Fórum - Téma


Denní svícení -profi


Fórum Tuning a úpravy Denní svícení -profi1  2  3  4  5

2012-07-03 17:29:41

to je dobré řešní...

2012-07-09 12:00:00

Silny LED, nejakej odpor,svetla dolu, zalezi na tobe jestli to chces do svetel, nebo mlhovek, trochu sikovosti a vysledek bomba !

2012-07-10 18:26:12

Čus. Taky už delší dobu řeším DS na Maxe. Kupovat něco a šroubovat to se mu také vůbec nechce. Zatím jsem ve fázi zkoumání, ale došel jsem ke 3 variantám. Jedna je použití koupeného DS http://www.ledvyrobky.cz/...-dlouhe-a-tenke-drl155-1w které se ale musí zadělat do nárazníku. Viděl jsem to a je to umístěno stejně jako mají nové modely. Vyřeže se proužet v té liště a světlo se zasadí zevnitř. Vypadá to jako origo, ale je tam to řezání a to nechci. Alternativa varianty 1. je pořídit tohle http://www.ledvyrobky.cz/...-bodova-flexibilni-SJ-292 a umístit je po jedné do řady jako na nových. Už se nemusí řezat, ale musí se vrtat, což mi přijde jako orochu menší zlo, ale svetla pak nebudou svítit přímo ale budou kopírovat oblouk. Druhá varianta je využití mlhového světla. Parkovací žátovka se dá nahradit silnější 21W a pomocí elektroniky se vyrvoří přívod parkovaček s odporem a méně světla a denní bez odporu a přes spínací modul. Teď jestě řeším variantu žárocku nahradit LEDkou. (Našel jsem i žárovku bez patice 21/5W ale ta mí průměr skla cca 2cm což neprijde otvorem a muselo by se to uprvit v parabole. Poslední 3 varianta je použití LED pásku a nalepení do hlavního světlometi na hranu paradoly mezi světlo a blinkr. Jenže nemám zkušenost s rozebráním světlometu u maxe. a pokud jsem rozebíral světlo u jiných vozů pak se následně z 80% vždy rosilo. ještě místo LEd Pásku se dá využít 1,8mm led a do té hrany vyvrtat přesné otvory. osadit ledky dle libosti a ze zadní strany propojit. Tyhle 3 možnosti jsem vybral jako že by nenarušovali vzhled auta. ale otázkou je co na to STK a POMAHAČI. u varianty 1 asi bez problému, ale je tam to řezání a vrtání u varianty 2 by asi problém být neměl žádný. a u varianty 3 což by se mi asi líbilo nejvíc mám strach z toho rošení a STK asi neuvěří že byť je na světle homologace že to je vyrobeno fabrikou. Jinak výše někdo zmiňoval světla do mřížky na stojato. Vyhláška ukládá že dodatečně přádaná světla pro denní svícení musí být vodorovně, pokud nejsou součástí vozidla z výroby.

Tak co Vaše názory, kerou variantou by jste šli vy ? Lemmons

2012-07-10 19:47:23

Lemmons

Koukám, že jsi se do toho pěkně obul.Já už to řeším rok a fakt nevím.Nejhezčí jsou podle mě ty podlouhlý.Když tam dáš ty kulatý v řadě, tak budou svítit kařdý jinam a bude to vypadat hrozně.

Ale taky se mi nechce řezat.Jak jsem psal o té firmě co to dělá za 13.000,- tak tam určitě dávají originál světla od Forda, co jsou v těch nových modelech.Nejradši by byl, kdybych to někam přivez a tam by to za rozumný peníz udělaly.Jde o to aby to bylo vyřízlí naprosto přesně a nebyl jsem pokusný králík.

Taky jsem viděl, že maj kulatý denní místo mlhovek, ale asi zase o ně přijdeš a to neprojde na technický.Nikdy se mi právě bohužel nepodařilo někoho odchytit, vždycky to jen profrčí kolem mě, nebo v protisměru a ještě navíc těch aut není moc.Já asi dávám přednost těm podlouhlejm.

Zabudovaný ve světle jsem taky viděl a to vypadalo uplně nejlíp,ale nebyla homologace a teď už odkaz na tu firmu ani nefunguje.

Ale přetěsnění u světel se nějak musí dělat, protože se dá normálně koupit zvlášť ten průhledný kryt a že by tam po výměně teklo, se mi nezdá.To by se chtělo zeptat u Forda v servisu.

No uvidíme,kdybys něco udělal, tak jsem hlavně dej fotky.

čus

2012-07-21 21:43:24

Tak jsem včera konečně vytvořil denní svícení pro Maxíka. Nakonec vyhrála varianta využití pro DS žárovek parkovačky v Lampě mlhovky. Auto je bez jakéhokoliv zásahu do své krásy. Vše je instalováno do původních svazků, takže neni pod kapotou vidět žádný zásah. Po zapnutí klíčku se automaticky rozsvítí v mlhovce parkovačka, zaměněná za vysocesvítivou LED žárovku. Ta je napojena přes mnou vyrobenou rozváděcí krabičku a zakoupené automatické spouštění LED světel DS. Po zapnutí parkovaček se automaticky DS vypne a rozsvítí se stejná LED žárovka ale přes odpor. Ten snižuje její svítivost na úroveň parkovačky. Hlavní vypínač světem mám na polohu Automatického rozsvěcování a nestarám se o nic, vše maká jak má. Po konzultaci s technikem na STK to nokdo řešit nebude pokud tam přijedu a budu svítit normálníma světlama, Pro jistiotu se vyndá jen pojistka, aby světla neseply a technik nebyl překvapenej. A policajti jsou na tom podobně. Neřeší jestli mají světla označení, pokud nejsou dodatečně instalována. A pokud prej pojedu jak mám a budu svítit, tak mi ani nemají důvod zastavovat. Takže pokud budete někdo chtít vidět foto a podrobnosti, tak napiště maila a zašlu to i s popisem instalace. Můj mail: Lemmons@seznam.cz

2012-07-22 08:40:41

Lemmons Prosimtě napíšeš mi ty podrobnosti kde a cos koupil diky

2012-07-22 10:20:01

Tak pro všechny co by to chtěli udělat jako já. Jedná se DS umístené v lampě mlhového světla na místě parkovačky a zachování všech funkcí.

Výpis materiálu:

1x set Modul pro automatické rozsvěcovaní přídavných LED - cca 540kč http://www.dobry-obchod.cz/

2x LED žárovka 12V T10 W2,1x9,5d W5W bílá 360 - 105 lum - cca 100kč/ks http://www.svetzarovek.eu...t10-w21x95d-w5w-bila-360/

2x Plastová krabička - cca 30kč/ks http://www.ges.cz/cz/km-0...S07203825.html?listType=1

2x Dioda

2x Odpor 270Ohm 5W

7x Konektor 2pin zdrojový RC - cca 12kč/ks http://www.ges.cz/cz/bpg-...S06601507.html?listType=1 + http://www.ges.cz/cz/bsg-...S06601509.html?listType=1

1x izolační páska

1x tavná lepící pájka

Fotodokumentace: http://lemmons.rajce.idne...enni_sviceni_Ford_S-_Max/

Zapojení:

  • Přeruší se přívodní vedení k parkovací žárovce
  • Napájí se konektory, tak aby to šlo zpět spojit pro případ demontáže DS
  • Složí se přídavné krabičky:

1. vyvrtat do krabiček otvory pro vodiče ( v levé bude o otvor více pro ovládání automatického spínání)

2. napájí se (+) vodič od přívodu parkovaček na Odpor ( u levé krabičky se napájí i ovládání DS)

3. následně se napájí na odpor DIODA - tak, aby od odporu proud procházel a proti ne!

4. na diodu se napájí vývod pro Parkovačku a přívod (+) od automatického spínače DS

5.Odzkouší se zapojení. Při napájení parkovaček musí být proud(+) na vývodu pro parkovačku i na přívodu DS

Při napájení DS musí být proud(+) jen na vývodu parkovaček a NÉ na přívodu parkovaček

6. vše se po přezkoušení zaleje tavnou pájkou aby se zamezilo přístupu vody

  • Vymění se žárovka za LED v patici
  • Krabičky se zapojí na vodiče a umístí se pomocí oboustané lepenky, na nosník za mlhovku pod hlavní světlomet
  • Krabička ASDS se umístí pod plastový kryt za zámek kapoty (místo jako pro ni stvořené)
  • Přípojí se k vytvořeným krabičkám (nalevo se zavede i vodič spínače)
  • Nakonec se zapojí přívod ASDS (-) na kostru vozu a (+) na prínaný pol kdekoliv v pojistkovce

Když jsem ASDS zapojil přímo na (+) od baterie tak se DS sama zapínala při jakékoliv zmeně napětí v síti (sepnutí relátka a pod.) proto je lepší zapojit (+) na nějaký zdroj který jde až po zapnutí klíčku.

Po zapnutí klíčku se ihned rozsvítí DS. Jakmile já nebo automat rozsvítí světla tak signál odstaví DS. Vše maká jak má.

DIODA v krabičce zabraňuje vniknutí proudu do okruhu osvětlení při použití DS, a tím i to že se současně s DS nerozsvítí zasní světla.

Pozor při výběru LED žárovky

Čím vyšší svítivosti (105 lum a víc) tím líp. Prodávají se stejně vypadající, ale mají málo světla

Snad to z toho pochopí každý, kdo si to bude chtít udělat.

Doba práce cca 4,5hod se vším, tak že není vidět, že by byl proveden jakýkoliv zásah.

2012-07-22 19:05:38

Lemmons:

hm teda jako popis dobrá práce a fotodokumentace také! Líbí se mi to

2012-07-22 22:14:04

Lemmons: Krasna prace diky za radu v tyydnu se do toho vrhnu

2012-07-23 00:53:48

Já mám na FF teda ty kupovaný dole v mřížce, ale ten Lemmonsův bastl je přesně dle mého gusta

2012-08-17 15:21:25

Lemmons

Teda chlape, tady musí falešná skromnost stranou, tohle je prostě geniální.Už jsem to poslal mechanikovi a už objednává.

Já nemam moc čas to dělat, tak mu to svěřím.

Dík za nápad a za návod.

2012-08-17 15:36:53

Lemmons: To vypadá hodně pěkně. Jen bych se chtěl zeptat, copa stk, policajti a spol.

2012-08-17 20:31:01

deli: Už jsem s tim najem cca 2000km a zatím v naprostý pohodě. Jen asi 3x na mě někdo bliknul že nesvítím, ale to bylo za ostrého slunce a tam je jasné že ta LEDka to neprosvítí. Také je to BÍLÉ světlo, takže zaniká. Žárovka je do žluta a ta i za dne vynikne. Přet tím jsem jezdim na xenony a taky za slunce na mě blikaly. Policajti mě zatím nezastavili a že jsem jich několik potkal takže asi OK a na STK jsem to řešil i na jiném místě než poprvé a tam mě taky řekli když před STK vyndáš pojistku od deního tak jedem na normální světla a nikdo nic neřeší. Maximálně prej budou řešit jestli ta ledka na parkovačce má homologaci. Tedy pokud si všimnou, že tam LEDka je. Viděl jsem už i Ledky s homologací, ale nevím jakej mají svit. Zatím to nechám tak jak to je, dokud mě někdo nevybere. Pak možná vymyslim něci jiného.

2012-09-09 17:55:10

Je to opravdu velmi hezké,nenarušuje to esteticky čumák auta.Ale dle vyhlášky je všechno špatně!Do mlhovek nepatří nic jiného než mlhovka.Svítivost DS je daná minimem= 200kandel na 1m2.jedno světlo.Doplnované DS nesmí být v jiném světle(třeba v hlavním).Když by se třeba použilo mlhovky s DS oktavie2,tak není homologovéno pro tento vůz.Ptal jsem se na to i v dekře.

2012-09-10 03:00:38

misumi

také si myslím,že na STK bude problém, ale asi na koho narazíš? Nebo to prostě odpojit než se tam pojede

2012-09-11 11:31:52

Tak už to mam taky udělané a chodí to parádně.S tou dekrou je to nějaké divné, jestli přesně pochopili o co jde.Ptal jsem se na technický a tam mi řekli, že pokud to je umístěné jak má být podle té normy a je to v jiných světlometech, tak tam nesmí chybět žádná žárovka co tam je od výrobce a ani tam nesmí být žádná navíc, což tohle splňuje naprosto.

Takže jak to hodně na S-Maxech vidím, že to mají místo mlhovky, tak to je problém.O svítivosti nepadlo slovo, ale když na ulici vidím ty zbastleniny s internetu za pár korun s atestem, tak tohle svítí rozhodně víc.

2012-09-18 22:30:20

Už na začátku jsem psal, že tohle provedení není HOMOLOGOVANÉ.

Každý kdo má S-Maxe, má podle mě i dost rozumu na to, aby posoudil, jestli chce podstoupit riziko a zachovat Maxe tak jak je a nebo si tam nabastlit něco z číny s homologací. Nikdo tu nikoho do ničeho nenabádá. Také jsem psal, jaké jsem získal informace od STK a Policie tady u nás. Jinde můžou mít jiný názor.

V neděli jsem se vrátil z Chorvatska a celou cestu tam i z5 jsem jel na denní. Nikde nikdo neměl sebemenší problém.

Pokud pojedete na STK s autem upraveným podle mého návodu, tak stačí jen před STK vyjmout pojistku od Automatického rozsvěcování a tím DS vyřadit. Na STK tak přijedete s autem jako když DS vůbec nemá, když se tam s tím nebudete chlubit tak technik nic neví. Maximálně si pozorný všimne LED parkovačky. Pokud nakoupíte tak dostanete LED žárovku s atestenm a tam problém není žádný, jen ukážete že je žárovka schválená. Pokud máte LEDku bez atestu, tak vás technik upozorní, že tam nesmí být, buď to zapíše do lehkých závad a nebo vám řekne ať jí vyměníte.

Takže vzkaz pro vyplašený: NEDÁVEJTE SI NA SVŮJ VŮZ DENNÍ SVÍCENÍ DLE MÉHO NÁVODU, JE TO NEPOVOLENÁ ÚPRAVA VOZU A HROZÍ VÁM VYSOKÉ RIZIKO DOPADENÍ POLICIÍ A NEBO NA STK.

Kde jsi našel, že svítivost DS je dána min 200kandel pro jedno světlo??? Nevím jaké světlo by muselo být osazené aby to splnilo. Pokud vim tak KANDELA (cd) je hustota světla na jeden steradián a z toho se vypočítá svítivost LUMENY(lum) LUMEN = Kandela x steradián. (Steradián je prostorový úhel) Koule má 12,6 steradiánů.

Takže z praxe pro světelný zdroj se svitem 360°: 100W žárovka má svítivost cca 1700lum což je cca 135cd

V případě dodržení min 200cd by musela být svítivost cca 2500lum pro jedno světlo, což je cca 150W žárovka.

Takže mi jako chceš říct, že světla DS mají svítit jako dva 150W halogeny? To asi ne.

2012-09-28 08:38:39

Je to asi dadý tím vyzařovacím úhlem.Já používám Homologované moduly led 1W a každý samostatně 66kandel-x 3kusy a je to +-200kandel.Vyčetl jsem to na stranach mdcr.

ray
Honza
2012-10-09 01:25:34

Ahoj chlapi,a co říkáte na tohle:

http://lednovalisnet.cz/ledsvetladennisviceni.pnp

2012-10-09 02:37:47

ray

jo to vypadá dobře.Líbí se mi to.


Odpovědět

1  2  3  4  5