Fórum - Téma


Bezpečnostní chyby členů při závodění


Fórum O Srazech a akcích Bezpečnostní chyby členů při závodění
2015-06-28 21:46:50

Účelem založení tématu není nikoho kárat za chování na pronajatých plochách (snad až na výjímky), ale poukázat na bezpečnostní chyby a ústřelky v chování, kterých bychom se měli vyvarovat na pronajatých plochách za účelem závodů, ať už sprintů jako teď na posledním srazu nebo slalomů, či jiných automobilových klaní co mezi sebou pořádáme.

Z toho posledního bych rád podotknul celkem na tři případy:

1. Radekmazlík - ještě jsme ani nezačali závodit a ty hned prohrabeš nájezd do fronty na sprinty a ještě k tomu v rejdu, vím že napíšeš že to nic nebylo nebo jiný keci. Ale co ti chci vytknout není tak uplně to že si ničíš pneumatiky, ale to v danou chvíli ti před autem sedí 5 lidí v trávě, dovedeš si vůbec představit co se mohlo stát i kdyby ti třeb jen smeklo auto? Příště se nad tím trochu zamysli, než začneš blbnout

2. Franky - chápu že už máš svého koně plně v ruce, ale nečistoty na trati mohou být ošklivým projektilem vystřeleným od kola. Chtělo by to asi větší odstup od lidí a aut co tam jsou zaparkovaný. Možná třeba nejlíp tomu nejakým způsobem vymezit místo v programu a prostoru letiště.

3. ostatní co zcela ubytečně hrabete při rozjedech ve frontě na vlastní závod - proč? stejně pneumatiky tím v seriovém voze jen těžko zahřejete na potřebnou teplotu pro snižení valivého odporu, tak jednoduše proč?

Chtěl bych ještě jenom říct, že i když to tak může vypadat, nechci nikoho poučovat jen se snažím Vám tímto otevřít oči dříve než budeme řešit něco čemu se dá předejít. Díky a ať Vám to všem jezdí.

2015-10-16 21:33:17

indian: Ahoj, tak to se omlouvám, ale ty lidi seděli dost daleko od místa kde sem se rozjížděl a moc dobře sem věděl co sem dělal a jak se zachová auto a mokro nebylo. Na jiných srazech a akcích ( nemyslím clubových ) je tohle úplně normální. Kdybych si nebyl jistí, že se nic nestane tak to neudělám.

2015-10-16 22:00:36

Cau kamo :)))

Roger that :))))

Jasnacka ja to respektuji ;))) staci rici , ja stim problem nemam.

Bezpecnost je na prvnim miste.


Odpovědět