Články


Hennesey Performance: Ford GT a rekordních 414 km/h

2012-03-29 Přečteno: 2 881x

Americká firma Hennessey Performance je známá svými úpravami supersportovních vozů. Jejich modifikovaný Ford GT měl v cílové rovince závodu na jednu míli (1,6 km) na tachometru rychlost 257,7 mil za hodinu, což je 414 km/h. Jde o nový světový rekord.

Modifikovanému Fordu GT během klání Texas Mile v cíli závodu na jednu míli (1,609 km) naměřili rychlost 414,7 km/h. Jde o světový rekord na jednu míli, vzhledem k absenci komisařů z Guinnessovy knihy rekordů ale tato rychlost nebude oficiálně zapsaná. Hennessey Performance už nyní oznámila, že se pokusí překonat rychlost 418 km/h (260 mph).

Firma neuvedla, jaký výkon měl rekordní Ford GT. Nejvýkonnější upravené GT od Hennessey Performance má výkon 1000 koní, kterých dosahuje při 6600 otáčkách. Motor má kompresor a dvě turbodmychadla. Během závodu se používal speciální 107oktanový benzín, rekordní jízda proběhla v neděli 25. března ráno, kdy byly ideální teplotní podmínky.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Ford GT

Toto je článek o modelu Ford GT

Ford GT - legenda se vrací se šestiválcem a 600 koňmi

Nová generace supersportu GT je součástí postupného rozšiřování nabídky sportovních aut značky Ford.

Očekávané se stalo skutečností, automobilka Ford se vrací do světa supersportů. Na právě probíhajícím autosalonu v Detroitu debutuje nová generace modelu GT. Ta skýtá mnohá překvapení.

Nový Ford GT je totiž další ukázkou downsizingu. Zatímco předchůdci (GT40 a GT) používali osmiválce, v útrobách ...

Konec Fordu GT!!

Automobilka ukončila výrobu supersportovního vozu.......

Tento retrosporťák byl zpočátku velmi žádán, ale v poslední době už o něj zájem moc nebyl. Navíc má Ford finanční problémy, což musí řešit i zúžením výroby.

Původní záměr automobilky bylo prodat 4500 kusů. To se zdálo na počátku výroby jako lehký cíl, protože na GT se čekalo i rok. Po uspokojení první dvoutisícovky zákazníků však zájem leh...

Ford GT: ještě více síly

Ford GT je sám o sobě nekompromisním supersportem. A co když se mu na zoubek podívá respektovaný tuner?

Model GT se Fordu bezesporu povedl, sláva se na něj valí ze všech stran. Jenomže někomu to stačit nemusí. A pro ty je tady tuner Edo Competition, který známý i tím, že se pohrál s Maserati MC12, což je slušná reference.

U Edo Competition se předně podívali „gétéčku“ na motor. Osmiválec o objem...


Články