Fórum - Téma


Expediční Fiesta do Mongolska


Fórum Pokec všeobecný Expediční Fiesta do Mongolska
2013-11-17 11:15:13

Ahoj. V létě jedeme na dvouměsíční cestu do Mongolska. Čekají nás kvalítní i velmi nekvalitní asfaltové silnice, poušť, polopoušt a jak já říkám nějaký ten tisíc kilometrů po "polních cestách". Pravděpodobně i nějaké brody přes řeky. Celkem cca 19000 Km. V rámci úspor jedeme autem, které máme. fiesta z roku 1996. Uvažujeme zatím o několika úpravách. 1. tzv. šnorcl - vyvedené sání, 2. tzv. šusplech - kryt motoru, 3. kvalitní zahrádka + pořádná světla. Máte s těmito upravami někdo jakékoliv zkušenosti? diky za případnou diskuzi

2013-11-17 11:20:25

m.pittner: Možná bys v daném případě měl mít buď rezervní papírový filtr sání a nebo si pořídit regenerovatekný kuželový filtr KN nebo Green Power, které se dají vyprat ve vodě se saponem. Také nepíšeš, o jakou verzi motorizace se jedná. Každá má totiž své "mouchy".

2013-11-17 11:33:29

S fiestou do mongolska? No s trábošem udělali afriku křížem krážem ale osobně bych si na cestu asi vybral něco většího,

2013-11-17 11:34:36

petrdepo: Jedná se o 1,3. 44KW, Mouchy mě samozřejmě zajímají. Auto projde generální opravou. Na co se zaměřit? Co nevydrží tu expedici? Co se na těch polňačkách pravděpodobně uklepe a lze vést s sebou, případně co se dá před cestou vystužit, zlepšit? Jaké díly vést s sebou?

2013-11-17 11:39:40

milan1: Trabosem Afriku, Asii, Jižní Ameriku, MBčkem cesta kolem světa, Rapidem do Vladivostoku, Škodou 120 na hranice Číny, Avií do Mongolska. Žigulama pomalu celá Ásie, Octavia z roku 1960 do Mauritanie, Favoritem Kazachstán, Sýrie, Jordánsko,Gruzie. Mohl bych jmenovat i dál ;) Je Fiesta o tolik horší? :) Jedeme tím co máme a na co máme peníze.

2013-11-17 11:52:55

m.pittner: Každopádně je třeba mít kompletní sady těsnění potřebných pro případnou denontáž motorových dílů. Dál je také třeba mít díly vodního okruhu jako třeba náhradní hadice a podobně. Pochopitelně také příslušné nářadí na opravy. Nevěřím, že by taková cesta proběhla hladce. Také je třeba si důkladně projít "Fórum-Technický koutek", kde je popsána řada problémů a jejich řešení, které se mohou vyskytnout. Podle toho se pak zařídit. Také by stálo za úvahu použít některé podvozkové díly z verze Sport (1999-2001). Ty bývají dimenzovány na věrší namáhání (například příčný stabilizátor) a jsou určeny pro jízdy při rallye. Jenomže, pokud by nebyly použity jako sada, tak by zase na druhé straně zhoršovaly jízdní vlastnosti . Podvozek by totiž byl nevyladěný. . Možná by také bylo dobré mít brožuru "Jak na to". Ať už pro případnou lepší domluvu v servisu nebo i pro pochopení některých opravných postupů. Potom je také třeba se informovat o tom, jaké jsou rozmístění servisů. Člověk nikdy neví a připraveným štěstí přeje.

2013-11-17 12:43:52

m.pittner: Hele krajan,Přelouč.Nechá se všechno,záleží jestli pojede jedno auto tj jenom ta fiesta,nebo více.Ve fiestě můžete jet pouze dva a otázka je kam všechno nacpat co sebou prioritně vzít,co nechat doma.Není to cesta na tejden.Jak nocleh.

Stan nebo spát v autě? Kam potom na noc s bagáží? Co topení potřebuješ bufíka jinak musíš být značně otrlý,Pokud si dáš do auta nezávislé topení potřebuješ druhou baterii nejlépe trakční protože jinak ráno nenastartuješ.Je toho více.Co strava,potřebuješ ledničku a něco propanbutanovýho na vaření.To je taky pořádná bagáž.Jestli jedeš poprvé možná bych si dal snesitelnější cíl,Rumunsko,Černá Hora,Albánie je to přeci blíž a uvidíš.Samozřejmě,že se asi dá jet i bez toho,co jsem psal výše,nějaké cestopisy expedičáků si asi přečetl tak si musíš sám srovnat priority.

2013-11-17 20:03:52

milan1: Cestovaltelské zkušenosti už za sebou máme. Ale to určitě není obsahem této diskuze. Zajímají mě neduhy Fiesty, co si u ní pohlídat, jak auto co nejlépe připravit a jaké díly se vyplatí koupit zde a mít je s sebou v autě. V žádné případě nepočítám s tím, že to auto bez oprav zvládne. Je nám jasné, že budeme opravovat sami a nejspíš i potřebovat pomoc místních profíků. Nicméně, chceme se připravit tak, abychom nemuseli řešit zbytečnosti, kterým jsme se mohli dopředu vyhnout, případně se na ně připravit.

2013-11-17 20:26:10

m.pittner: A plánuješ cestu s jednou fiestou nebo víc vozů? Vono co sebou? Fiesta je malá a většinou se rozsype co nečekáš.Asi alternátor a starter,manžety na poloosy,jeden kloub a přítele na telefonu a mít zmáklou rychlou dopravu

kdyby se něco potřebovalo a nebylo v místě k sehnání aby někdo rychle poslal.Rezervu-komplet navíc?Kam s ní,sadu na opravu průrazů a lepící sprej,kompresorek 12V.Tady auto dobře připravit a mít holt štěstí.Konkrétně k fiestě Ti neporadím jelikož jsem ji nikdy neměl.

2013-11-18 10:16:58

milan1: Ještě doplním. Do všech konektorů kabelů u čidel a ovládání motoru je dobré použít při té generálce naplnění silikonovou vazelínou (V malém balení - 50gr.se prodává jako Impregnace na muškařské šňůry v rybářských potřebách. Ve velkém balení se jmenuje Lukosan - balení 10 kg) a potom je přelepit samovulkanizující izoůační páskou. Zabrání jakémukoliv průniku vody a také korozi. V případě potřeby je dobře rozpustná v benzinu. Také je dobré silikonovým olejem impregnovat všechny kostřicí spoje a i konektory světel a žárovek osvětlení. Odstraní se tím případné problémy s možnými studenými spoji.

2014-03-18 09:05:31

Auto se pomalu a jistě připravuje, kdo by chtěl sledovat cestu může na facebooku: mongolia2014


Odpovědět