Fórum - Téma


Fiesta * Netěsnost čerpadla bosch 1,8D 44kw


Fórum Technický koutek Fiesta * Netěsnost čerpadla bosch 1,8D 44kw
2013-02-08 17:56:37

Prosím o rychlou radu: mam motor ve fiestě 1,8D 44kw r.v.1996, čerpadlo bosch ale teče mi nafta na čerpadle na pacce plynového pedálu , z čerpadla je tisícihran hřídelka na šestku matku,kterou je packa plynového pedálu uchycena a z té hřídelky co vede z toho čerpadla prosakuje nafta dost to teče... je pod tím nějaký standardní o-kroužek? podle mě jde cele to víčko vyndat ven a tam nějaké těsnění bude ale chci se zeptat tu zkušených lidi, jde-li to.

abych to nevyndal a nevyskákali na mě perka a bůhví co ještě...proto se ptám abych se vyvaroval problémům...nikde se tu o tom nepíše.

HELP o radu a pomoc musím zítra odjet a musím to dat zítra do kupy.

2013-02-08 20:45:26

No jelikoz pospicham na opravu,tak jsem hledal i jinde a zjistil,ze vyndat horni vicko cerpadla kde je osicka pro packu plynu, to vicko opatrne protoze jsou tam pruzinky s hridelkou,pod tu netesnou hridelku nasadit novy o-krouzek a vse opatrne zpet....to vse bez demontaze celeho cerpadla naftoveho.

samozrejme by mela probehnout vymena i bronzoveho pouzdra ale kde to sezenu hned zitra.to mohu udelat i potom...dodam foto a nejaky presnejsi popis po zitrejsi oprave pro ostatni uzivatele s podobnym problemem.

2013-02-10 11:25:19

Tak jsem sehnal hodně složitě rozměry o-kroužků pro přetěsnění naftového čerpadla Bosch pro motor 1,8D 44kw ,jednalo se o netěsnost páčky plynu na aretační hřídelce co jde z víčka čerpadla.- tam mám o-kroužek 6,5 vnitřní a 10,5 vnější rozměr x2mm tlouštka.Jo ještě doplnující- v místě kde o-kroužek má těsnit v pouzře,tak je tam drážka vydřená a proto netěsnilo,vyřešeno vypodložením hřídelky distanční podložkou,která tam je orig. ale přidal jsem další k té hřídelce...došlo ke změně polohy o-kroužku skoro o 2mm a kupodivu to funguje perfektně samozřejmě to mám dočasně,než nechám pouzdro vyrobit a pak dám i kroužek zas nový...stál mě šílených 5kč Dal bych sem i fotku ale nemám chut hledat heslo na youtube...vložit sem to normálně nejde.Pokud má zájem někdo pošlu emailem.


Odpovědět