Články


Historie motorů

2007-04-15 Přečteno: 4 343x

Motor

Experimentální strojový překlad hesla Engine z encyklopedie Wikipedia pořízený překladačem Eurotran. Je tento překlad nedokonalý? Pomozte nám jej zlepšit! Motor je něco to vyvolá nějaký efekt od daného vstupu. Původ inženýrství byl pracování motorů. Tam je překrývání v

angličtině mezi dvěma významy slova “inženýr”: ' ti kdo ovládat stroje a ' ti kdo navrhnout a postavit nové položky .

Použití termínu

V originálním použití, motor byl nějaký druh mechanického zařízení. Termín “džin” v bavlně džin je krátká forma tohoto použití. Prakticky každé zařízení od průmyslové revoluce byl odkazoval se na jako motor, a toto je kde parní stroj získal jeho jméno. Tato forma termínu nedávno vstoupila do použití jednou znovu ve vědě o počítačích, kde požadavky mají rád “vyhledávač”, “3-D grafický herní motor”, “motor vizualizace” a “text-k-motor řeči” být obyčejný. Nejdříve mechanické počítačové zařízení bylo nazýváno motorem rozdílu; vojenská zařízení takový jak katapulty jsou odkazoval se na jak obléhací stroje.

Ve více nedávném použití, termín je typicky použitý popisovat zařízení, která dělají mechanickou práci, následovat-ons k originálnímu parnímu stroji. Ve většině případů práce je dodávána tím, že vykonává točivý moment, který je používán ovládat jiného stroje, vyrábět elektřinu, napumpovat vodu nebo stlačit plyn. V souvislosti s pohonnými systémy, vzduch motor dýchání je jeden to používá atmosferický vzduch oxidovat palivo vysílalo, spíše než nést oxidiser, jak v raketě. Teoreticky, toto by mělo vyústit v lepší specifický popud než pro raketové motory. ...

Historie motorů - Starověk

Zatímco chemikálie a elektrické motory obrovské síly ovládají moderní svět, motory sám nejsou noví. Motory používat lidskou moc, síla zvířete, vodní energie, natočit sílu a vyrovnat datum parní energie zpátky do starověku.
Lidská moc byla soustředěná použitím jednoduchých motorů, takový jako kotevní vratidlo, vratidlo nebo treadmill, a s lany, kladkami a blokem a se pustit do uspořádání, tato síla byla přenášená a násobila. Tito byli běžně používaní v jeřábech a na palubu lodě během Ancient Řecka, a v dolech, vodních čerpadlech a obléhacích strojích v Ancient Řím.
Brzy oared válečné lodě uplatnily lidskou moc rozšířenou jednoduchým motorem páky -- veslo sám. Spisovatelé těch časů, včetně Vitruvius, Frontinus a Pliny starší, zacházet s těmi motory jako samozřejmost tak jejich vynález mohou být daleko více starověcí.
1. stoletím inzerát, různá plemena dobytku a koně byli používáni ve mlýnech, stroje používání podobné těm poháněly lidmi v časnějších časech.

Podle Strabo, voda hnaný mlýn byl postaven v Kaberia v království Mithridates v 1. století BC. Použití vodních kol ve mlýnech pomalu se rozšířilo přes Evropu přes příští nemnoho století. Někteří byli docela složití, s akvadukty, přehradami a stavidly udržovat a soustřeďovat vodu a systémy rychlostí nebo toothed-kola vyrobená ze dřeva s kovem, použitý regulovat rychlost rotace. V básni Ausonius v 4. století, on se zmíní o kameni-ostrá pila poháněná po moři.

Hrdina Alexandrie demonstroval jak vítr tak parní napájené stroje v 1. století, ačkoli to není známé jestliže tito byli dáni k nějakému praktickému používání dokud ne hodně pozdnější.

Moderní

Anglický vynálezce sir Samuel Morland údajně použitý střelný prach k vodě pohonu načerpá 17. století. Pro více konvenčních, vratných vnitřních spalovacích motorů základní teorie pro dvoudobé motory byla založena Sadi Carnot, France, 1824, zatímco Američan Samuel Morey přijal patent 1. dubna 1826.

Automobilová výroba dole věky vyžadoval široký rozsah energie-konverzní systémy. Tito obsahují elektrický, pára, sluneční, turbína, rotary, a různé druhy pístu-psát motory vnitřního spalování. Benzín spalovací motor, operovat čtyři-pohladit Otto cyklus, tradičně byl nejúspěšnější pro automobily, zatímco dieselové motory jsou široce užité na kamiony a autobusy. Patent na design Otto byl deklarovala nicota. Karl Benz vedl ve vývoji nových motorů. v 1878 on začal k práci na nových patentech. Nejprve, on koncentroval všechny jeho úsilí na vytvářet spolehlivý plynový dvoudobý motor, založený na Nikolaus Ottův design čtyři-motor mrtvice. Karl Benz ukazoval jeho skutečné nadání, nicméně, přes jeho postupné vynálezy registrovaný zatímco navrhne co by se stal výrobními normami pro jeho dvoudobý motor.

Benz dokončoval jeho motor v nový roční předvečer a byl vydal patent pro to v 1879. V 1896, Karl Benz byl vydal patent pro jeho konstrukci prvního motoru s protilehlými válci s vodorovně-oponoval písty. Jeho design vytvořil motor ve kterém korespondenční písty dosáhnou horní úvrati současně, tak kompenzovat každého jiný s ohledem na hybnost.

Motory bytu s čtyři nebo méně válců je nejvíce obyčejně motory s protilehlými válci a je také známé jak, vodorovně-oponoval motory. Toto pokračuje být princip designu pro vysoký výkon, motory automobilových závodů takový jako Porsches. Trvání použití spalovacího motoru pro automobily je částečně kvůli zlepšení motorových kontrolních systémů (počítače) a vynucené přerušení (turbos a kompresory), dávat moderní naftové motory stejný elektrické charakteristiky jako benzínové motory.Toto je obzvláště evidentní s popularitou dieselových strojů v Evropě.

Spalovací motor byl původně vybrán pro automobil kvůli jeho ohebnosti přes široký rozsah rychlostí. Také, síla vyvinutá pro motor udané hmotnosti byla rozumná; to mohlo být vytvořené úspornou hmotou-produkční metody; a to používalo snadno dostupný, mírně ceněné palivo -- benzín.

V dnešním světě, tam byl rostoucí důraz na znečištění produkovat rysy automobilových energetických soustav. Toto vytvořilo nový zájem na střídavých zdrojích energie a interní-spalovací motor refinements to bylo ne hospodářsky vhodný po předchozí léta. Ačkoli nemnoho omezený-baterie výroby-hnaná elektrická vozidla se objevila z času na čas, oni nedokázali být konkurenční dlužení k nákladům a provozní charakteristiky. V dvacet-první století dieselový motor se zvětšil v oblíbenosti u vlastníků automobilu. Nicméně, benzínový motor, s jeho novou emisí-kontrolní zařízení zlepšit emisní výkon, přesto nebyl vyzván významně.

První polovina dvacátého století vyprovodila trend ke zvýšení síla motoru, zvláště v modelech Američana. Změny designu včlenily všechny známé metody zvyšování kapacita motoru, včetně zvýšení tlaku ve válcích zlepšit efektivitu, zvětšení velikosti motoru a zvýšení rychlosti u kterého síla je tvořena. Vyšší síly a tlaky vytvářené těmito změnami vytvořili chvění motoru a problémy velikosti, které vedly k tužším, kompaktnějším motorům s V a oponoval válci narazení nákresů déle rovný-rozřádkování. V osobních autech, V-8 rozložení byla přijata pro celý píst displacements větší než 250 krychlový se posunuje (4 litry).

Menší auta způsobila návrat k menším motorům, čtyři - a šest-designy válce ohodnocené jako minimum jako 80 koňské síly (60 kW), srovnal se standardem-velikost V-8 velkého válcového nudného patrona a relativně krátký zdvih pístu s stanoveními výkonu v dosahu od 250 k 350 hp (190 k 260 kW).

Motor automobilu měl větší rozmezí, lišit se od 1-12 válce se korespondenčními rozdíly v celkové velikosti, váhou, výtlakem pístu a nudnými patrony válce. Čtyři válce a stanovení výkonu od 19 k 120 hp (14 k 90 kW) byl následoval ve většině modelů. Několik tři-válec, dva-mrtvice-modely cyklu byly stavěny, zatímco nejvíce motory měly rovný nebo vložené válce. Tam byl několik V-modely typu a vodorovně protilehlý dva - a čtyři-válec dělá také. Horní camshafts byly často zaměstnané. Menší motory byly obyčejně vzduch-se ochladil a našel u tyčit se vozidla; kompresní poměry byly relativně nízké. Sedmdesátá léta a ' 80s viděl zvýšený zájem na zlepšené úspoře paliva, která předložila návrat k menší V-6 a čtyři-nákresy válce, s tolik jako pět ventilů na válec zlepšit efektivitu.

Vzduch-dýchat motory

Vzduch-motory dýchání používají atmosferický vzduch oxidovat palivo vysílalo, spíše než nést oxidiser, jak v raketě. Teoreticky, toto by mělo vyústit v lepší specifický popud než pro raketové motory.

Vzduch-motory dýchání obsahují:

  • Spalovací motor
  • Proudový motor
  • Ramjet
  • Scramjet
  • Puls motor detonace
  • Proudové letadlo pulsu
  • Kapalný vzduchový cyklický motor/šavle

Diskuze o článku Nové témaČlánky