Fórum - Téma


Ford * chlazení-ventilátor chladiče stále běží


Fórum Technický koutek Ford * chlazení-ventilátor chladiče stále běží1  2

2013-05-16 20:24:48

jon29: ahoj..vyměnil jsem rele nechal jsem motor běžet hodně dlouho na volnoběh.motor vubec nějak extremně se neohřal měl klasickou provozni teplotu takže ventilator se nezapnul..tak nevim..

2015-05-08 16:48:58

Dobrý den všem fordařům

Prosím o pomoc. Vím že mám starší model ale stále jezdí :)). Nevím už kde hledat. po zapnutí klíčku se mi rozběhnou obě sahary. běží i když vypojím relálko a dokonce i když vypojím čidlo teploty pro sahary. Klimatizace mě zlobila již dříve a tak jsem ji demontoval resp. jen čerpadlo(kompresor) čidlo tlaku klimatizace zůstalo funkční a je rozpojené klimatizace jako taková je samozřejmě vypnutá ale i tak jsem zkoušel naoko zapnout ale bez změny.No a aby to nebylo tak jednoduché tak jsem se byl přesvědčit že to píši dobře a ono se to netočí vůbec ani při náhradě čidla teploty drátem, neboli spojení na tvrdo. no tak to jsem z toho jelen. pojistka je v pořádku. Nemáte někdo prosím schéma zapojení, abych věděl předem co kam nebo odkud vede? děkuji za jakýkoliv nápad či zkušenost, Mondeo II

2015-05-09 07:40:21

tatanka69: Tak nevím zda se to točí, nebo netočí. V jedné větě píšeš, že se to točí stále v další, že se to netočí ani při propojení natvrdo... Nevím co si z toho vybrat

2015-05-09 09:34:58

povadí: omlouvám se za popis. Původně se sahary točili stále i když jsem odpojil čidlo teploty co je na chladičích dole. Zjistili jsem že relátka jsou obě sepnutá jak to popisované jako relátko pro sahary tak (zelené) tak i to popisované jako relé topení (černé) Nevím co přesně ovládá to relátko neboli co dá podnět pro sepnutí. Při zadávání dotazu do fóra jsem si nebyl jistý tím zda se točili sahary i při vyndání relátek ,a tak jsem se šel přesvědčit. Bohužel jsem zjistil že už se sahary natočí vůbec . Zkusil jsem tedy vyjmout čidlo u chladičů a propojit kontakty (neboli nahradit sepnuté čidlo) to nepomohlo a tak jsem ten drát nechal místo čidla zastrčený a otevřel relátko. K mému překvapení bylo rozpojené. A tak znovu narážím na to kde nebo co dává inpuls k jejichsepnutí.Ještě jsem přidal foto otevřených rele a chtěl jsem se zaptat na čidlo na těle termostatu jadno s černým kabelem je k teploměru a to druhé s dvěma dráty ? Děkuji za ochotu a trpělivost.

2015-05-12 06:19:32

Tak pokud by se vám někomu salo že se budou stále točit sahary , tak je možné tak jako u mě že to bude kontaktem či vadným čidlem na těle termostatu. Jak jsem psal sahary se točili stále a já nevěděl proč.V zofalosti jsem zkoušel odpojovat vše co mělo co do činění s chodem sahar a tím jsem zřejmě odstranil špatný kontakt . proto jsem psal že se mi relátka rozpojila, a už se mi ty sahary zase netočí. Při odpojení tohoto čidla se sahary roztočily a sepli obě relátka v motorovém prostorua od té doby sahary začali normálně fungovat. Vím zní to dost zmateně ale tak to také je . Celé zmatené. Dělal jsem to formou pokus omyl .


Odpovědět

1  2