Fórum - Téma


Centrál_Transit VII


Fórum Transit VII V347 / V348 Centrál_Transit VII

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit VII V347 / V348  |  Naše vozidla


1  2

2016-09-05 10:37:24

radek1: Napájení motoru zámku 5. dveří (kufru) je součástí centrálního zamykání. To je součástí modulu GEM. Ovládání motorku zámku se rozepne při sepnutí relé zapalování (jeho klidovým kontaktem). Obvody jsou navrženy s touto závislostí proto, aby nebylo možné kufr otevřít za jízdy. Obejití těchto obvodů by bylo složité, protože by muselo obsahovat 2 samostatná relé a ještě zpožďovač, který by musel podržet napájení tak, aby se motorek stačil vrátit do základního stavu. Než to takto komplikovat, tak na krátké popojetí stačí kufr nezaklapnout. Zásah do modulu GEM nedoporučuji.

2016-09-05 10:43:15

petrdepo: Tak vida, díky za info. Většina jiných dodávek má tlačítko na palubovce k odemknutí/zamknutí. Za sebe jsem rád, že se to zamyká samo, že mám zmáčknout čudlík často zapomenu. Crafter to má dobře, tomu ten čudlík svítí když není zamknuto...

2016-09-05 22:47:44

Ahoj, no takze jedina varianta do servisu a vypnout uplne zamykani po rozjezdu....

Jinak diky moc za pomoc promyslim to.

chobott

2016-09-06 06:12:55

chobott: To vypnutí v servisu nebude levné, protože to znamená demontovat a upravit jednotku GEM (což znamená náklady za práci možná přes 1000 korun). A ne každý servis to umí. To nevím, jestli se to vyplatí.

2017-03-19 17:34:43

Zdravím na podzim jsem si pořidi tranzita rok 2007 2,2TDCI vše ok až na zamky na dalkové ovladani to funguvalo dobře ale zjistil jsem že vložka ve dveřích u řidiče je z jineho auta nebo nějak vyrezlá nešel tam klič. Tak jsem koupil na vrakovišti novou vložku a nechal postavit stavítka na můj klíč po vložení vložky auto nikdy pri zamčení zatroubí, ale občas se stane že se normalně zamkne. Když zamknu manualně ve dveřích tak se nikdy zamknou je dvere ridice a nikdy i cele auto nevíte kde muze byt problém?

2017-03-19 18:21:34

romangs: Ahoj, já mám trandálka 2010 a tento problém jsem řešil na předešlém voze u kterého jsem po několika nocích, co jsem troubil před domem jednoduše odpojil klakson a byl klid. Je to možný problém s centrálem, nebo některým senzorem zámku, které vyšle signál, že některé dveře nejsou dovřené a při zamčení zatroubí. Dle příručky ford to lze rovněž odstranit po připojení na diagnostiku. Tyto akustické signály se dají dle povahy majitele vypínat. Holt každý člověk jiný vkus

romangs: Ještě jsem zapomněl- ford má zámky s dvojím uzamčením, což má vlil na jednotlivé izamčené části vozu, zkus buď zasunout klíč do zámku a zamknout odemknout a hned zas zamknout, anebo dvakrát po sobě zmáčknout zamčení na klíči

2017-03-24 21:20:59

romangs: Ahoj, mně to dělá Transit taky. Odemykání mám nastaveno: 1. stisk dálky kabina, 2. stisk zbytek (náklaďák). Když stisknu jenom jednou, stejně se odemknou i šoupačky náklaďáku ( nevim proč ) a když je omylem otevřu bez druhého stisku dálky, tak pak to při zamykání troubí. Když zatroubí a všechny dveře jsou zavřený, zmáčknu 2x odemykání a pak už následně zamkne bez troubení.

2017-03-26 09:57:32

romangs: Ahoj, Když ti auto po zamknutí zatroubí a odemkne se tak to znamená že máš někde otevřené/pootevřené dveře. Mě to dělá taky, i když mám zavřeno tak to co je na kastli do čeho zapadá zámek je už vychozené a někdy nesepne mikrospínač a hlásí otevřené dveře. pak zamknu a auto zatroubí a odemkne se.

když zamknu manuálně tak se zamknou jen jedny dveře, musím klíček chvilku podržet v poloze pro zamykání, pak se mi zamknou všechny dveře, samozřejmě dálkou když zmáčknu jednou odemkne/zamkne se řidič, druhý stisk odemkne/zamkne se zbytek (aspoň tak to mám já)

2017-03-26 13:54:08

romangs: jak píšeš občas to zlobí.

No když počkáš až zatroubí, dá se to jednoduše zjistit i zamykáním dálkou.

1. zamkneš dálkou a nezamkne to přední dveře- troubí, chyba je u řidiče nebo spolujezdce.

2. zamkneš dálkou a nezamkne to celé auto - troubí , chyba je vzádu(kufr)

3. zamkneš dálkou a zamkne to vše- troubí, ale nejde dvojité zamykání. chyba je na šoupačkách.

Někdy stačí tem mechanismus prostříknout, kdo maže ten jede. Dveře řidiče, spolujezdce a zadní můžeš také vyzkoušet tak, že je otevřeš a u zámku rukou zamáčkneš - západku, jako by byli zavřené. A můžeš dálkou zamykat, odemykat bez troubení. Netroubí chyba je v tom držáku zámku na karoserii(vyběhaný), případně špatně seštelované dveře. Pokud troubí postupně si obejít ty dveře, případně přimáčknout tu západku a mačkat dálku. Každopádně by jsi měl slyšet, že se zamykají a odemykají. No a ty boční výsuvné jsou složitější, jak otevřeš rozpojí se kontakty, tam bych hlavně zkontroloval tu destíčku na kastli a ty tři kolíky na dveřích co řídí zámek, případně očistit a zkontrolovat jestli správně dosedají kolíky do určených míst na destičce. Na kolíky nanes třeba křídu zavři, otevři a zkoukni.

Každopádně si myslím, kdyby byl vadný mikrospínač, hlásilo by ti, po nastartování nebo za jízdy, že máš otevřený dveře. I když, je pravda, že dnešní elektro v autě je na hlavu. Hledáš problém u světla a najdeš ho u motoru.

2017-03-26 21:52:24

fordkuba: ok čím to tedy prostřikat wdckem? Jinak jsem tet vypozoroval ze kdyz je auto odemcene tak se zniceho nic samo zamkne cele a hned predek odemkne. a kdyz zamknu auto dalkou tak ce zamkne jen zadek nikdy i predek ale pak prijdu k auto a predek je odemcenej.

2017-03-27 07:54:41

romangs: Zkus odpojit a připojit baterii a pak znovu naprogramovat postup odemykání.

2017-03-28 04:57:28

romangs: může být WD já používám na zámky a panty bílou vazelínu. Jestli nepomůže návod od Petrdepo. Jak popisuješ hledal bych problém u předních dveří na 90% u řidiče. Jak si popisoval, že vložka na klíč byla kaput. Tak voda a rez je potvora. Někdy je problém viditelný hned. Kontakty od kabeláže a zámku rez, poškozené kabely. Rozpojit pro jistotu i kabeláž mezi dveřmi a kastlí, zkontrolovat voda, rez. Případně rozebrat a vyndat zámek. Pohrát si s tím napojit ho a vyzkoušet mimo dveře, včetně odemykání zamykání klíčem, vidíš na to a můžeš pak posoudit, jestli je na výměnu. Samozřejmě když nenajdeš problém zde, prohlídnout i spolujezdce.

Nevím možná ti to už tady psali klíč - zamčení -otočíš znova zamkne do cca 3s otočíš zamkne dvojité zamykání. Odemykání - otočíš odemkne předek, otočíš znova cca do 3s odemkne zadek.


Odpovědět

1  2