Fórum - Téma


Brzdové třmeny Mondeo


Fórum Technický koutek Brzdové třmeny Mondeo
2011-07-03 22:12:10

Ahoj kluci, měnil jsem brzdy na předku (kotouče i desky), vsadil jsem na originál díly, měněno v servisu Ford. Zjistil jsem, že jak se tam daly nové koutuče i desky, tak to samo dost přibržďuje. Co s tím? Předpokládám, že jsou zatuhlé třmeny a nejsou schopny se vrátit zpět na 100%. Dá se to nějak opravit, nebo je třeba vyměnit celý třmen? Díky za rady předem.

2011-07-04 23:23:10

Kolik máš ujeto po výměně..Nové komponenty brzd si musí vzájemně "sednout" ,to trvá i 1000km..Záleží jak moc to přibržduje a hřeje se..Jinak bych se vůbec nedivil,kdyby třmeny-prasátka nezkontrolovali..Možná ani neočistili dosedací plochy ve třmenu..Nová deska musí jít vsuvně nastrčit a v podstatě dosedací-kluzné plochy lehoučce máznout keramickou pastou nebo měděnou pastou..

Jinak pokud se jedná o zatuhlé prasátko: Stává se to,pokud je porušená prachovka okolo něj..Já pokud dávám nové desky,tak před zasunutím pístku zpět nejprve mrknu pod prachovku a stříknu tam trošku nové brzdové kapaliny.Ono stačí jen lehoučký povlak rzi a zasunutím se to zarve v gumičce.Proto lehce tu brzdovku a pomaličku zasouvat,můžeš si pomoct povolením odvzdušnováku-NEZAPOMENOU PAK ZNOVU UTÁHNOUT!! Případné rozhýbávání pístku se dělá obdobně..Vymontuješ třmen,bez desek vytlačíš pístek pedálem ven- NÉÉ ÚPLNĚ,AT TI NEVYPADNE (DEJ SI TAM TŘEBA DŘEVĚNÝ ŠPALÍK) -CVRKNEŠ TAM BRZDOVKU A POMALU ZASOUVÁŠ..Dobře rozhýbaný funkční pístek v brzdiči,by měl jít zatlačit rukama,samo s povoleným odvzdušnovákem..

2011-07-05 13:47:38

Než se do toho dášje,možná na zvážení koupit si sadu všeho gumovýho,,rep-set,, nestojí to svět a pokud tam bude něco spuchřelého hlavně prachovky tak to vyměníš při jedné práci.já beru od španělů firma Frenkit.Dělají to snad pomalu na všechno.


Odpovědět