Fórum - Téma


Focus * nejede


Fórum Technický koutek Focus * nejede
2014-11-24 18:02:02

Zdravím,za jízdy v dešti.Mi začla svítit kontrolka baterie,auto ztratilo výkon zastavil sem.Když chci nastartovat,otočím klíčem,vše se rožne,rafičky se hodí na maxima vratí se a při pokusu to natočit,začne jen cvakat.Když to chvili stojí,otočím klíčem ... rafičky stojí,nastartuji,chvilu motor běží,pak se zas rožně dobíjení a konec.

Kde by mohl být problém?

Díky Petr

2014-11-24 18:03:12

omlouvám se,že se nezařadil vlákno.Popravdě teď stojím a čekám na druhý auto

2014-11-24 18:58:23

kometa: To, že je slyšet jenom cvakání by mohl být problém se startérem, že ti nezajede do zubů. Ten začne točit až po zapadnutí do zubů setrváku (možná jsou načnuté zuby).. Při tom cvakání se většinou povede, že se malinko pootočí až se mu konečně povede, že zapadne do zubů a začne startovat.

S dobíjením bude třeba zkontrolovat ukostření alternátoru, jestli není zkorodované.

2014-11-24 19:53:46

Ahoj to že se ti raftičky hodí do maxima značí že nemáš dostatečně nabytou baterii proto ti jen cvakne startér nemá dostatek proudu aby s tím zatočil (baterie může bít už i K.O.) ,a to že se ti rožne dobíjení a motor chcípne typuji na 80% altík k.o. a to je ten důvod že ti nedobíjí baterii ta je pak vymlácená a nechce točit,skus tu baterii dobít a uvidíš že normálně bude startovat ale pojede jen do té doby než se vymlátí baterka protože ti to zřejmě nedobíjí ju.


Odpovědět