Články


Barevná hra

10 komentářů 2009-03-13 Přečteno: 1 948x

Která je ta pravá?

Všichni sice mluví o tom, jak je pro ně u auta nejdůležitější výkon, maximální rychlost nebo užitné vlastnosti, ale někteří prodejci tvrdí, že nakonec to všechno stejně skončí u ceny a barvy vozu. Vybral jsem šest barev a nechal je okomentovat mužem, ženou a jedním známým psychologem. Tady jsou výsledky:

Modrá

Muž:

Modrá barva by se mně líbila tak na rodinném autě, ale na pořádné auto s velkým výkonem se zrovna nehodí. Myslím, že modrá auta si kupují lidé bez fantazie, kteří berou vozy jen a jen jako spotřební předmět. Modrá auta na mě působí neosobně a chladně.

Žena:

Chlap, co má modré auto, všem říká: "Jsem seriozní obchodník a vyjednávač." Snaží se na sebe příliš neupoutávat pozornost. Řídí klidně a bez překvapení. Dbá o své spolucestující i spoluúčastníky silničního provozu, a kdyby mi nabídl svezení, určitě bych se s ním nebála.

Psycholog:

Barva, kterou preferují klidní a přátelští lidé. V ničem většinou příliš nevyniknou, ale být jen průměrní, to je to, co jim přesně vyhovuje.

  • Neplatí pro ST, RS a FORDA666.

Zelená

Muž:

Stejně jako červená sluší skoro každému autu, i zelená je dobrá. Těžko říci, co člověka napadne, když vidí zelené auto, snad že patří nějakému klidnému člověku, kterého zajímá estetická stránka věci a který umí vážit slova i peníze. Ne nadarmo je na ulici vidět spoustu zelených velkých audi a bmw, těm lidem jde spíš o eleganci než o to se někde předvádět.

Žena:

Lidé, co kupují zelená auta, mají nepochybně rošťácké sklony a dokáží snadno přepínat mezi vážnou a komickou stránkou svoji osobnosti. Přes týden je jejich vůz oázou klidu a na silnici působí pomalým až líným dojmem, o víkendu jezdí jako ďáblové. Myslím, že zelená auta mají v sobě ještě navíc dávku elegance, zkrátka hodně záleží na tom, které auto ji nosí.

Psycholog:

Klidná barva vyhovuje lidem přátelským a vstřícným, slova faleš k ní jednoduše nepatří. Zelená však umí být v širokém barevném spektru i zdravě útočná.

  • Neplatí pro RS.

Červená

Muž:

Tahle barva patří na sportovní auta a vůbec ji asi mají rádi ti, kteří preferují švih a dynamiku. Je hodně výrazná, sluší snad každému autu, dělá ho takovým veselejším a vyzývavějším. Fakt ale je, že třeba luxusní limuzínu bych si v červené barvě nikdy nekoupil.

Žena:

Majitel červeného vozu chce být za každou cenu nápadný, splynout s davem pro něj znamená nepředstavitelnou potupu. Pokud se tahle barva objeví ve spojení se sportovním vozem, myslím, že nemůže být jinak, než že za volantem sedí agresivní řidič, kterému jsou dopravní předpisy ukradené.

Psycholog:

Agresivní červená dává tušit, že se jedná o energického a emotivně založeného člověka, který to vždycky rád rozjede. Faktem je, že nejvíc nabouraných aut bývá červených.

Žlutá

Muž:

Na sportovním voze je skvělá a říkám si, že ten majitel asi musel být docela odvážný, tímto způsobem vybočuje z davu, ale na každém jiném typu auta mně připadá komediantská a myslel bych si, že si ten dotyčný jen na něco hraje. Když má ale žluté auto ženská, je to docela vyzývavé a sexy. Stejně jako kdyby si vzala minisukni a přiléhavé tričko. Žlutá auta mají prostě šmrnc, a to mě baví.

Žena:

Žlutá auta většinou patří lidem bohémským a extrovertním. Rádi si užívají a slaví, najít si ten správný důvod je pro ně otázkou okamžiku. Tihle lidé se rádi obklopují uměleckými předměty a nechávají se obdivovat a hýčkat, potrpí si na nedbalou eleganci. Jedinými problémy, které mohou mít, je to že neustále hledají můzu, již by se nechali inspirovat a unášet. Ale všeobecně si myslím, že udělat si na člověka se žlutým autem okamžitý názor, je nemožné.

Psycholog:

Jasná barva, kterou preferují lidé, jež se touží zviditelnit. Navíc je tahle barva tak trochu výstřelkem, a tak není vyjímkou, že ji volí zejména majetnější motoristé, kteří ji mají na čem prezentovat.

Bílá

Muž:

Čistý a nevýrazný styl, majitel, kterému záleží na tom, aby působil patřičně elegantně a přitom nikoho nepobuřoval. Bílá je někdy používána jako symbol nevinnosti, ale u aut to nejspíš neplatí. Jinak by totiž bílé limuzíny nemohly vozit ty největší grázly. Bílá bývá na autech všech kategorií, je jedno, zda je to sportovní sedan nebo dodávka. Připadá mi, že ji zvolí ten, komu chybí kreativita a nějaký ten nápad, jako by se ti lidé báli, aby se zviditelnili.

Žena:

Klid až nuda. Seriózní lidé se seriózním autem, kteří nikdy ničím nepřekvapí. Jejich život se odehrává podle diáře, schůzky si domlouvají nejméně týden předem a slovo spontánní je jim úplně cizí. Jestli si myslíte, že tihle lidé žijí vzrušující a pestrý život, pak jste na omylu. Ani v čistém a snobském prostředí luxusních čtvrtí moc bílých aut nepotkáte. Bílé auto totiž nevynikne a my, Češi, se přeci tak rádi chlubíme.

Psycholog:

Jasná barva, kterou preferují lidé, jež se touží zviditelnit. Navíc je tahle barva tak trochu modní záležitostí či výstřelkem, a tak není výjimkou, že ji volí zejména majetnější motoristé, kteří ji mají na čem prezentovat.

  • Neplatí pro RS.

Černá

Muž:

Luxusní limuzína, sportovní kupé, pohřební auto. Tak k těmhle vozům černá jde, ale o majitelích jiných černých aut si myslím svoje. Tlusté zlaté řetězy, plešatá hlava a místo mozku vzduchoprázdno. Naštěstí preferují jiné značky než náš milovaný Ford. Jestli má někdo zapotřebí pořizovat si černé auto a třeba ještě s černými skly, tak asi něco nebo někoho skrývá. Na majitele černých aut si vždycky dávám pozor a přiznám se, že jimi v skrytu duše předem pohrdám.

Žena:

Odtažitý a nadnesený jedinec. O nikoho jiného se nezajímá, radosti i starosti jiných mu bývají úplně ukradené, hlavně že má svůj černý vůz, ve kterém je schován a izolován před okolním světem. Tahle auta často řídí lidé s černými brýlemi na očích, které mají ne proti sluníčku, ale proto, aby mohli nenápadně pozorovat okolí. Jsou to lidé, kteří pro sebe hledají to nejlepší, a jak se říká, jdou přes mrtvoly. Na přechodu si proto dejte pozor.

Psycholog:

Neni to zrovna vstřícná barva, majitel tak od začátku dává najevo, že ho cizí záležitosti nezajímají, že jde jen za svým. Jsou to lidé chladně až bezcitně uvažující, i když i tady platí, že mohou být výjimky.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Reportáž 10 FORD666 Borgi
4 let, 8 měsíců Reportáž

Foto galerie


Články