Články


Znamená ekologická éra v motorismu zánik šesti a osmiválců?

2013-05-30 Přečteno: 1 413x

Automobilismus prochází neustálým vývojem. Technologie se žene kupředu pod tlakem emisních limitů a výsledkem je stále nižší a tedy úžasnější spotřeba paliv. S tím se snižuje počet válců. Není nic neobvyklého, když pak v hatchbacku se zajímavým tvarem karoserie najdete jen tři válce nebo do nového modelu sedanu nejvyšší třídy výrobce usadí motor se čtyřmi válci dopovanými turbodmychadlem.

Motory a s nimi samotné vozy ztrácejí charakter. Chybí to osobní pouto s vozem, pocit nefalšované radosti z práce konstruktérů, kterým nesvazovaly ruce předpisy a nařízení . Tvořili dílo, které přetrvává a získává na své hodnotě. Tou nejzajímavější dobou pro krásu karoserie, styl a účelnost interiéru a jedinečnost motorů je podle mého názoru konec padesátých a začátek šedesátých let. Vznikaly skvosty jako Jaguar E-Type, Ferrari 250 GTO, Corvette Stingray a další.

Tato auta přímo vybízela, k tomu vyrazit. Vůně kůže, oleje, benzínu to vše vytvářelo atmosféru, která se dnešní ekologické době nekompromisně vytrácí. Chybí ikonické působení tvarů na všechny smysly člověka. Vývoj aut, která mají duši, jakoby se zastavil. Podle mého názoru to pramení z toho, že už nelze zkonstruovat automobil jenom svým srdcem, tak jak tomu bylo dřív. Jsou zde limity, předpisy, trendy které velí jak má auto vypadat a jaké má mít vlastnosti. Jistě nejsou už šedesátá léta, bezpečnost je na prvním místě a to je při hustotě dnešního provozu jen a jen dobře, ale jsou tu jiné požadavky, které jsou naplňovány za cenu ztráty pocitu spojení s vozem. Jak jinak si vysvětlit omezený počet válců, zbytečnosti jako vypínání motoru při stání na semaforech, dieselové motory ve vozech, které mají plnit účel sportovního kupé a nemluvě o systému, kdy vaše auto zaparkuje samo.

Kam se poděl pocit, kdy po otočení klíčkem zvuk motoru pronikl do kabiny a spolu s vibracemi a nasávaným vzduchem způsobovali mrazení. Zmizela přímá vazba s řízením vozu, bez omezující přítomnosti EPS, ESC, ABS a dalších systémů. Ano, dnes je to zapotřebí a ekologie je jistě důležitá, ale ruku na srdce... komu z pravověrných motoristů a entuziastů by se chtělo brouzdat krajinou za bzučení elektromotorů a každých200 kilometrůhledat „zásuvku“. Je to opravdu to správné řešení, vzdáme se bláznivého úsměvu na tváři při každém přidání plynu, zvuku řazení, při poslechu motoru ženoucím se za vyššími otáčkami? Nechceme snad už automobily, které nás nadchnou pocitem z jízdy a naplní euforií při každém otočení startéru? Je to o vnitřním vnímání v každém z nás. Jistě je třeba myslet efektivně, šetrně, k prostředí, jen se to tak nějak děje na úkor standardů, které máme jaksi zažité pod kůží. Žádný „ecoboost“ nenahradí zvuk šesti či osmiválce při plném plynu. Tohle mrazení nedokáže ani ten nejlepší sympozer.

Šedesátá léta pominula, nevrátí se. Proto bychom se měli snažit o zachování těchto impozantních vozů z té doby. Uchovat tu neopakovatelnou automobilovou éru nejen pro nás.

Autor článku je drahý pan Martin Štrajbl,pro ty kdo neví,masový vrah Divinol...Tento článek vyšel v renomovaném magazínu Módní trendy

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie


Články