Články


Ford Mustang Boss 302

2011-04-06 Přečteno: 1 741x

Dlouhá historie

Svou premiéru si Mustang Boss 302 odbyl již v roce 1969. Od té doby však již uběhlo mnoho chvil a v roce 2011 se tento Mustang vrátil v podobě modelu GT. Ford si na svém modelu Boss zakládá a na jeho paměť tak vydává speciální verzi Boss 302 Laguna Seca, pojmenovanou po trati, kde se podařilo Parnelli Jonesovi v roce 1970 zvítězit s vozem Boss 302.

Motor

Pod kapotou obou verzí, jak základní, tak i Laguny Secy, se ukrývá 5, 0 – litrový V8 motor s výkonem 440 koňských sil, připojený k šestistupňové manuální převodovce. U vozu byla také využita technologie TrackKey, která umožňuje řízení na 200 parametrů motoru.

Exteriér

Exteriér Bosse 302 se vyznačuje střešním panelem v černém či stříbrném barevném provedení a mřížkou zvýrazněnými otvory mlhových světel. Nechybí však ani agresivní přední spoiler. Auto bylo posazeno na 19“ kola z lehké slitiny, která jsou obuta do černých závodních pneumatik Pirelli PZero – 255 / 40ZR – 19 vpředu a 285 / 35ZR – 19 vzadu.

Více barev karoserie

Nechybí ani dostatečný výběr z barevného provedení karoserie – Mustang bude k dispozici v barvách Competition Orange, Performance White, Kona Blue Metallic, Yellow Blaze Tri – Coat Metallic a Race Red.

Interiér

V interiéru nalezneme unikátní volant Boss, který ladí s tmavě kovovým povrchem přístrojové desky i čalouněním dveří. Sedačky byly navrženy na míru – na jejich vývoji Ford spolupracoval se společností Recaro. Obě verze Mustangu se v interiéru příliš neliší, verzi Laguna Seca pouze schází zadní sedadla a je vybavena větším množstvím aerodynamických prvků.

Konkurence

Těžkou soudit, zda by dal někdo přednost mít v garáži namísto originálního Mustanga nějaký běžný vůz. Největší konkurencí pro Bosse 302 však zůstává Dodge Challenger Mopar, který je poháněn 5, 7 – litrovým V8 motorem a nabízí výkon 470 koňských sil. Dalším protivníkem by se mohlo stá Chevrolet Camaro, poháněný 6, 2 – litrovým přeplňovaným V8 motorem s výkonem 550 koní.

Dobrá cena

Tento opravdu zvláštní Mustang se bude prodávat za 41 000 amerických dolarů v základní verzi, za speciální Lagunu Secu pak zaplatíte 48 000 dolarů.

 

Zdroj : www.thecarconnection.co.uk

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články