Články


Nový a šetrný Transit

2011-04-16 Přečteno: 3 412x

Ford Transit 2012

Na autosalonu užitkových vozů v anglickém Birminghamu byl představen mezi 12. -14. dubnem zbrusu nový Ford Transit pro modelový rok 2012. Hlavní změnou oproti předešlé verzi bude použití nového motoru, který slibuje razantní snížení provozních nákladů a CO2, na které se Ford ve své firemní strategii zaměřil.

Ford Transit nabízí jednotný motor 2.2 TDCi Duratorg pro všechny typy Transitů bez ohledu na pohon zadních nebo předních náprav, k dostání bude v rozmezí 74 – 114 Kw. Nový motor dospěl k mimořádně nízkým provozním nákladům hlavně díky použití nových technologií. Jako například systém common rail, použití nového turbodmychadla s variabilní geometrií lopatek a dokonalejším odváděním výfukových plynů prostřednictvím systému recirkulace výfukových plynů. Díky tomu dosáhl nový Ford Transit na velmi přísnou normu EURO5, kterou splňuje.

Pro nový modelový rok Ford slibuje, že standardem pro všechny vozy Transit bude šesti stupňová manuální převodovka, která nepomáhá snížit jen provozní náklady vozu, ale také řidičský komfort a hlučnost uvnitř kabiny.

Ford také rozšířil nabídku velmi úspěšných modelů ECOnetic, která se vyznačuje nejmodernějšími systémy úspory paliva, jako například systémy START- STOP či rekuperačního dobíjení baterie. Tento model vykazuje mimořádně nízké hodnoty produkce CO2, pouhých 178g/km v kombinovaném provozu.

Na změny pod karoserií mají upozornit pouze mírné a nenápadné úpravy zevnějšku. Na evropských trzích se na novou modelovou řadu můžeme těšit ještě před koncem letošního roku.

Ford hodlá do roku 2014 výrazně rozšířit svou nabídku užitkových vozidel a rozšířit ji hodlá i do okrajových segmentů odvětví. Ford má také v plánu firemní expanzi do nově otevřených východních trhů, které momentálně zažívají obrovský automobilový boom.

Zdroj: www.amic.cz

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články