Články


Policejní lapač

2011-04-10 Přečteno: 1 399x

Nový Ford

Automobilka Ford, která s již patnáctiletou tradicí patří k hlavním dodavatelům vozů pro americké policejní jednotky, odtajnila zbrusu nový prototyp tzv. „lapač“, který bude sloužit pro boj se zločinem v amerických státech.

Na novém prototypu se podílelo speciální vývojové oddělení automobilky Ford, které využilo všechny požadavky, které získávalo v průběhu několika let od řadových policistů. Kompletní struktura celého vozu je postaven tak, aby maximálně vyhovovalo náročným policejním zásahům.

Mezi nejdůležitější prvek patří například balistický dveřní panel, který byl atestován National Institute of Justice (NIJ), aby odolal střelným zbraním. Celá struktura vozu je velmi bytelná  a měla by zabránit průchodu běžných střelných zbraní.

Automobil byl také speciálně upraven tak, aby odolal zadnímu nárazu v rychlosti až 75 Mph. Koncepet celého projektu měl hlavní zásadu, docílit maximální bezpečnosti posádky vozu. Tomu má dopomoci systém airbagů a elektronických pomocníků, například nový systém tzv. Rollover, který má vyhodnotit nebezpečí převrácení vozu. Celý vůz byl navržen tak, aby byl dostatek nárazových zón a dostatek prostoru v případě nehody.

Samozřejmě nový Ford nabízí kromě bezpečnosti, také dostatek komfortu předních sedadel, které jsou speciálně uzpůsobeny na dlouhé jízdy a sezení, které policisté požadovali.

K pohonu „lapače“ bude využit 3,5 litrový šestiválec s automatickou převodovkou o výkonu 280 koňských sil. Automobilce se podařilo splnit i ekonomické požadavky a nové vozy vykazují až 20 procentní úsporu paliva proti současnému modelu.  Nové modely by se měli začít objevovat na amerických silnicích začátkem příštího roku, kdy nahradí současný a velmi oblíbený policejní vůz Crown Victoria.

 

Zdroj: www.ford.com

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články