Fórum - Téma


Elektroinstalace+Fiesta-problémy-světla a blinkry


Fórum Fiesta IV Elektroinstalace+Fiesta-problémy-světla a blinkry

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Fiesta IV  |  Naše vozidla


1  2

2014-03-30 20:53:00

petrdepo: tak problém s výstražnými světly vyřešen.Byla jen vypálená pojistka od klaksonu páč mě bylo divné že auto i netroubí.V knize jak na to neni nic psáno že je pojistka od klaksonu společná s výstražnými světly.

2014-03-31 11:19:02

borneo: Máš pravdu. Ve schématech v příručce opravdu není všechno, protože to nejsou schémata pro servisy. GEM modul je v podstatě rozdělen na několik sekcí (oddílů), které mají každý svoji samostatnou pojistku. Proto se k němu váže tolik pojistek (tak jak jsem ti je vypsal). Je to i proto, že když si sečteš hodnoty všech těch pojistek dohromady, tak by to byla příliš vysoká hodnota na to, aby se do modulu dala převést připojovacím konektorem.

2016-01-04 15:10:39

Zdravím všechny. Mám podobný problém jako "borneo". Dneska jsem vyjel na STK (jak naschvál) a po cestě jsem zjistil že ten červený vršek na výstražných světlech je ulomený. protože je kosa tak jsem to otočil domů, že se podívám na pojistky. Po cestě jsem zkoušel zamáčknout výstražné aspoň přes tu žárovku, ale nešlo to. Ten spínač měl jen jednu polohu, pružil směrem dolů a nechtěl vyskočit. Doma jsem mrknul na pojistky pod volantem a tady jsem asi udělal školáckou chybu, že jsem ty pojistky vytahoval při běžícím motoru. No výsledek je takový, že nejdou blinkry, které před tím šly.

1. Mohl jsem tímto zlikvidovat GEM modul? předpokládám že je za pojistkovou skříňkou pod palubkou.

2. Případně jakou elektrickou souvislost má spínač výstražných světel s blinkry?

3. jde samostatně demontovat spínač výstražných světel ze sdruženého přepínače světel který je na volantové tyči?

Nějak mám pocit, že bude pes zakopaný v tom spínači výstražných světel. Zkontroloval jsem i pojistky v motoru a jsou OK. Jediné na co jsem se ještě nepodíval je relé přerušovače blinkrů.

Díky za případné rady.

2016-01-04 15:22:28

duff74: Spínač výstražných světel spíná v modulu GEM další relé, které propojuje levá a pravá směrová světla. a současně je připojuje k relé přerušovače. Pokud nepomůže výměna pojistky, tak asi bude třeba funkčnost tohoto relé v modulu GEM zkontrolovat.

2016-01-04 16:11:30

Děkuji za rychlou reakci. Tak mi to nedalo a byl jsem ještě v autě. Udělal jsem chybu, že jsem tlačil na samotnou žárovku výstražných...Teď jsem stlačil tu plastovou objímku té žárovky a zároveň dal páčku blinkrů dolů tak se rozblikal zelený signál blinkrů i ta žárovka ve výstražných. Při stlačení páčky nahoru bliká jen zelená signalizace blinkrů. Vůbec to nechápu, ale zřejmě můžu vyloučit poruchu přerušovacího relé. Chyba je už v tom, že spínač výstražných světel nechce zaskočit do nějaké jiné polohy. Pokud si to dobře pamatuju, tak po stlačení povyskočil a začal blikat. Po stlačení byl v poloze vypnuto. Takže teď je v poloze vypnuto a po stlačení by měl vyskočit a blikat, což nedělá. Předpokládám, že že nebude samostatně demontovatelný z toho sdruženého přepínače světel...

Petrdepo:

Nevis náhodou kde bych našel to relé,které je ovládané tím spínačem výstražných světel,případně jak je označené? Dik

2016-01-04 19:49:55

duff74: To relé by mělo být na modulu GEM. Pokud se nemýlím ta tan by měl být v prostoru za pojistkovou skříňkou.


Odpovědět

1  2