Fórum - Téma


Elektroinstalace_Fusion-pojistky,schema atd


Fórum Fusion Elektroinstalace_Fusion-pojistky,schema atd

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Fusion  |  Naše vozidla


1  2  3

2016-05-10 22:26:05

tomasso: Spíš než pojistky, potřebuju kablíky na připojení. Myslel jsem si, že je najdu u pojistek, abych se nemusel vrtat v prostoru u motoru. Potřebuju spínané nnapětí od zapalování (+12V když běží motor), kablík od spínače světel a kablík od mlhovek (denní světla jsou kombinovaný s mlhovkama). Můžeš mi potvrdit, že všechny tyhle kablíky u pojistek za příhrádkou spolujezdce najdu, abych tam nehledal zbytečně? Případně i kde je hledat a jestli se radši napíchnout před pojistkou, nebo až za ní. Denní světla mají vlastní pojistku, takže jsem myslel radši před pojistkama, aby nebyly zbytečně přetížený. Mlhovky pojistku nemají, takže bych se radši napojil až za originální pojistkou. Díky za rady.

2016-05-10 22:37:19

petr72: Proč chceš tahat káblíky zevnitř, když máš všechny káble co potřebuješ u motoru? Nebo ty nemáš na autě ještě mlhovky? Mám objednané stejné světla a zítra mi snad příjdou, tak mně čeká ta samá práce. Jen jsem si k tomu ještě přiobjednal spínáč, abych to mohl hodit rovnou na baterku a zaplo se mi to vždy, když začne alternátor dobíjet a nemusím řešit kde najdu proud po zapnutí klíčku, tzv. patnáctku..

2016-05-11 07:24:12

petr72: Pokud má denní svícení elektronické zapínání, tak se zapojuje většinou na +12V, na baterii a na kostru. Některé má ještě další vývod, který může snižovat svítivost (ale u nás to není povolené). Z přívodu na (+) baterie detekuje impulsy špiček z alternátoru. Bohužel jsem se setkal s tím, že při plně nabité baterii byly špičky tak nízké, že zapnutí bylo nespolehlivé.

Pokud je denní svícení bez elektronického spínání, tak se může pomocí přepínacího relé (jeho rozpínacího kontaktu). odvodit od svícení parkovaček. Pokud je jeden vývod cívky přepínacího relé připojen na (+) parkovaček (při vypnutých parkovačkách je to ukostření přes vypnuté žárovky) a druhý na (+) 12V od zapalování. Při zapnutí parkovaček cívka ztratí rozdíl napětí (má pak napětí +12V na obou vývodech) a odpadne. Tím denní svícení automaticky zhasne. S mlhovkami to nemá žádnou souvislost. Z těch můžeš maximálně využít kostru. Podle vyhlášky při rozsvícení parkovacích světel musí denní svícení automaticky zhasnout ! Na STK u nás už vyhodili několik aut, kterým při rozsvícení parkovaček denní svícení nezhasínalo. Výjimky musí být zapsány ve velkém TP (například při jiném zapojení z výroby). Takže si zkontroluj v manuálu, jestli automatka funkce odpovídá vyhlášce a hlavně jestli je na nich homologační značka Hx. Jinak největší šmejdy jsou Made in China.

2016-05-11 08:31:18

petrdepo: Světla jsou homologovaný, jsou to světla typu DRLFOG, takže mají dva nezávislé módy svícení - buď jako denní svícení, nebo jako mlhovky, proto je třeba připojit je i na spínač mlhovek. Nejelegannější řešení mi přijde přivézt celý svazek vodičů od řídící jednotky denního svícení do pojistkové skříně a tam se napojit na správné vodiče. Jen bych potřeboval vědět, jestli tam opravdu jsou všechny potřebné vodiče. Hlavně spínané +12V (tzv. patnáctka), protože moje koupená světla nemají e-ektronické spínání na principu detekce špiček alternátoru.

2016-05-11 09:03:17

petr72: Podle popisu je třeba změnit zapojení tak, aby denní svícení nebylo závislé na zhasnutí potkávacích světel, ale na zhasnutí parkovacích světel (prodejce mi vysvětlil, že jde o chybu v návodu). Také mi sdělil, že při použití jako mlhovky mají menší svítivost než klasické mlhovky se žárovkou 45W (jejich osvětlení vozovky je spíš nouzové). Lidé si je prý většinou pořizují jen tehdy, když nemohou kvůli dodržení předepsaného umístění dodržet 40 cm od bočního obrysu vozidla.

2016-05-11 09:10:41

petrdepo: jako mlhovka je tam v každém světle 6W diioda. Jak to bude svítit, nevím. Každopádně mlhovky, hlavně přední, skoro vůbec nepoužívám. Světla jsem vzal hlavně proto, že jsem nechtěl někde vyřezávat v nárazníku nové díry, případně tvořit nějaký jiný paskvil. Pokud se to má zapojit na parkovačky, není problém…. bude to jen "kablík vedle" od tlumených světel.

2016-05-11 09:38:30

petr72: Já bych to také tak řešil, ale je mi trochu líto těch mlhovek. Také si nejsem jist, jestli by pro mě byly použitelné, protože já mám mlhovky o průměru 100 mm a tyhle jsou 90 mm a možná neodpovídá ani rozteč montážních otvorů. Ještě doplním - ten výkon mlhového světla je 2x 5W. Prodejce mi sdělil, že má v popisu také chybu. Ale to už je jedno.

2016-05-11 09:54:26

petrdepo: Rozteč montážních otvorů odpovídá úplně přesně a u Fusiona jsou origo mlhovky 90mm. U Fusiona je malý problém v tom, že po namontování je mezi mřížkou a mlhovkou asi centimetrová mezera. Možná to půjde ještě poladit. Na druhou stranu Fusion nebyl v seznamu aut, kam byla tato světla určená. Takže s nějakou nepřesností jsem počítal. Teď hlavně musím dokončit to zapojení. Nejsem zrovně elektrikář, proto jsem chtěl předem co nejvíc informací kde a na co se napojit.

2016-05-11 21:54:29

petr72: Taky se mi nechtělo řezat nárazník a myslím, že denní svícení se využije víc než mlhovky. Zvažoval jsem samotné denní svícení a mlhovky prostě zrušit, ale zase mi to přišlo škoda už tam je komplet elektroinstalace včetně zapínání ve vypínači světel, možná by remcali i na STK, že se rozsvítí kontrolka a světla tam přitom nejsou. Zítra mi snad dorazí i ten spínač k baterce a pustím se do montáže. To si zase krásně vyhraju. Ale tahat kále zevnitř auta by se mi nechtělo. Příjde mi to zbytečně složité.. Obrysovku máš kousek nad mlhovkou, mlhovku máš dotáhlou přímo a kostru s patnáctkou najdeš na spoustě míst u motoru. Navíc mi zdá docela zbytečné dostávat se od motoru k pojistkové skříňce za kastlíkem. Ale jinak přeji hodně štěstí a ať to pořádně svítí

2016-05-11 22:57:17

tesartomas: kablik tam natahnes v pohode,v levo za motorem je gumova pruchodka na kablik tam misto je vyjede ti hned u pojistek mel jsem to tam prostrceny za par sekund ..myslim ze lepsi nez nacinat nejaky vodice u motoru.

2016-05-12 07:41:55

tesartomas: Díky, taky přeju, ať ti to svítí a pěkně si vyhraj. Já se tedy budu radši připojovat v tý pojistkový skříňce. Průchodka tam z motorovýho prostoru je a spoje pak budou pěkně v suchu uvnitř. Navíc všechno při sobě, tak pokud by něco nefungovalo, zkontroluju to z jednoho místa,

2016-05-12 10:23:23

petr72: A to máš u těch světel tak dlouhé kabely, že Ti to dostane až k té pojistkové skříňce? Já mám kabely tak cca 80cm a to by mi tam nedostalo, tak bych to musel nadstavovat a spoje u motoru bych stejně měl.. Já to dnes dělat nebudu, protože pošťáci nedodržují co slibují a tudíž heslo "Dnes podáte, zítra dodáme!" neplatí!

2016-05-12 10:47:22

tesartomas: od řídíci jednotky denního svícení mi vedou buď jedotlivý kablíky, který by bylo možné napojit v motorovém prostoru, nebo připravený svazek, dostatečně dlouhý na připojení buď u pojistek nebo u spínače světel. Ty jednotlivý kablíky odstříhnu a zaizoluju a napojím to až uvnitř auta od pojistek. Šlo by to nejspíš i od spínače světel, ale ten je dost nepohodlný na odmontování. Ohledně pošty - pokud to v pondělí nedorazí, v úterý to jdi reklamovat, možná že se na to ve středu podívají a ve čtvrtek máš světla doma jako na koni

2016-05-13 09:33:39

petr72: Trochu jsem hledal na netu a zjistil jsem, že jsou dvě provedení těch světel. Jedny mají upevňovací patky vpředu a druhé vzadu. Ten tvůj prodejce má na stránkách jenom jednu verzi.

2016-05-14 13:23:46

petr72: Tak už mi to včera vše dorazilo a mám to namontované! Dokonce to i svítí jak má! A s tím relátkem to spíná tak cca 2 vteřiny po nastartování a vypne to zase tak cca 2 vteřiny po zhasnutí motoru. Teď už nezbývá než doufat, že to opravdu vydrží po celou dobu životnosti auta.. Snad se mi podaří přidat i foto..

2016-09-02 12:22:42

Ahojte.

Nevíte náhodou, kde se dá sehnat obrázek vedení kabeláže (elektroinstalace) ve voze Ford Fusion 1,4L nebo 1.6L ? V příručce "Jak na to" není a na internetu zatím hledám marně. Údajně by měl být v servisním manuálu, ale značkové servisy ho prý nesmí poskytnout a o jiném zdroji nevím. V programu Mcat 2011 jsem ho také nenašel (i když třeba u Fiesty tam je).

2016-12-20 19:40:10

dalibor10: zdravím . tak pod těmi relatky jsou v krabičce i ploché pojistky.

2016-12-21 09:40:54

petrdepo: http://www.fordclub.eu/ma..._category=4&ddlb_model=54

2016-12-21 10:03:01

rumbyk: Na tebou uvedeném odkazu není žádný manuál, ve kterém by bylo půdorysně zobrazeno tažení kabeláže ve vozidle Ford Fusion (jsou tam pouze elektrická schémata). Ještě je jedna možnost, ale to je manuál, který čeká až ho někdo schválí. Na mojí dřívější Fiestu bylo možné nalézt půdorysný obrázek tažení kabeláže z programu Mcat 2011. Bohužel pro Fusion tam není.

hof  
2016-12-21 10:28:29

rumbyk: zdravím ..... manuál, který jsi nahrál a který čekal na schválení byl bohužel duplicitní, česky řečeno, už ho tady máme, je mi to líto, ale díky za snahu

http://www.fordclub.eu/manual_download.php?id=240


Odpovědět

1  2  3