Články


Konec Fordu GT!!

2009-10-19 Přečteno: 2 684x

Automobilka ukončila výrobu supersportovního vozu.......

Tento retrosporťák byl zpočátku velmi žádán, ale v poslední době už o něj zájem moc nebyl. Navíc má Ford finanční problémy, což musí řešit i zúžením výroby.

Původní záměr automobilky bylo prodat 4500 kusů. To se zdálo na počátku výroby jako lehký cíl, protože na GT se čekalo i rok. Po uspokojení první dvoutisícovky zákazníků však zájem lehce opadl. Nyní se však číslo počtu vyrobených vozů zastavilo na 4039 a výš se nedostane.

Svůj podíl na tom má i právě vysoké číslo "limitované série". Kdo chce exkluzivitu, slyší na čísla kolem stovky. Za 6,5 miliónu korun je čtyřtisícová hranice celkem vysoká a jen málo speciálních edicí se zvýšeným výkonem motoru, lepší výbavou nebo alespoň se zvláštní barvou, také udělala své.

Žádné "ořezávátko"

Automobil je založen na slávě starého sportovního vozu Ford GT40. V jeho nové verzi ho pohání přeplňovaný, uprostřed uložený vidlicový osmiválec o objemu 5,4 l a výkonu 410 kW. Přes šestistupňovou, ručně řazenou převodovku se pohání zadní kola. I přes přenos výkonu pouze na zadní nápravu zvládne zrychlit na stovku s pevným startem za 3,77 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 341 km/h.

Závěrem

No co k tomu dodat. Asi to jednou přijít muselo, ale já myslím, že LEGENDA STÁLE ŽIJE!!!!!!!!!.


Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Ford GT

Toto je článek o modelu Ford GT

Ford GT - legenda se vrací se šestiválcem a 600 koňmi

Nová generace supersportu GT je součástí postupného rozšiřování nabídky sportovních aut značky Ford.

Očekávané se stalo skutečností, automobilka Ford se vrací do světa supersportů. Na právě probíhajícím autosalonu v Detroitu debutuje nová generace modelu GT. Ta skýtá mnohá překvapení.

Nový Ford GT je totiž další ukázkou downsizingu. Zatímco předchůdci (GT40 a GT) používali osmiválce, v útrobách ...

Hennesey Performance: Ford GT a rekordních 414 km/h

Americká firma Hennessey Performance je známá svými úpravami supersportovních vozů. Jejich modifikovaný Ford GT měl v cílové rovince závodu na jednu míli (1,6 km) na tachometru rychlost 257,7 mil za hodinu, což je 414 km/h. Jde o nový světový rekord.

Modifikovanému Fordu GT během klání Texas Mile v cíli závodu na jednu míli (1,609 km) naměřili rychlost 414,7 km/h. Jde o světový rekord na jednu ...

Ford GT: ještě více síly

Ford GT je sám o sobě nekompromisním supersportem. A co když se mu na zoubek podívá respektovaný tuner?

Model GT se Fordu bezesporu povedl, sláva se na něj valí ze všech stran. Jenomže někomu to stačit nemusí. A pro ty je tady tuner Edo Competition, který známý i tím, že se pohrál s Maserati MC12, což je slušná reference.

U Edo Competition se předně podívali „gétéčku“ na motor. Osmiválec o objem...


Články