Články


Přes 4 miliony Fordů Focus vyrobených v Evropě

2007-05-05 Přečteno: 2 785x

4 miliony Fordů Focus vyrobených v Evropě

Ford Focus druhé generace, novopečený držitel titulu “Auto roku 2006 v ČR”, jenž byl na tuzemský trh uveden v roce 2005, si vede více než zdatně: 19. ledna 2006 totiž z výrobní linky Fordova závodu ve Valencii sjel z výrobního pásu čtyřdveřový model Focusu s pořadovým číslem 4 000 000!

S celkovým počtem 442 000 prodaných vozů za rok 2005 navázal Nový Ford Focus přímo excelentním způsobem na úspěchy svého předchůdce, Fordu Focus první generace. V současnosti se Focus vyrábí v evropských závodech v Saarlouis a Petrohradu, dále pak v USA, Číně, na Taiwanu, Filipínách a Jižní Africe. Od roku 2000 a 2001, kdy byl nejlépe prodávaným vozem světa, dosáhl v celosvětovém měřítku celkový počet prodaných vozů čísla přesahujícího pětimilionovou hranici!

Do rekordního počtu 4 000 000 automobilů vyrobených v Evropě se ovšem nezapočítává produkce Focusu C-Max, jehož výroba od začátku výroby v roce 2003 dosáhla čísla 370 000 vozů.

Produkce modelové řady Fordu Focus začala v roce 1998 nejprve ve Fordových závodech ve Valencii a Saarlouis. V roce 2002 se výroba rozšířila i do nově otevřeného závodu v Petrohradu, kde se jako v jediném závodě na světě vyrábí veškeré modelové verze Fordu Focus: od 3-, 4, a 5-ti dveřové varianty, až po model kombi. V roce 2005, kdy Ford zavedl v Petrohradě třetí výrobní směnu, dosáhl počet v Rusku vyrobených vozů rekordního objemu 33 000 automobilů. Poptávka po Focusu je ovšem tak vysoká, že právě v těch dnech bylo rozhodnuto o navýšení výrobní kapacity na 60 000 vozů.

Výrobní závod v Saarlouis je, s celkovým počtem 6 800 zaměstnanců, jedním z nejproduktivnějších závodů v Evropě. Jen za rok 2005 vyrobil společně s modelovou řadou Focusu C-Max na 422 800 vozů. V roce 2005 oslavil saarlouiský závod nejen své 35. výročí, ale i desetimiliontý vyrobený vůz!

Výrobní závod ve španělské Valencii je zaměřen nejen na výrobu modelové řady Fordu Focus, ale i Fordů Fiesta, Ka a rovněž modelu Mazda2. Díky rozmanitosti výroby se tak závod ve Valencii pyšní titulem „nejflexibilnější závod značky Ford“ v Evropě.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Ford Focus

Toto je článek o modelu Ford Focus

Vylepšený Ford Focus

Nový Ford Focus: Vyspělá technika, precizní zpracování a úspornější motory pro nejprodávanější vůz na světě.

  • Nový Focus se vyznačuje dynamickým designem s novou „tváří“ značky Ford a modernizovaným interiérem
  • Aktualizovaná paleta motorizací pro evropské trhy přináší až 19% úsporu paliva; v nabídce se objevují nové jednotky 1.5 EcoBoost a 1.5 TDCi
  • Příkladné jízdní vlastnosti Focusu doznaly...

Oranžová střela.

Ford Focus ST

Na všech internetových serverech a prostě všude se mluví o masakrovém a brutálním Focusu RS. To je možná ta správná chvíle podívat se na jeho slabšího sourozence. I ten totiž firmě Ford ostudu nedělá.

Ostré hatchbacky jsou zvláštní kategorie. Původně malá rodinná auta , obdařená silným motorem a vyladěným podvozkem... nepřipomíná vám to něco? Ano, původní myšlenka je stejná jako u ...

Ford Focusem na bio-ethanol

Ford přichází s Focusem na bio-ethanol1

Ford začne v nejbližších dnech prodávat nový Focus s pohonem na bio-ethanol. V roce 2006 uvede nejdříve na Britský trh Focus s motorem 1.8, který bude spalovat směs ethanolu a benzínu. Bioethanol pro Focus bude míchán v poměru 85% ethanolu a 15% benzínu. Focus s tímto motorem bude dosahovat výkonu 90 kW (123 k) a jeho emise budou o 70% nižší, než u motorů s...

Prohlídka v osmi krocích - FORD FOCUS

Prohlídka v osmi krocích aneb Jak by měl oficiálně vypadat příjem vozu v servisu Ford

Veškeré informace a text byly převzaty z ínformačního letáku dealera FORD, takže sorráč za tu sladkou omáčku kolem... 8-)

Vydejte se na prohlídku v osmi krocích

Za pouhých 15 minut poznáte přednosti jedinečné prohlídky v osmi krocích, kterou provádí dealer Ford zcela zdarma. Přijímací technik prohlédne vaše vo...


Články