Fórum - Téma


AAA-auto


Fórum Pokec všeobecný AAA-auto1  2

2009-12-19 13:55:43

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

poslyšte neuvěřitelný příběh, který se stal ...

V srpnu 2001 jsem si vyhlédl v autobazaru AAA AUTO PRAHA, ulice Dopraváků automobil Mitsubishi Pajero Sport v ceně 679 tisíc Kč.

Informační leták sliboval "kvalitní a prověřený vůz za nejlepší cenu" a hošík s kravatou mne ujišťoval, že na vozidlo mám "půlroční záruku na skryté vady".

Složil jsem NEVRATNOU zálohu 14 tisíc korun a už jsem se v tom > vezl...

Následně, při koupi zamluveného vozu o týden později,jsem využil možnosti "nejvýhodnějšího leasingu" u společnosti CCB-Leasing a složil akontaci 50 procent. "Důvěřujte profesionálům!", nabádal mne z reklamy Karel Loprais, šestinásobný vítěz Rallye Paříž - Dakar. "Důvěřujte nejlepším!", radila sympatická Kateřina Hrachovcová. A já blbec jim uvěřil! Poprvé a doufám i naposled jsem uvěřil profesionálům!

Povznesl jsem se nad to, že Všeobecné smluvní podmínky byly napsány titěrným písmem.

Povznesl jsem se i nad to, že mi při podpisu leasingové smlouvy vnutili kartu asistenčních služeb ABA v ceně 2450 Kč, ačkoliv součástí havarijního pojištění vozu u firmy Zurich je asistenční služba ELVIA.

Dále mi ten hodný pán v kravatě předložil účtenku na 1950Kč za lustraci vozidla tuším firmou Cebia, ačkoliv prodejce "garantuje původ vozu".

Ruka ruku myje,pomyslel jsem si. Nebudu dělat dusno kvůli pár tisícovkám.

A záhy jsem se dozvěděl, že ačkoliv "měsíční splátky zahrnují plné povinné ručení" (stále cituji reklamní leták), já si ho budu muset zaplatit sám, protože blebleble. Uvědom si čtenáři, že v té době již byla složena NEVRATNÁ záloha > (O kterou bych přišel, pokud správně rozumím slovu nevratný).

Mitsubishi bylo krásné, byla to láska na první pohled. Ti hoši ho leštili tak, že vypadalo skoro jako ze zlata. Chtěl jsem s ním jet až > tam, kde se hory dotýkají slunce ... žádné jiné auto by to nezvládlo. Nezradím TĚ!, řekl jsem si, vyklopil na stůl třistapadesát tisícovek, hrst drobných ... a podepsal. Abych měl jistotu, že jsem nekoupil špatně, nechal jsem vůz prohlédnout v autorizovaném servisu, kde mne upozornili na to, že vůz byl havarovaný, má vadnou geometrii řízení, jeví závadu převodovky, drobné závady v osvětlení vozidla, sjeté pneumatiky. S každým zařazením rychlosti, kdy se z převodovky ozvalo GRRR (někdy se neozvalo se mne začalo zmocňovat svaté rozhořčení a řekl jsem si DOST! Vzhledem k tomu, že jsem kupoval "kvalitní a prověřený vůz s půlroční zárukou" a na výše uvedené nedostatky, zejména podezřelý stav převodovky a předchozí havárii vozidla mne nikdo neupozornil odvezl jsem automobil do AAA na reklamaci s tím, že kvalitní a prověřený vůz si představuji jinak a trvám na zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. Pánové v reklamačním oddělení, aniž by se vůbec na automobil podívali, zase trvali, na tom, že jsem koupil starší automobil, že jeho stav je tomu odpovídající a není důvod smlouvu rušit. Asertivní technika přeskakující gramofonové desky. Ne, Ne, Ne... Co se dá dělat, za blbost se platí, důvěřuj ale prověřuj ...

Teprve později jsem objevil v Protokolu o zkušební jízdě a předání automobilu - Příloha č.1 ke kupní smlouvě, malililinkatými písmenky napsaný poslední

vychytralý odstavec, ve kterém se praví, že můj automobil patří do skupiny C, což je stav "horší než dobrý ... a doporučuje se důkladná technická kontrola a oprava všech agregátů, zejména motoru, převodovky" ...

"kupující akceptuje veškerá rizika a chápe, že AUTOMOBILE GROUP, a.s. nemůže být a není odpovědná za další opotřebení automobilu a vady automobilu zjištěné kupujícím až po jeho převzetí od prodávajícího". .....A to prosím u auťáku za bezmála třičtvrtě miliónu s najetou sedmdesátkou tisíc kilometrů. Jsou to opravdu profíci! Trošku to hrká ale jedeme dál

.........

Během několika málo dnů, s přihlédnutím k dalším nepříznivým okolnostem mého života jsem přehodnotil svůj původní záměr kvůli kterému jsem Mitsubishi kupoval a usoudil, že mít automobil pochybné kvality je pro mne zbytečným luxusem a rozhodl jsem se na svou žádost zrušit leasingovou smlouvu s vědomím, že na tom prodělám, ale čím dříve smlouvu ukončím, tím prodělám méně.

Reklamní letáček AAA sliboval možnost "leasingovou smlouvu kdykoliv vypovědět". Předpokládal jsem, že leasingová společnost auto vrátí do AAA a vzhledem k tomu, že jsem jej užíval cca 14 dnů, bude jeho cena prakticky stejná s cenou kupní nehledě k tomu, že jsem

stihl do automobilu investovat 30 tisíc korun za prohlídku v autoservisu, seřízení, výměnu oleje a nové pneumatiky. Vůz jsem předával v lepším stavu než jsem jej před čtrnácti dny převzal. Leasingová společnost CCB-Leasing překonala mé nejbujnější představy (od začátku do konce mne oslovovali "Vážený kliente" a "Vážený pane"), vůz ode mne převzala 27.8.2001, prý jej nechala ocenit soudním znalcem (na 500tisíc korun), nabídla více autobazarům a nejvyšší cenu nabídlo právě AAA, totiž 550 tisíc korun.

Záležitost se vlekla dva měsíce navzdory mému několikerému upomínání. Při závěrečném vyúčtování 4.10.2001 mi CCB zaslalo složenkou 16864 Kč. Pokud tomu správně rozumím, leasingová společnost mi naúčtovala všechny zbývající leasingové splátky - "dlužné splátky 510451Kč" a ještě k tomu "penále 23481Kč" za 23 denní prodlení těchto splátek (které jsem měl podle leasingové smlouvy splácet následujících 18 měsíců - podle splátkového kalendáře). Při zjištění, že mi naúčtovali také bezmála 60 tisíc korun havarijního pojištění na následujících 18 měsíců provozu automobilu, který dnes patří někomu jinému, si jako "Vážený klient" přestávám připadat.

Suma Sumárum: Za "zapůjčení" automobilu Mitsubishi Pajero na čtrnáct dní od AAA AUTO PRAHA za pomoci CCB-leasing jsem dal přes 320 tisíc korun!(nepočítám-li mou investici do automobilu 30 tisíc Kč) Tak tomu říkám byznys!

Nevěříte svým očím? Ale ano! Tohle není sen. Zde se sny rozplývají. Od samého začátku jsem se snažil tuto záležitost nazvat celkem velkoryse nedorozuměním - při reklamaci vozidla s jehož stavem jsem nebyl spokojený

(smůla, bylo to céčko) i při vyúčtování leasingu (asi jsem podepsal něco co jsem podepsat neměl, anebo neumím počítat).

Poslal jsem smířlivé dopisy oběma firmám, že tohle snad nemohou myslet vážně. Nic, myslí to vážně ... Tak co, ještě důvěřujete "profesionálům"?

PS: Rozešlete to kam to jde, ať konečně lidi vidí jaký to jsou kurvy

a co k tomu dodat. I já mám podobnou zkušenost.

Tak pozor na ně

2009-12-19 14:16:59

to mozol: ...už jsem, jako snad každý o profesionálech z AAA něco slyšel,...ale tenhle příběh je síla...

2009-12-19 15:26:41

No tak to s tebou teda pekne vymr......,ja to slysel ze to takhle praktikuji.no ja osobne bych u AAA AUTO PRAHA nekoupil ani cepicku na ventilek.Neboj,jak se rika bozi mlyny melou pomalu ale jiste,taky na ne dojde.

2009-12-19 16:42:28

to milda 105: ...ono se to asi nepřihodilo přímo mozolovi, ale i tak je to slušnej vopruz. ..a docela mě rozhodilo to zařazení do kolonky vtipy...

2009-12-20 10:48:16

Také už jsem slyšel pár podobně dobrých vtipů o této firmě, ale tento neznám. Byl ale zaručeně nejlepší

2012-10-15 20:27:30

koukněte na www.pravdaoaaa.cz tam jsme zveřejnili Váší recenzi a jsou tam i jiné

2012-10-25 20:48:24

Do AAA Auto prosím nevstupovat jsou to největší podvodníci pod sluncem.

2012-10-25 20:55:25

Ivane máš něco konkrétního? Tohle mě docela zajímá.

2012-10-26 12:37:25

Jo přátelé taky jsem o tomhle cosi zaslechl od mého kamaráda Igora který v AAA koupil Pasata a on mu při cestě z Prahy ( kde to auto koupil a vezl ho domů ) na dálnici kdy Igor byl donucen jistou potřebou zastavit a vypnout motor potom teplý nechtěl nastartovat. Ba jiný klíč a ony známé skupiny A, B, C u Igora to naštěstí dopadlo dobře jíný klíč mu vyměnili za správný a ono proklaté nestartování za tepla se taky vyřešilo v dobrém ale asi bych řekl že to je jedna Vlaštovka v tlupě Havranů protože vím jiných případech kdy to bylo právě obráceně a Vážený zákazník utřel nudli pod nosem a vyprázdnil peněženku.

2012-10-26 15:40:04

Hupino

Milane tak Áčka jsou tím známý.Pokud tam někdo dává auto k výkupu,většinou s ním něco je udělá to tak, aby to jelo a neřeší to, protože tam vykoupí všechno.A lidi s tím počítají. Takže si jdeš pro auto, a je v pohodě, pak si ho přivezeš domů, a postupně zjišťuješ závady. Někdy i záhadné. Takže jednoduchá věc.Auta tam nekupovat

Znám několik lidí co tam auto dali, protože s nima něco bylo.Normálně, když by jsi šel koupit auto k majiteli, přišel by si na to, a nebo vrátil jemu,popř by jsi chtěl peníze od něj.Takhle je to jednoduchý, nepřijdeš s majitelem do kontaktu, a s Áčkama se nedomluvíš.Kašlou na tebe. Jednoduchý prodej bez úhony.

2012-10-28 07:59:08

Hupino: Ahoj moc se nechci vyjadřovat ke konkretnímu broblému a to ztoho důvodu že jsou mezinama lide které můžou být svině a můžou toto temá které bych jsem napsal zneužít. Věř tomu kdybychom spolu seděli u stolu rad bych ti to třeba řekl. Nezlob se že ti nemužu odpovědět. Ale lidem po internetu zásadně nevěřím. Prostě AAA AUTO jsou ti největší GRAZLOVÉ PODVODNÍCI A ZLODĚJI.. A škoda že tu máme špatné zákony v ČR. Jen co mužu poradit, kdo si važí svých peněz při koupi nového či starého auta tak ať se vyhne 100 km obloukem AAA AUTO.

2012-12-11 14:33:41

můj případ podobný , bacha na AAA Sokolov , přetáčení tachometru , stav vozidla typ D to znamená vrak , za při uvěru si dávejte pozor na částku 19000,- podle ceny vozidla , budou Vám říkat že to je v částce od úvěrové společnosti , pak jsem zjistil že to je částka pro ně jako navýšení hodnoty vozu a mohl bych pokračovat. Podal jsem protokol o reklamaci .. a jak to dopadlo ? hádejte zamítnuto .. tak jsem se rozhodl že na ně dám tresní oznámení na ty zmetky za přetočení tachometru atd -....

2012-12-11 15:03:22

sahibs dobře děláš , mělo by být každýmu jasný , že stáčení tachometru je podvod . Jinak se tomu říkat nedá . V Áčku jsem kdysi jednou byl , naštěstí jsem byl za 5 minut venku neboť jsem si před tím v jiném autobazaru zjistil , za kolik bych mohl auto prodat a v Áčku mě nabízeli 25% z toho . Bylo to v Olomouci ale to je myslím všude stejný . Od tý doby jsem tam nebyl a NIKDY NEBUDU

2012-12-11 15:25:21

Odemne ještě jedna chuťovka. Můj kamarád prodával auto do AAA. Oni ho od něj vykoupili, a melo nějaký počet km. Když jsme se šli podívat na auto poté, mělo jeho auto o 60tis na tachometru méně. Tak co si o tom můžeme myslet. Ne autě mimo jiné chyběli elektrony a různé doplńky co na utě byli. Cena o desítky tisíc vyšší.

2013-09-19 19:17:00

Kterým autobazarům se vyhnout a které doporučit .. Dobry den koupil jsem z aaa auto bazar .Ford galaxsy rok.2004.od prvni chvile dotoho strkam jenom penize nove turbo novou napravu zadni a pořad auto netahne dal jsem tam novou vahu vzduchu a furt netahne občas zabere a pak jde zase kednu jsem stoho neštastny tet už jsem do toho vrazil 50000.tisic a když jsem byl vservisu tak řikali že ještě musime vyměnit tři ventily co raguji vduch jeto hruza .pepík

2013-09-19 21:08:45

Já Ti nevím.. mám Monďase rok,stál skoro 90tisíc, a přez 60 je v něm za díly a další věci..

Nemuselo by to být tolik...Ale co jako chceme,u aut tak starých a kdo ví kolik vlastně mají doopravdy najeto?.. Jestli ti vadí investice,měl sis koupit nějaké nové..pokud si koupíš staré s desítky tisíci najeto,nemůžeš počítat,že tam bude všechno OK..proto to asi lidi prodávají..aby se toho zbavili a už do toho nemuseli rvát prachy..protože co se používá a stárne.. to se opotřebovává a trpí stářím a logicky se to sere

Jinak AAA auto..jasnačka..nikdy nebourané,1. majitel,důchodce,nekuřák a garantované km

2013-09-19 21:32:20

Ahoj moja skúsenosť s rôznymi bazarmi je strašná.Posledný predajca mal stočený tachometer odhadom o 300 000km.

2013-09-19 21:40:25

AAA je asi nejhorší bazar v ČR Před třemi lety jsem tam koupil Focuse a na štěstí to byl bezproblémový kus! Když jsem tam přijel poprvé tak byli vstřícní a když jsem jim dal zálohu, tak se přístup obrátil a stálo to za h...o Když jsem ho chtěl letos vyměnit za Galaxe, tak jsem si udělal výlet do AAA v Olomouci a to byla chyba!! Po telefonu mi slibovali hory doly a skutek byl však úplně jiný! Nejdřív mně chtěli natlačit do auta o 100 tisíc dražšího než jsem původně chtěl a pak mi Focuse ocenili o 60 tisíc méně než slibovali po telefonu Zkrátka hnus jednání a v životě už o tomto bazaru nechci ani slyšet

Nakonec jsem se vypravil přes celou republiku až do Chebu a tam jsem pochodil líp a zatím jsem do vozu vrazil jen prachy za olej a s tím spojenou údržbu + sada zimních kol! Ale to jsou běžné spotřební věci, které je potřeba vždy!

U ojetiny je to vždy sázka, nikdy člověk přesně neví co kupuje a hodně záleží na prodejci a taky je potřeba si vůz pořádně prohlédnout, ikdyž některé věci odhalit nelze..

2013-09-19 21:46:33

Pánové, meli by jste dávno vědět a všichni ostatní, že auta v áčkách jsou ty nejhorší, protože vykoupí úplně všechno, a lidi tam vozí vše co mají, protože jinde to neprodají, a hlavně dostanou peníze na ruku.Takže prodají auto pod cenou, hlavně že mají hotovost. Takže z áček nekupovat nic.

2013-09-20 08:22:43

AAA je kapitola sama pre seba.bol som tam raz a už nikdy viac .Mali inzerát na mondeo prví majiteľ,serviska,najazdené 140 000km perfektný stav.Keď som im zavolal tak po telefóne všetko potvrdili.Hneď som tam zašiel.Skutočnosť bola úplne iná.Dovoz z nemecka prví majiteľ bol len preto že bol vystavený nový TP stav km len to čo udal majiteľ bez akej koľvek záruky.HnusA ten predajca čo sa ma pokúsil podviesť bol z Vsetína autowagner.


Odpovědět

1  2