Fórum - Téma


Auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu?


Fórum Pokec všeobecný Auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu?
2013-12-27 23:05:54

Ahoj, jsem tady nováček a rád bych si nechal poradit od zkušených forďáků.

Rád bych koupil nějaké starší auto (do 100, max. 200 tis. Kč) na cestování pro naší 5-ti člennou rodinu (děti 4, 6 a 8 let). Auto klidně staré, ošklivé (aspoň ho nikdo neukradne), ale spolehlivé. Na bežné každodenní ježdění máme auto jiné (Berlingo). Tohle by mělo být jen na víkendové výlety po ČR, o prázdniny na cca 14-ti denní výjezdy po Evropě. Nechceme spát v kempech, chceme tam, kde se nám zrovna bude líbit (mimo civilizaci samozřejmě). Nepotřebujeme kuchyň, koupelnu apod., jen něco na přespání.

Poradíte mi do jakého auta se můžeme na noc naskládat? Určitě z fordů připadá v úvahu jen transit. Koukal jsem, že se dělá verze Euroline, kde se sklopí sedačky, ale to je tak pro 2 dospělý + dítě. Co ty další dvě děti, na zemi, na předních sedačkách?

Nebo klasický transit a nějak tam zbastlit postel z jeklů a překližky.

Jen doplním, že bych chtěl, aby auto bylo s možností 7-mi sedadel na jízdu (pro použití přes rok na běžné jízdy), na výlety s přenocováním bych 2 sedadla vyndal, aby tam bylo více místa na spaní pro náš standardní počet 5.

Uvažoval jsem i o nějakém VW (Caravelle, Multivan), ale jsou hrozně předražený a prý se dost kradou. Jak je to s transity, ukradnou mi ho, když ho nechám pár dní někde u lesa?

Poslední věc - co mě trochu u transita děsí je, jak to rezne. Všude vidím jezdit hrozně vorezlý tranďáky. Dá se tomu nějak zabránit? Nejsem teda žádný mechanik, co by byl schopný si zrezlý kus vyříznout a navařit nový. Ale nějakou jednodušší pravidelnou údržbou?

Tak co, poradíte mi? Díky předem, budu rád za jakýkoli názor.

2013-12-28 00:54:20

ocko: ahoj v dnešni době se snad krade všechno.co nepřitlučeš to zmizne.no a co se tyče auta na přespani.ja ti nevim.ale vzhledem k tomu že mam fordy rad a jezdim s nima od začatku co mam řidičak tak jsem s nima spokojen at uz to byla sierra escort mondeo transit atd.jsou spolehlive.a co se tyče ty koroze tak ford zkratka tim trpi.v dnesni době se da koupit jak hezky auto tak i to orezle.když si ho koupiš tak bych vyměnil rozvody spodek bych ošetřil gumoasfaltem prahy bych napustil olejem a to auto tě přežije.

2013-12-28 10:03:53

ocko: Co se týká přepravovaných a spících osob, tak asi nebude jednoduché něco vybrat, protože nároky na prostor máš poměrně dost značné. Dodávky většinou nejsou typované na 7 osob. Ještě bys mohl zkusit hledat obytný automobil (karavan), ale ty také nebývají typované na 7 osob.. Jinak mě nic nenapadá, protože s přestavbou klasické dodávky na přepravu 7 osob jsou také problémy a ani nevím, jestli by ho někdo povolil. Typované na 7 nebo více osob bývají asi jen MPV a mikrobusy.

K tomu mám ještě jednu poznámku. Pokud budeš mít možnost, tak si vyhlédni auto dovezené z jižních států (Itálie a nebo jih Francie). Odtamtud mívají velice dobrý stav spodku, protože se tam, kromě hor, prakticky nesolí a tak nereznou. Moje Fiesta Sport byla, jako 10 let stará, dovezena z Itálie z Janova a spodek byl po cca 118000 km netknutý. Odkud auto pochází se nejlépe dozvíš z cizího techničáku a nebo od solidního prodejce. AAA-auto se obloukem vyhni. Řada lidí má slušné zkušenosti s S-auto.

2014-01-01 05:55:07

petrdepo: Transit bývá nejčastěji psán na 2, 3, 5, 6, a 9 osob. Takžé není problém koupit transita pro 9 osob a kombinací sedaček z něj toho 7 místného udělat. Pokud to budou sedačky originální a v originálních kotevních úchytech, není v ničem problém a v techničáku může klidně zůstat 9 míst k sezení.

2014-01-01 08:33:12

ocko: ahoj , tady máš pro představu nějaké foto , v každém případě bych být tebou koupil jen se zvýšenou střechou . Toto je s S bazaru . Některý jsou 6ti , některý 9ti místný . Před koupí klasický postup . Prvně ti musí majitel sdělit vin auta a ty si ho prověříš . Neváhej a vem sebou někoho , kdo o autech něco ví , třeba známýho . Jeď ho kupovat ve všední den a před koupí s ním i s majitelem zajeď na stk aby ti udělali ,, technickou prohlídku na žádost zákazníka'' kdy se vozidlu nepřiděluje kontrolní nálepka a neprovádí se zápis o výsledku technické kontroly . Za těch asi 500 kč to rozhodně stojí .

2014-01-01 21:37:18

vaman: Díky za radu. Takový nějaký, jako jsou na fotkách, by asi byly ideální. Tam by se snad nějaká postel dozadu dala zbastlit. Možná i patrová, tři spaní dole, dvě nahoře. To je ten důvod, proč mi doporučuješ jen zvýšenou verzi transita? Nebo to má jiný důvod - např. zvýšené verze jsou i delší apod?

2014-01-02 00:47:36

ocko: Byla by ještě jedna možnost ubytování a to na střeše . Jen ta cena

http://www.autostany.cz/typy_autostanu.php

2014-01-02 02:03:26

ocko: Nebyl by pro tvé cestovatelské potřeby na tohle lepší karavan? Obyčejný bez nadstandartů nevyjde dneska draze.

Vono pět lidí přespat v dodávce je jaksi mizérie.Když je pěkné počasí,tak je to sranda ale když je sibérie.......

2014-01-02 12:38:50

nejlepši by asi bylo si koupit autobus a upravit si ho podle sveho...a zaručeně ziskaš tolik mista kolik bude potřeba Daf Smit pro sportovní účely, kapelu i obytný. Motor Daf-360PS,. Retardér. Rozvod 220V, sprcha, lednice s mrazákem, 1x lednice 24V, samostatná ložnice, LED TV, mikrovlnka, ohřívač vody, indukční vařič, dělená klimatizace-220V, nezávislé topení, WC, kuchyň, 8+1, nádrž na vodu 350L. Tmavá okna, rolety, Tažné zařízení 2000 kg. Otypováno OA - M1. Více foto na: prestavbyautobusu.cz tak když si koupiš tenhle nebo jinej bus o misto budeš mit postarano a navic budeš mit kam zaparkovat i sve auto


Odpovědět