl.

2011-10-31 17:34:51

Zpátečka trvá, ale vzhledem k závažnějším problémům (např že za studena motor neudrží otáčky - zase klidně chcípne) na ni momentálně zvysoka sru. Co nejde silou... Mimochodem můj kousek je z něměckého Kolína. A bylo mi řečeno, že holt pro Fusiony nevyvíjeli novou převodovku, ale práskli tam ze staré fiesty, tak ať si prostě zvyknu...

2011-10-31 18:54:29

chlapi jak tak na vás koukám tak si řikám co to máte za servis. vy ste si koupili nové auto a když ho jdete reklamovat tak vám svojim způsobem ohnou loket. pak mi řekněte výhodu toho, koupit si nové auto.

2011-10-31 19:34:02

...taky nevím ... teď bych už do nového určitě nešel... už toho mám fakt dost... jeden servis jako druhý (řešil jsem se dvěma , protože v mateřském - kde jsem koupil - mě posílali do pr aniž se na to podívali - že není možné, aby to byla vada auta...) a ČOI mi doporučuje soudy, což může vyjít pěkně draho, jestli to má podchycené.


Odpovědět