Fórum - Téma


CAN BUS+Mustang


Fórum Mustang V CAN BUS+Mustang

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mustang V  |  Naše vozidla2011-12-19 19:16:41

Hledám někoho, kdo trošku rozumí pochodům v Can Busu a nejlépe v Mustangu nebo jiných US Fordech. Chtěl bych do Mustanga nainstalovat jinou navigaci s ovládáním na volantu. Není problém sehnat navigaci od Číňana, která je kompatibilní s konektory na Mustanga, ale ten standardně nemá možnost ovládání na volantu. Sehnal jsem si jiný volant z novějšího typu Stanga, který tohle ovládání má, ale zase spolupracuje s jiným typem navigace. To znamená, že problémem bude sladit ovládání volantu z nového modelu s Can Bus sítí mého auta. Can bus jako takový je sice definován normami a tedy není problém ho popsat, ale kromě těch daných norem ještě funguje na zvláštním protokolu, který používá každý výrobce zvlášť. Jestli někdo dokáže poradit, pošlete prosím interní poštou přímo mně nebo odpovězte tady. Díky Knightrider

2013-07-06 17:12:11

knightrider: Dneska jsem se stoural v CANu na mustangovi, maj to udelane celkem jednoduse. Je tam jen jeden CAN pro uplne vsechno, je vyvedeny i na OBD zasuvku. Tzn na nem bezi prenos procesnich dat (rychlost otacky atd,) - veci co se zobrazuji na budicich + pozadavky a info z budiku do ECU (napr tlacitko na zapnuti klimy je po CANu).

ECU vysilala 5 CAN zprav a smart junction box jednu CAN zpravu. Da se cekat, ze ovladani volantu sedne do konceptu a bude proste vysilat jednu CAN zpravu se stavem tlacitek. Neni problem to odposlechnout a zjistit ktere data obsahuji tlacitka, od navigace by to chtelo popis jak se po tom CANu ovlada, zjistit zda neni kolize s tema co tam uz behaji / obd standardem. Nakonec je potreba preklopit data z volantu do navigace, nemam prehled zda se da sehnat nejake univerzalni preklapedlo nebo nekoho kdo by to udelal.... pokud mas info od navigace tak to nebude neresitelny problem.

Jo a bezi to na 500kbit, je potreba overit, zda a jak se to nastavi na navigaci.


Odpovědět