Fórum - Téma


Fiesta * zámek pátých dveří+vnitřní cirkulace


Fórum Technický koutek Fiesta * zámek pátých dveří+vnitřní cirkulace
2013-07-22 20:07:21

Dobrý den,koupil jsem fiestu 1,25 r.v.98,nejde mi otevírání pátých dveří z místa řidiče a nefunguje mi cirkulace vzduchu v kabině.Nemůže to být tím že mi ventilátor jde jen na 4 stupen?Mimochodem jak se tato závada dá opravit?Prosím kdo má s tímto zkušenost ,poradte.Předem moc děkuji.

2013-07-22 20:33:17

pávo: Otevírání pátých dveří je funkční jen při vypnutém zapalování aby se neúmyslně nedaly otevřít za jízdy.

Klapka cirkulace vzduchu (sání vzduchu pro ventilátor topení z vnitřku kabiny) je přestavována elektromotorkem ovládaným tlačítkovým vypínačem na středovém panelu pod přepínači topení vlevo. Vpravo vedle něj je tlačítko zapnutí klimatizace (pokud je vůz vybavený klimatizací).

2013-07-23 10:35:11

petrdepo: Děkuji za odpověď,umíszění přepínačů znám,není to má první fiesta,jen s tou to mám tyto problémy.Na přepínači cirkulace vzduchu v kabině,se mi ani nerozsvítí kontrolka.A ten zámek nejde ani při vypnutém motoru a bez klíčku v zapalování.Měl jsem dole vnitřní kryt pátých dveří,ale vše se jeví v pořádku.Nechce se mi pokaždé,když někoho vysazuji,lézt z auta.

2013-07-23 18:41:15

pávo: Tak ti nezbývá, než zkontrolovat zkoušečkou všechny pojistky (včetně jejich vyjmutí a opětného zasunutí). Kdysi se známému dokonce stalo, že když auto koupil, tak dokonce jedna pojistka scházela v pojistkové skříňce (nebyla tam vůbec zasunutá). Ve schématu, které je z brožury "Jak na to" tyhle ovládací obvody nejsou vyobrazeny. Pokud není někde napětí, tak mne nic jiného, než pojistky, nenapadá. Jediné, co se mi povedlo zjistit, je to, že tlačítko otevírání pátých dveří (kufru) dává signál do modulu GEM, a ten potom spíná motorek zámku pátých dveří (silová část je ve schématu centrálního zamykání dveří). Možná, že podobně to bude i s tím motorkem ovládání recirkulační klapky. Jenom se to bude lišit tím, že ten spínač kufru bude mít přívod závislý na otočení spínací skřňky a motorek recirkulace na zapnutí ventilátoru topení. Pokud bys potřeboval elektrické schéma, tak je v sekci Manuály..


Odpovědět