Fórum - Téma


Brzdy+Transit-zadní bubnové,opravy,seřízení apod


Fórum Transit (obecně) Brzdy+Transit-zadní bubnové,opravy,seřízení apod

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit  |  Naše vozidla


1  2

t90
2014-01-31 21:07:34

dablkab: Zdravím,tak poloosy ani náboje kol se demontovat nemusí.Jen se před stáhnutím bubnů musí povolit samosvor-přístup k němu je z druhé strany kola.To je něco,musí se šroubovákem odstčit závlačka a poté točit ozubeným kolečkem.Pukud nemáš bubny úplně "zarostlí" stačí potom lehce poklepat kladivem a buben by měl odskočit

2014-01-31 21:20:09

V knize Jak na to podle popisu i výkresu to vypadá jakoby byl buben za nabojem směrem k difu. Ten samostav jde nějak blbě uvolnit?

t90
2014-01-31 21:24:35

dablkab: to ne,ale je tam přístup jak k penězum, v tu chvíli si budeš připadat jak gynekolog,dělá se to přes malou díru,ale jak jsem psal,pokud nebudou bubny moc projeté tak to půjde i bez povolení

2014-02-01 20:56:32

dablkab: Kolega má pravdu.Když jsem předloni měnil bubny,tak sem měl taky ten problém.Polle knížky si do té díry strč šroubovák a snař se povolit tu páčku brzdy(polopatě)Taky jsem tejdy dedukoval,že podle škodovky musí tam být něco na stahování.Nikoliv.ak povoliš kolo,tak je to samonosné.Jak to povolíš(to vzadu),tak buben sám spadne.Pokud není zarezlý.Pak stačí jenom kladivem po něm opatrně klepnout a sám vypadne.Dál je to,jako u jiných aut.Akurát na odvzdušnování potřebuješ druhého.I když už mám auto skoro 2 roky ve šrotu,na toto si pamatuju.

2014-02-02 14:32:39

Me pomohla velka palice , buben byl tezce prirezlej na obou kolech ke stredu, tim myslim ten prumer na kterej se nasazuje kolo. Za pomoci nustaleho prostrikavani WD ckem a mlaceni palicou po vrchu bu sem po desetinach kazdy buben asi 15 min vytloukal ven, Na oblozeni to nevyselo , ani sem oblozeni a samostavy nijak neposkodil.

Jen tezce prirezli.

Tekli mi docela dost prasatka , novy neoreginalni staly kolem 8 set za jedno , takze sem je rozebral a zjistil zavadu. Spina a rez kolem tesnicich gumicek branili gumickam pekne se prilnout na steny valce a dobre tesnit,

Prasatka sem odrezil , steny valce sem preliz jemnym smirkem , snad 800 ci 12 stovkou , gumicky v zapichu vypodlozil a uz mi tak tak slouzi 2 roky a 30 tisic km bez jedine kapky uniku.

2014-02-26 08:14:16

Díky všem za rady. Ten náčrt v knize opravdu lže. Chtělo to jen pořádné rány pětikilovou palicí do bubnu. Pakny tomu sundání nijak nebránily a ani samostavy jsem se nemusel nijak zabývat., Pakny jdou asi tak pěkně po vnitřním okraji bubnu takže nebyly ani bubny nijak probrzděné. Lanko brzdy je objednané prasátka netekly.


Odpovědět

1  2