Fórum - Téma


Ford Mondeo vstřikovače(trysky)Komplet C


Fórum Technický koutek Ford Mondeo vstřikovače(trysky)Komplet C
2011-04-26 16:22:45

Dobrý den, omlouvám se že píšu sice sem našel hodně odkazů. S tím to problémem ale ne vše, tak se nezlobte založim nový topic aby to taky pomohlo ostatním.

.:::Při nastartování u motoru háže otáčkoměr na volnoběh,klepání motoru,hluk,může i nadměrně kouřit z motoru,motor strácí výkon,při jízdě při větším přišlápnutí plynu hodí nouzový režim(blikající spirála)atd(pokud po zvednutí kapoty u vstřikovačů je uniklá nafta)atd.....:::. ----> NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉM TRYSKY,ČERPADLO

Zjistil jsem že mám špatné 3 vstřikovače komplet už mechanicky opotřebované.

Ale píšu sem hlavně o radu jak z toho :) zvolil sem cestu repasování mám vstřikovače 3s7q-9k546-cb od delphi

zde http://www.dieselpoint.cz/ mi řekli 4300kč za repasování jednoho kusu. Což mi po delším hledání přišlo nejlepší. Ale nemohl by mi prosím někdo prozradit co je vše třeba ? Sice sem četl servisní manuál a postupoval bych následovně.

1.Pošlu na repas trysky

2.Než přijdou nechám vyčistit trubky+čerpadlo+common rail.

3.Snad už to pojede v klidu

Mohu se zeptat prosím zda:

1.Při koupi nových trysek se musí ladit z ŘJ, nebo stačí jen přendat a jede to ?(u jiných třeba demontovaných z jiného vozu jsem se dozvěděl že je šance na to aby to vůbec jelo 40%)

2.Jak kde nejlépe sehnat nové trysky/čerpadlo zda radši repas nebo je fakt lepší připlatit a nové.

3.Když následkem vniknutí mikročástic do oběhu vstřikováni nafty, žačne odcházet tryska, co je vše dobré udělat aby se to po namontování nových trysek nestalo znovu.

4.Jak se řeší oprava/čištění čerpadla a zda je to drahé.

5.Jakou naftu tankovat (kterou máte ověřenou.(Já osobně jsem tankovatl Shell a věřil že je to dobrá nafta, omyl... od ní mi taky ty trysky odešli.... Nejlepší co sem kdy v nádrži měl je VERVA od benzíny... už nikdy snad nic :)

Děkuji všem za odpovědi postupně tento topic budu doplnovat aby to pomohlo co nejvíce lidem s tím to problémem

S Pozdravem Roman


Odpovědět