Fórum - Téma


Fiesta * Výměna sedadel za jiné - vliv na airbag?


Fórum Technický koutek Fiesta * Výměna sedadel za jiné - vliv na airbag?


Diskuze o vozidlu

1996 Fiesta IV

4 fotek  |  11 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.

Fiestička se posouvá dále...Bratrovi. Snad mu bude sloužit tak dobře jako mě. Vše je o péči.2014-02-16 18:44:52

Zdravím Vás borci,

byl jsem nucen u své Fiesty MK4 rv.1996 3dv vyměnit sedadla, jelikož původní byli pořádně prosezené a mechanismus odklápění byl v háji. Tak proč nekoupit fajn sedadla za dobrou cenu.

Sehnal jsem si sedadla taky z Fiesty třídveřáka taky MK4 ale rv. 1999 po faceliftu. Sedadla krásně pasovala. Při připojení konektoru airbagu jak u řidiče tak spolujezdce (tyto nová sedadla mají airbagy i v sedadlech původní sedadla je neměli) bliká kontrolka airbagu. Bliká čtyřikrát tzn. že je chyba v předepínačích pásů (na starých předepínače byly, tady je nikde nevidím) Může to být tím, že to má boční airbagy a tudíž předepínače nemá?

Už jsem snad zkoušel vše co jsem na fórech vyčetl. Může to být tím, že se třeba moje verze auta dodávala bez bočních airbagů a není na to nějaká jednotka konfigurována? Zapojil jsem klasicky u řidiče žluty konektor do žlutého a černý do černého. To samé i u spolujezdce ale s tím rozdílem že ze sedačky jdou dva konektory a u spolujezdce mám na připojení pouze jeden konekttor a to ten žlutý. Ten černý není kam dát (původní sedadla ho neměli také, byl tam jen žlutý. Nevím zda jsem vám to dobře popsal. Byl by tu třeba někdo z Prahy kdo by mi to za korunky dal do kupy. Boční airbagy nepotřebuju aby fungovali stači klasicky volantovej a od spolujezdce...Ach jo mám pocit že cokoliv chci pro to auto udělat tak se mi odvěčí tím že se vysere něco jiného, jak naschvál ....Díky borci a omlouvám se za obsáhlý text....

2014-02-16 19:37:04

pirac_y: Rozhodně bys měl namontovat ty předpínače. Pokud jsou v autě čelní airbagy, musíš mít předepínače pásů. tyhle dvě věci fungují správně jen pokud fungují společně. Takže pokud se ti při nárazu aktivuje čelní airbag a přitom se ještě předtím neaktivuje předpínač, stává se z airbagu smrtící zbraň. To že na sedadlech nejsou předpínače je asi z důvodu, že je ten člověk prodal zvlášť a nebo byly vystřelené.

Jestli chceš, můžu se na to juknout .

2014-02-16 19:47:48

Jj a rozumis tomu trosku. Ja se priznam alektriced v aute fakt nerozumim, navic tam je nejaka cokoladka ktera je nejak i zlomena, co ja vim... Samozrejme pak by jsme se nejak vyrovnali. Jsi z Prahy...? Jenze ja tam nevidim misto kam bych ty predpinace dal...To je to...

2014-02-16 19:55:05

pirac_y: A ty původní sedadla s předpínačema máš?

2014-02-16 19:55:24

albi: Jojo byl bych rad. Nejak bychom se vyrovnali. Staci rict kde, a kdy...Ma v pondeli a v utery volno....

2014-02-16 19:56:54

albi: Mám jen jedno s předepínačem...To druhé jsem právě nechal položené před barákem a než jsem schoval to první tak to někdo vzal. To je psycho co? Leda ze bych vymontoval ten predpinac aspon z jendoho sedadla a zkusili bychom to s nim a pak bych druhy nekde sehnall....

2014-02-16 19:59:41

pirac_y: Pokud nepřipojíš k jednotce OBA předpínače, bude kontrolka pořád blikat a airbagy budou nefunkční. Takže budeš muset sehnat i ten druhý předpínač.

2014-02-16 20:01:42

Tak ja se je pokusim sehnat, a pak bych se ozval...?

2014-02-16 20:06:11

albi: Ale vis co je divne. Ze ten zluty konektor co ma byt zapojeny do predepinacu vede kamsi do sedacky, treba ty predepinace u tech sedacek nejsou viditelne a jsou nekde uvnitr? Lepsi by mozna bylo kdyby na to kouknul, a rekl co je treba sehnat ja bych to sehnal a pak bychom se domluvili na oprave? Nechci te obtezovat ale pomohlo by mi to... :)

2014-02-16 20:52:01

pirac_y:

Dle mého soudu, jestli ten konektor vede do opěradla tak to je na airbag, to musí být ze strany značeno. Jinak ta pyropatrona je přímo napojena na zámek pasu a z ní jde kabel s konektorem pod sedačku, je přišroubovaná dost velkým šroubem k sedačce. Nevím jak to je u Fiesty, když jsi ty sedačky kupoval tak asi měl být součástí i protikus k pasu. Mě doma zbyly pyropatrony z Mondea i s protikusy ale to nevím jestli by pasovalo.

2014-02-16 20:58:28

divinol: Me Albi slibil ze by na to juknul. Ja se do toho nejak moc hrabat nechci,zitra to jen jeste prohlidnu. Samozrejme ze sedacka je i s protikusem pasu, ale ze sedacky nikde nevidim koukat tu pyropatronu...Na starych byla hezky viditelna. Sel z neho ten zluty drat ktery se take zapojildo zluteho konektoru. Tady u tech sedacek jde zluty primo do sedadla a po pripjeni to zkratka blika...Asi by to z Mondaka nepasovalo...Necham na to kouknout napred Albiho a ten mi snad rekne co je treba...


Odpovědět