Články


Shelby GT500 Super Snake – král přichází

2011-04-14 Přečteno: 3 456x

Třešnička na dortu

Celá série Fordů Mustang se stala legendou, nejinak tomu bude i u jejího nejnovějšího člena Shelby GT500 Super Snake. Tento vůz byl prvně představen již v roce 2008 jako korunní klenot celé této série s neuvěřitelným výkonem i vzhledem. Nyní se však vrátil ve své nejnovější podobě a stane se hlavním tahákem blížící se Auto Show v New Yorku, kde mají vozy Shelby svou tradici již od roku 1962, kdy byl představen úplně první model.

Působivý nadčasový design

Představení vozu Shelby GT500 Super Snake je velmi očekávaným okamžikem. A není divu, nejnovější Shelby je opravdovou třešničkou na dortu řady Mustang s klasickým, ale působivým designem. Nechybí zbrusu nový výfukový systém Borla, závodnické pruhy s logem v matné černé či matné bílé barvě ani loga „Super Snake“ všude, kam se podíváte. Impozantně však působí také 20“ kola Alcoa, která jsou na výběr v provedení „Durabright“ či „Antracit“.

Nechybí vyšívaná loga Shelby

Ani v interiéru nezapomenete na to, v jaké legendě vlastně sedíte. Na opěrkách hlavy i čalounění narazíte na vyšívaná loga Shelby. Vybírat si můžete ze dvou barevných kombinací kůže, kterou jsou pak potaženy nejen pohodlné sedačky, ale i volant, čalounění a nejrůznější detaily.

Neuvěřitelný výkon

Pod kapotou vozu se ukrývá supervýkonný 5, 4 – litrový přeplňovaný V8 motor se standardním výkonem 750 koní. Za využití aktualizační balíčku však lze tento výkon navýšit až na neuvěřitelných 800 koňských sil. Motor se připojuje k šestistupňové manuální převodovce s krátkým řazením. O maximální brzdný účinek se starají brzdy s odvětrávanými kotouči a šesti třmeny.

Limitovaná edice

Ceny prozatím nebyly zveřejněny a vzhledem k tomu, že se jedná o limitovanou edici, nebudou se držet příliš při zemi. Do výroby by se měl vůz dostat již 1. května tohoto roku. Největšími soupeři Shelby GT500 Super Snake se pravděpodobně stanou Dodge Charger a Chevrolet Camaro, přesto se jen těžko může nějaký vůz vyrovnat této legendě.

 

Zdroj : www.leftlanenews.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie


Články