Fórum - Téma


Chlazení+Transit-jak promazat motorek ventilátoru


Fórum Transit (obecně) Chlazení+Transit-jak promazat motorek ventilátoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit  |  Naše vozidla


1  2

2013-02-26 15:40:22

Pro: Milan1: Díky. Přiznám se, že jsem ho "asi" našel, teda spíš teoreticky věřím, že tam někde je. Ale měnit ho asi nebudu, ikdyž jsem to původně v úmyslu měl, ale přístup k němu teda fakt bída - to bych musel vyházet půlku motoru,ne? Sotva ho tam vidím, natož se k němu rukou, nebo nějakým nářdím dostat... Jinak to, že to tolik netopí, by mi až tolik nevadilo, ikdyž příjemný pro cestující to tolik není, ale vydržet to jde. Spíš ta nízká teplota motoru mi vadí - auto se ohřeje tak na 50-60, až v kopci vyleze hezky na 80-90, ale pak to zase padá. To přeci normální není, ne? Termostat je nový, ten starý jsem zkoušel dodatečně ve vodě a normal funguje. Ten bych vyloučil. Měl jsem Transita 74kW, stejnýho, a ten funguje normálně, ale koupil jsem si "lepšího" 92 kW a ten dělá tohle.

2013-02-26 15:51:07

HubertEuroline: Tož tedy lepší jen v úvozovkách.TD je TD a komonrajl je komonrajl.Dostaneš se tam klasicky předkem,tj sundat světla,masku ,chladič a pak se tam nechá dostat i vrchem.Sundat sání ale je potřeba mít nové těsnění.To je vhodný třebas když odejde vodní pumpa někde na cestě na té ozubené hřídelce.Dobré je to vědět a být na to připravený.

2013-02-26 16:17:49

Pro Milan1: Děkuju. Prozatím to asi nechám. Mám ještě klimu, tak by asi musel ven ještě chladič klimy a z toho mám trochu respekt. Tak tedy pak asi raději vrchem.

2013-02-26 16:47:24

HubertEuroline: Chladič klimy jen odkloníš,nemusíš klimu vypouštět.Tuhle operaci jsem již páchal.Doporučuji to dělat někde,kde se nechají voštiny chladiče propláchnout vodou.Když se ty chladiče dají od sebe tak tam je bordelu že by jeden nevěřil. .


Odpovědět

1  2