Fórum - Téma


Chladící soustava


Fórum Technický koutek Chladící soustava
2011-03-20 22:32:38

Ford Mondeo MK II, r.97,2 i ,Zetek 16 ven.96 kw

Řeším tuto závadu,ručička ukazatele teploty chld.kap. na palubce mi při zahřátí motoru na provozní teplotu kolísá.Nejprve vyleze pouze na kraj bílé kostičky po nějaké době vyjede do prostřed pole ukazatele NORMAL a hned zase spadne na začátek.Pouze dvakrát po ujetí zhruba 50-60 km po městě vyleze do prostřed políčka NORMAL.

Dal jsem nový termostat,čidlo teploty na kostce u termostatu,nová chladící kap.na max,růžová.Hadice jsou teplé,chladič též..Větrák na chladiči normálně spíná tak jak má.Na chladiči je pouze čidlo pro chladič..Takže jen ta ručička takhle blbne.V jaké poloze vlastně má bejt ručička při normálně zahřátém motoru u tohoto modelu?.Měl jsem více aut ale s tímhle jsem se setkal poprvé.Není náhodou budík v řiti?Je to možné?Nic jiného už mě nenapadá.

Jaký na to máte názor ?

2011-03-21 23:58:43

OK.

Takže odpovím si sám . Závada a příčina byla, proč blbnul budík ukazatele teploty chldící kap. takováto.

Vadné druhé spodní čidlo teploty chladící kap.co je ve spod na kostce u termostatu je to čidlo pro budík.Čidlo je pod hadicema které vedou z chladiče do termostatu.Je směrem do předu na koso klič 19cka.Jedná se o motor Zetek 2i 16v 96kw r.97


Odpovědět