Články


Ford Fusion US verze na autosalonu v Detroitu

2012-01-11 Přečteno: 2 439x

Na autosalonu v Detroitu Ford ukázal Fusion pro americký trh. Ve srovnání s evropskou verzí jde o zcela odlišný model. Nový Fusion je podle Fordu předobrazem příštího Mondea.


Fusion se v této specifikaci bude prodávat výhradně v Severní Americe. Pro většinu ostatních trhů připravuje Ford podobný model pod názvem Mondeo. Jeho vzhled bude patrně hodně podobný (jak moc není v tuto chvíli jisté) právě představenému Fusionu, který zepředu hodně připomíná současnou produkci Aston Martinu.

Fusion bude k dostání se dvěma zážehovými čtyřválci EcoBoost, jedním atmosféricky plněným zážehovým čtyřválcem a dvěma typy hybridního agregátu. Sériově jsou poháněna přední kola prostřednictvím šestistupňové převodovky, pro některé motorizace bude za příplatek k dispozici pohon všech čtyř kol (což u Mondea dosud nešlo) a šestistupňová samočinná převodovka.

Nový Fusion se bude vyrábět v montážním závodě společnosti Ford v mexickém Hermosillu, později také v továrně v michiganském městě Flat Rock. Prodej v Severní a Jižní Americe bude zahájen během letošního roku. Ford Mondeo příští generace se v Asii a Evropě začne prodávat příští rok, tj. až v roce 2013.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Ford Fusion

Ford Fusion

Toto je článek o modelu Ford Fusion

TEST: Ford Fusion - popuštěné uzdy fantazie

Ford Fusion - fantazie

Jakkoli se zdá, že v automobilových třídách jsou karty rozdány a jednotliví výrobci zkouší mezi sebou soutěžit o zákazníka vymýšlením nových a zajímavých detailů, občas se ukáže, že ještě je co objevovat. Testovali jsme nový Ford Fusion, který není jen zvětšenou fiestou, ale zkouší bourat zavedené hranice mezi třídami.

Srovnání s fiestou je na místě. Fusion se totiž montuj...


Články