Fórum - Téma


Fakta a mýty o amerických autech a nejen


Fórum O článcích Fakta a mýty o amerických autech a nejenDiskuze o článku

Fakta a mýty o amerických autech a nejen Fordech

Neustále se setkávám s různými "odborníky" na americká auta a to i tady u nás ve Ford clubu, a proto už mi to nedalo a rozhodl jsem se osvětlit pár věcí na toto téma. Článek je sice dlouhý, ale přesto doufám, že se najde pár lidí, kteří mu budou věnovat čas a se zájmem si ho přečtou až do konce. Jsem nadšencem do amerických automobilů již více než 20 let, ve spoustě z nich jsem se svezl nebo je i ...


1  2

2013-02-08 09:26:08

Diky, bohuzel je to tak. I ja, kdybych byl o neco mladsi, tak bych se sbalil a v te bananove republice nezustal, ale bohuzel uz mi take neni dvacet a navic tu mam vybudovanou celkem slusnou karieru, takze uz to tu nejak budu muset pretrpet. Popravde, uz se mi nechce zacinat nekde jinde od nuly. To jsem mel udelat pred patnacti lety, kdyz mi tech dvacet bylo.

Americka auta maji, alespon pro mne, obrovske charisma. Sam znam spoustu lidi, kteri je nijak zvlast nemilovali, do doby, nez se v nich sami svezli nebo si je poridili. Pak totiz clovek zjisti, ze za velice slusne penize dostane nebyvaly komfort a pohodli, se kterym se do te doby nesetkal. A o tom tahle auta jsou. O vyjimecnosti, charismatu a pohodli. Proc kupovat Skodnou nebo VW, kdyz je tolik lepsich znacek.

Ada
2013-02-08 09:49:33

S tím ."vzít draka",to je jak kdo.Já jsem ,ze soucitu, prošvihl nejlepší dobu která kdy na emigraci to byla tj.1968-1970.

Nejvíce jsem obdivoval a obdivuji auta ze 70tých let.Fascinovali mě vždy svým vzhledem tzv."křižníky". I když je technologie a bezpečnost dnes jinde.

2013-02-08 09:54:08

Technologie jde samozřejmě kupředu a stará auta se nemohou vyrovnat v bezpečnosti ani jízdních vlastnostech těm novým, bez ohledu na to, na kterém kontinentu byla vyrobená. Ale na druhou stranu je fakt, že i ta stará auta mají pořád něco do sebe. Pocit z řízení veterána je úplně jiný, než řízení moderního auta. Je to o svobodě a volnosti, o tom umět si vychutnat něco výjimečného, co se v normálním životě a v naší uspěchané době bude opakovat jen těžko.

Ada
2013-02-08 10:29:59

Cadillac Eldorado 1959-66 + Route 66 = Peace and quiet

2014-08-30 00:14:24

Ahoj, bude mi 18 let a přemýšlím, že bych si někdy v budoucnu koupil nějakou ameriku, opravdu se mi líbí jejich vzhled a miluju jejich zvuk motoru :) , tak se chci zeptat jestli jako normální občan ČR mám šanci to auto utáhnout, jako třeba palivo nebo díly. Vím že to až tak cenově rozdílný není, ale pořád to bude o trochu ( více ) dražší. Děkuji za váš názor . :) Ivan M.

2014-08-30 08:19:51

iwan245: Klasické starší Ameriky mají většinou motory o větším obsahu a tomu také odpovídá spotřeba. Zkus se na to zeptat Janinky, která o dovozu něco ví. Ta o tom hodně ví.. Jinak je ale dobré se vyjezdit pár let v menším ojetém autě s pohonem zadních kol a pokud nejsi vyučený automechanik, abys o tom něco věděl, tak je dobře naučit se s ním zacházet jak po jízdní stránce, tak i po technické stránce. Teprve potom začít uvažovat o něčem větším. Dobré je také udělat si představu o cenách náhradních dílů, se kterými je u nás problém.

2014-08-30 08:33:04

ahoj,no dovozem se nezabývám ale mám kontakty a velmi dobré na ty co ano.Ale k dotazu.Je jasné že amerika s velkým obsahem bude vždy papat víc než normální auto ale ten kdo si ji pořídí s tím počítá.Každopádně koupi takového auto doporučuji jen pokud si ty investice bude moci dovolit,nekoukej jen na náklady na benzín ale i na servis ,to moc levné teda není.Ale jako hlavní ,nekupuj takové auto dokud se pořádně nenaučíš jezdit a nebudeš to mít opravdu v ruce ,jinak se někde v lepším případě zmrzačíš,neli hůř.


Odpovědět

1  2