Fórum - Téma


Focus * světlá výška (délka pružin)


Fórum Technický koutek Focus * světlá výška (délka pružin)
2014-09-07 14:09:12

Zdravím příznivce Fordu.

Můj bratr si koupil FF Combi 1.8 85 Kw r.v. 12/2002. Je to krásnej kousek, dovoz z Německa, první majitel, pravidelný servis do 1/2013. Čitý, udržovaný, bez koroze (viz foto), motor šlape jak hodinky, na silnici drží jak přilepený, motor úžasný. Má však jednu anomálii, předek vozu je vyšší než zadek. Dle tabulky (měření světlé výšky ) firmy APM Automotive (viz foto), by měla být s.v., měřeno od hrany blatníku ke středu kola (viz foto,žlutá osa) vpředu 385 mm a v zadu 375 mm. Námi naměřené hodnoty jsou vpředu 390 mm (jsou tam nové tlumiče i pružiny) a vzadu pouhých 332 mm (o 43 mm niž). Měřeno při nezatíženém autě. Auto přitom nevykazuje žádné projevy unavení pružin či tlumičů (kola se nestejnoměrně nesjíždí, na silnici auto drží, neplave, neskáče apod...). Může někdo poradit čím to může být? Má s tím někdo zkušenosti? Že by Němci prohodily pružiny i tlumiče? Nebo??? Snad se mi sem podaří dát foto.

Předem děkuji za každou radu či názor.

 petrdepo  
2014-09-08 16:13:09

carpediem: Jestli se jedná o únavu pružin by se asi mělo dát zjistit po zvednutí heverem jejich změřením v odlehčeném stavu. Pak se dají porovnat s novými. Jestli nejsou originál se dá změřením také zjistit. Možná by bylo dobré zjistit i jejich další rozměry (průměr drátu a počet závitů). Nemá vůz náhodou tlumiče "samostavy" ?

2014-09-09 11:16:23

petrdepo: díky za radu. Jestli má tlumiče samostavy nevím, ale asi ne. Ani nevím,kolik mají mít zadní tlumiče délku a počet závitů. Zkusím to někde na netu zjistit, ale každopádně nejdřív zkusíme změřit průměr drátu a počet závitů. Dám pak vědět co jsme zjistily. Ještě jednou díky a přeji hodně štěstí.....


Odpovědět