Fórum - Téma


Co používáte za diagnostiku?


Fórum Pokec všeobecný Co používáte za diagnostiku?
2012-12-16 16:50:42

Zakládám toto vlákno protože se chci zeptat jakou diagnostiku používáte, jaká vám připadá nejlepší, a která si myslíte je nejlepší na fordy? Používám Atala, také jsem dělal s Bosch kts,Texa, nejlepší mě tak přijde ten atal. A co řikáte na diagnostiku Focom? Předem děkuji za názory

2012-12-16 17:28:22

kubix31 já mám svoji diagnostiku ForDiag viz můj profil , žádná superpecka ale na to abych něco zjistil mě to stačí . S těmi co zde popisuješ nemám žádné zkušenosti , mám ji víceméně pro svoji potřebu .

2012-12-16 22:19:30

S Atalem a KTSkou jsem se setkal a oba systémy fungují dobře. Na fordy mám FoCom a s tím díky neustálé podpoře funguji skvěle.

Myslím že na diagnostice je nejdůležitější její spolehlivost a schopnost komunikovat se všemi jednotkami a protokoly které si výrobci vymyslí a namontují do aut. On je nakonec stejně nejdůležitější ten mechanik, který tu diagnostiku obsluhuje, protože diagnostika "jen" čte data z jednotek.

2012-12-17 15:18:42

přemejšlím že bych si právě přikoupil ještě focom, diagnostik je jako máku, štve mě že moc neumím s osciloskopem,musim se dotoho pustit neboť osciloskop je někdy výborná věc, to co člověk hledá 3 dny osciloskop najde třeba za 1 den,je pravda že jsem si na atala docela zvykl a příjde mi i docela přehledná i kts je přehledná, to texa nevim proč ale moc se v ní nevyznám i když hodně lidí řiká že je taky jednoduchá tak mě to s ní nějak nejde je pravda že jsem jí měl v ruce jen párkrát. Známej používá ještě ts-pro nebo tak nějak a taky je to docela dobrý, myslim že to vyrábí česká firma.

Leo
Leo
2013-03-10 09:00:22

Při komplikované potíži, je spíš duležitější zkušenost mechanika, jezdím ke kamarádům co do toho koukají denně. Bosch a jeho roční aktualizace v naftové verzi stojí už 36tisíc, nebo Delfi ročně asi za polovic, výsledek mi přijde zhruba stejný. Ta návratnost ni totiž nějak v mém případě nevychází. Diagnostika ve značkovém servisu někdy najde potíž lépe a hlavně díky ní se do moderního auta se dá nahrát aktualizovaný softvér, který výrobce každý kvartál vylepšuje.Protože dnes je u všech nověších vozidel potíž s rozsvěcením mil kontrolky používám takovou srandovní uživatelsky jednoduchou čtečku Mil chyb a mazačku. Autosnap 602 1200kč. Od roku 2006- to umí snad všechny fordy a na cesty po evropě a drobnou garážovou diag. dostačujicí.

Dám příklad: Mondeo 2008 v mrazech špatné starty, ve Fordu tak měří tlaky, dávají nové vstřiky a po haldě 10tek tisíc je situace stejná.Zákazník tak říká stop, platí a odjíždí. Na Bosch dignostice zjištujeme, že teplotní čidlo motoru v -10 C ukazuje plus 27C po výměně auto startuje i v mrazu. Kontrolluji tuto funkci i na AutoSnap a za minutu kontroluji správnou teplotu na čidle.

Závěrem i jednoduchá diag, dokáže překonat nezkušeného technika s nejlepší diag.


Odpovědět