Články


Nový Ford Ka: Brazílie má svou novinku

2008-01-07 Přečteno: 3 330x

Nový Ford Ka

Brazilské Ka se od toho evropského bude v mnohém lišit. Na starém kontinentě by Ford rád rozvíjel nové hodnoty kinetického designu, kdežto kubistické hrany miniauta z Jižní Ameriky připomínají spíše 90. léta. Sportovně nízká světlá výška také není tím, co patří k Novo Ford Ka, protože brazilské komunikace, ty potřebují pořádný kus místa mezi autem a povrchem, po kterém se jede.

Pod kapotou jsou čtyřválce, které dokáží spalovat benzin nebo v Brazílii rozšířený etanol. Základní motor 1,0 l má 54 kW při 6000 ot./min a 92 Nm při 4750 ot./min, silnější verze 1,6 l disponuje 80 kW při 6000 ot./min a 155 Nm při 4350 ot./min. Nad výkony nejásejte, emisní svododa je v Bralízii trochu jinde než v Evropě.

Brazilský Ford Ka je 3,84 m dlouhý, stojí na rozvoru náprav 2,45 m.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Ford KA

Toto je článek o modelu Ford KA

TEST 1: Ford StreetKa - Kdo má vítr kolem uší - pokračování

StreetKa má také bratra se střechou - SportKa.

Střecha je pryč a my vidíme, že naše domněnky se potvrdily: autu to bez střechy sluší nesrovnatelně víc. Dominantou jsou v této chvíli dva masivně působící hliníkové rámy, které mají za úkol chránit hlavy posádky při případném převrácení vozu. Silueta znenadání dostane šmrnc a auto přímo vybízí k usednutí. Budiž.

Šetření na nepravých místech

Otvírá...

TEST 1: Ford StreetKa - Kdo má vítr kolem uší

Ford StreetKa - Kdo má vítr kolem uší

Ač je letošní léto pomalu ale o to jistěji za námi, možná vás potěší jako malé připomenutí horkých dnů dva testy otevřených vozů pro radost. Každý z nich je svým pojetím a zaměřením jiný, proto je nesrovnáváme v soupeřivém duelu. Postavili jsme je vedle sebe, abychom vám přiblížili, co každý z nich nabízí. Našimi letními zástupci jsou Ford StreetKa a Citroën ...


Články