Články


TEST: Ford Fusion - popuštěné uzdy fantazie

2007-05-01 Přečteno: 6 611x

Ford Fusion - fantazie

Jakkoli se zdá, že v automobilových třídách jsou karty rozdány a jednotliví výrobci zkouší mezi sebou soutěžit o zákazníka vymýšlením nových a zajímavých detailů, občas se ukáže, že ještě je co objevovat. Testovali jsme nový Ford Fusion, který není jen zvětšenou fiestou, ale zkouší bourat zavedené hranice mezi třídami.

Srovnání s fiestou je na místě. Fusion se totiž montuje na stejný podvozek, takže se nabízí otázka, co Ford novým vozem sleduje, proč dělá další malý vůz místo toho, aby vrhnul všechnu energii na fiestu. Zkusme chvíli teoretizovat. V poslední době se dá vysledovat několik trendů v segmentu malých vozů. Především tyto vozy oslovují nově více věkových vrstev než dřív. Přibývá zákaznic z řad žen a především cena není vždy tím hlavním faktorem při nákupu vozu dokonce ani v této třídě. Ford se proto rozhodl vytvořit vůz na pomezí více tříd a pokusil se přijít s něčím mezi malou dodávkou, lehkým terénním vozem, praktickým kombi a malým autem. Stručně ho charakterizuje jako "aktivní vůz pro velkoměsto". Je to velmi odvážný, ale z hlediska prodejnosti poměrně riskantní krok, jen budoucnost ukáže, jak je tento nápad přijatelný pro zákazníky. V žádném případě ovšem ani Ford nepočítá s tak masovým prodejem jako u Fiesty, čemuž odpovídá i cena na českém trhu se dá Fusion nejlevněji pořídit za 379 900 Kč. Předpokladem je prodat letos na českém trhu 250 až 300 vozů. Takže kdo si pořídí Fusion, bude určitě vyčnívat z řady!

Ačkoli na stejné platformě, je Fusion o deset centimetrů delší než Fiesta (4020 mm), o 2,5 centimetru širší a především o devět centimetrů vyšší. To je znát nejen mohutným venkovním dojmem, ale i z pozice řidiče, který sedí výš než ve fiestě a má tak větší rozhled. Dojem robustnosti vytvářejí i nárazníky v barvě karoserie a mohutné lemy blatníků a nad boční ochrannou lištou. Zadní partii dominují velké páté dveře zasahující hluboko do nárazníků (nákladová hrana je 52 cm nad silnicí) a otvírající se do velkého úhlu. Celkově se Fusion snaží budit dojem, že umí víc než obyčejné malé auto, což je pravda. Velký prostor najdete i uvnitř vozu, kde je místo pro pět osob a 337 litrů nákladu. To je mnohem víc než fiesta (284), a srovnatelně s takovými vozy jako je fabia combi nebo Peugeot 206 SW. Po snadném sklopení zadních sedadel se dá prostor zvětšit na 1175 litrů. V záloze je ještě sklopné sedadlo spolujezdce pro převážení dlouhých předmětů (až 2,3 metru).

Díky velké výšce vozu má nejen řidič větší přehled, ale všichni cestující mají nečekaně velký volný prostor nad hlavou. Sedadla jsou převzata z fiesty. Přístrojová deska je vyrobena z levnějšího plastu, ale tak jako u každého fordu, který prošel mýma rukama, byly plasty poctivě slícovány k sobě, takže vůbec nevrzaly. Velké jsou i odkládací plochy, zejména velké kapsy v předních dveřích. Kromě klasické odkládací schránky před spolujezdcem je další menší ještě uprostřed nahoře na palubní desce. K jejímu zavření se ovšem musí použít poněkud větší síla a samo zavírání působí velmi levně. Fusion zjevně míří na zákazníky, kteří se chtějí lišit a přitom nehledí příliš na každou korunu. V tomto ohledu překvapí úmyslná absence některých zdánlivých drobností, které by přispěly v k většímu pohodlí. Například chybí opěrka pro levou nohu řidiče, madlo nade dveřmi spolujezdce nebo optická signalizace zapnutých světel.

Příbuznost s fiestou ukazují rovněž použité motory. Benzinové 1,4 16V a 1,6 16V a turbodiesel 1,4 TDCi. Zejména diesel vyniká úsporností, když si na 100 kilometrů žádá průměrně jen 4,4 litru. Při této spotřebě by se na jednu nádrž dalo ujet 1023 kilometrů. My jsme testovali vůz s motorem 1,6 16V. Protože jsme měli možnost vyzkoušet všechny tři nabízené motory, musíme konstatovat, že právě tento motor je velmi dobrá volba oproti slabší benzínové verzi. Diesel vyniká nízkou spotřebou, 1,6 především dynamikou. Sedmdesát čtyři kilowaty dělá díky solidnímu zátahu od 1500 otáček z Fusionu velice svižný vůz. Největší točivý moment 146 Nm je dosahován při 4000 otáčkách. Průměrná spotřeba je přitom jen o 0,1 litru vyšší než u motoru 1,4 6,6 litru na 100 kilometrů. Ale pokud chce řidič naplno využít zátah motoru, musí se pohybovat v horní hranici otáček, což je samozřejmě nejen na úkor spotřeby, ale i hluku uvnitř kabiny.

K dispozici jsou dva stupně výbavy Ambiente a Trend. Ambiente zahrnuje dva airbagy, posilovač řízení, výskově nastavitelné sedadlo řidiče, centrální zamykání. Trend má navíc elektrické ovládání předních oken a zrcátek či již zmíněné plně sklopné sedadlo spolujezdce. Nejlevněji lze pořídít Fusion s výbavou Ambiente a motorem 1,4 16V, a to za 379 900 Kč, námi testovaná verze Trend s motorem 1,6 16V přijde už na 440 900 Kč. Pro celkové hodnocení je těžké najít konkurenta. Žádný přímý asi neexistuje, bude krást zákazníky dalším malým vozům včetně sesterské fiesty. Fusion je především malé auto do města, které ale zvládne a uveze mnohem víc než běžný vůz této třídy. Za výjimečnost se ale musí trochu připlatit.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Ford Fusion

Toto je článek o modelu Ford Fusion

Ford Fusion US verze na autosalonu v Detroitu

Na autosalonu v Detroitu Ford ukázal Fusion pro americký trh. Ve srovnání s evropskou verzí jde o zcela odlišný model. Nový Fusion je podle Fordu předobrazem příštího Mondea.

Fusion se v této specifikaci bude prodávat výhradně v Severní Americe. Pro většinu ostatních trhů připravuje Ford podobný model pod názvem Mondeo. Jeho vzhled bude patrně hodně podobný (jak moc není v tuto chvíli jisté) práv...


Články